Головна Сторінка
31 травня Україна відзначала разом з усім світом Всесвітній день без тютюну.
Міністерство охорони здоровʼя України у партнерстві з громадськістю на виконання антитютюнового Закону України № 1978-IX розробило Наказ щодо груп наборів медичних попереджень на упаковках тютюнових виробів для куріння.
Нові медичні попередження відповідатимуть стандартам ЄС відповідно до Директиви 2014/40/ЄС .
З 11 липня набувають чинності зміни до законодавства, які забороняють використовувати смако-ароматичні добавки в сигаретах та рідинах для е-сигарет, які, за даними останнього опитування ВООЗ, обирають жінки та молодь. МОЗ також підтримує ініціативу народних депутатів України щодо розширення переліку тютюнових виробів, у яких заборонено використовувати смако-ароматичні добавки відповідно до законодавства Європейського Союзу.
Крім того, з 11 липня 2023 року, відповідно до ухваленого антитютюнового Закону № 1978-IX, набуває чинності заборона реклами електронних пристроїв для куріння (як електронних сигарет, так і пристроїв для нагрівання тютюну). Ще однією значимою нормою, яка набуде чинності, стане заборона ароматизованих сигарет та рідин до електронних сигарет.
Завдяки своєчасному проведенню протиепідемічних заходів вдалося оперативно локалізувати вогнище менінгококової інфекції у Золотоніському районі та запобігти подальшому поширенню цього захворювання. Захворіла почувається значно краще і готується до виписки з лікарні.
Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» оперативно розпочато епідрозслідування. Усім контактним особам, які спілкувались із захворілою у дитячому закладі, проведено бактеріологічне дослідження 2 рази з інтервалом 7 днів, іншим – одноразово. За результатами лабораторної діагностики, N. meningitidis не виявлено.
На час медичного спостереження за контактними особами дошкільний навчальний заклад припиняв свою діяльність. Хворих чи осіб із підозрою на захворювання не виявлено. У домашньому осередку та в дитячому садочку проведено заключну дезінфекцію.
Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» з 1 червня 2023 року розпочато проведення моніторингу якості води водойм у межах пляжів загального користування та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах області. Такі заходи проводяться Центром відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів довкілля на 2023 рік.
Станом на 1 червня 2023 року по м. Черкаси рішенням Черкаської міської ради визначено 5 офіційних пляжів: комунальні пляжі – «Митницький», «Казбетський», «Соснівський», та приватні пляжі – «Живчик» ТОВ «Фабрика кави», пляж «Бочка» ТОВ «Берег-2007». Також у містах та районах області органами місцевої влади взято на облік 18 пляжів та місць масового відпочинку населення на воді в смт Чорнобай, м. Умань, м. Сміла, м. Ватутіне, Чигиринському та Городищенському районах.
В окремих територіальних громадах діє заборона на відпочинок на воді у зв'язку з відсутністю захисних споруд. Це питання безпеки. Жителям громад порадили утриматися від перебування в місцях відпочинку біля водойм та не влаштовувати скупчення людей на відкритій місцевості.
У рамках цієї роботи перед початком купального сезону фахівцями Центру відібрано та досліджено 28 проб води на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники. З них відхилення виявлені в 11 пробах за бактеріологічними показниками (перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивної кишкової палички) на 2-х міських пляжах Черкас – «Казбетський», «Митницький», а також у місцях масового відпочинку на воді у м. Сміла, м. Умань, м. Жашків, м. Кам'янка.
31 травня у світі відзначається День «Збережи свій слух». Наш слух є життєво важливим, тому його потрібно берегти.
Втрата слуху може бути викликана безліччю причин, як внутрішніх, так і зовнішніх. Деяких із них цілком можна уникнути. День «Збережи свій слух» – це можливість дізнатися, що ви можете зробити, щоб уникнути втрати слуху, і попрактикуватися в цьому.
Чому слухати музику в навушниках – це небезпечно
Шум – один із найбільш поширених несприятливих фізичних факторів навколишнього середовища.
Рівень шуму вимірюється в децибелах (дБ): чим більша цифра, тим сильніший шум. Будь-який звук понад 80 дБ може бути шкідливим, особливо якщо ви стикаєтесь із ним протягом тривалого часу.
За ініціативи Золотоніського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» 30 травня відбувся круглий стіл фахівців профілактичної та лікувальної медицини щодо питань організації виїзної акції зі щеплення населення в селі Піщане.
На сьогодні імунізація вважається одним із найефективніших методів боротьби з небезпечними захворюваннями. На жаль, Україна має найнижчий показник охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та один із найнижчих у світі, що створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення.
Прикладом низького рівня охоплення щепленнями є відсоток вакцинованих проти COVID-19 бустерною дозою осіб віком понад 60 років, смертність серед яких від цієї хвороби є найвищою. В Україні бустерну дозу отримали лише 0,79 % населення, тоді як у Польщі – 60 %, Німеччині – 58 %, Китаї – 57 %, Японії – 139 %.