Головна Сторінка

 chygyryn01

У межах місячника боротьби з туберкульозом фахівці Чигиринського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб активно долучилися до проведення інформаційних заходів у Чигиринській громаді.

Детальніше...

 433132688 852483326905885 2306795605786551721 n

Епілепсія – це хвороба, згадки про яку сягають 4 тисячоліття до нашої ери. І з того часу вона оповита різними страхами та міфами. 26 березня, у День поширення інформації про епілепсію, розповідаємо про причини, симптоми та першу допомогу при цій хворобі. 

Що таке епілепсія? 

Епілепсія – це порушення активності мозку, при якому у групі клітин мозку можуть виникати надмірні електричні розряди та провокувати напади в людини. Епілепсію можуть викликати черепно-мозкова травма, інсульт, пухлина мозку, інфекційні захворювання центральної нервової системи, генетичні розлади, неврологічні захворювання. Часто причина епілепсії невідома.

Детальніше...

vpo um1 

Спеціалісти Уманського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують моніторити дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних умов проживання у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Минулого тижня лікар Уманського відділення Василь Заєць із моніторинговим візитом відвідав п’ять об’єктів, які підпорядковані Управлінню праці та соціального захисту населення Уманської громади.

Детальніше...

img 5842

Фахівці Жашківського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують активно працювати з населенням про обізнаність інфекційних та неінфекційних захворювань.

У межах місячника посилення боротьби з туберкульозом лікарка-епідеміологиня Дарина Марущак провела зустріч із вагітними жінками, які перебувають на обліку в Жашківській багатопрофільній лікарні.

Детальніше...

kors01

Здорове харчування – це легко. Потрібно лише знати, з чого складається правильний раціон та сформувати його, виходячи зі своїх смакових уподобань. Саме про це з учнями 2 класу говорила Тетяна Козлова, завідувачка Корсунь-Шевченківського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Такий захід з популяризації здорового харчування відбувся у Корсунь-Шевченківській гімназії.

У цікавій ігровій формі фахівчиня Центру розповідала учням про повноцінне здорове харчування, багате на поживні речовини. Формування здорових харчових звичок закріплювали на прикладі «Тарілки здорового харчування».

Детальніше...

gryp 12

У 17 (68%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 27,1%.

У Черкаській області за попередній тиждень, з 18 по 24 березня 2024 року, захворіли 7 340 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 4 320 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 58,9%. Показник захворюваності на 18,5% більше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

1

Шевченківський залізничний відділ Черкаського обласного ЦКПХ продовжує проводити інформаційні заходи щодо вакциноцерованих інфекцій, зокрема туберкульозу, серед залізничників та пасажирів станцій Одеської залізниці.

Минулого тижня завідувач відділу Андрій Ващенко та фахівці Анатолій Коваленко, Ірина Мартиненко і Любов Степаненко на вокзалі станції Черкаси, у приміському електропоїзді №6504 сполученням Цвіткове-Черкаси та в депо імені Тараса Шевченка у Смілі розповідали про профілактику інфекційних хвороб та користь вакцинації, покращення ментального здоров’я, як одного з факторів профілактики неінфекційної захворюваності населення.

Детальніше...

 voda 25

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 18 до 23 березня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 138 проб питної води за мікробіологічними показниками та 100 проб – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (1,4%) проби за мікробіологічними показниками (загальні коліформи, кишкова паличка) та 4 (4,9%) проби за санітарно-хімічними показниками (забарвленість, вміст заліза, амонію) у водопроводах Катеринопільської, Чорнобаївської, Гельмязівської, Христинівської територіальних громад.

Детальніше...

 red and white dots ilustrated world tuberculosis day facebook post

24 березня по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) для цього дня пропонує гасло «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!». Задля підвищення обізнаності про це небезпечне захворювання фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб протягом березня проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та нагадують, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання.

Детальніше...