Головна Сторінка

diz22.png

 

З метою неспецифічної профілактики зооантропонозних особливо небезпечних інфекційних хвороб Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ») надає дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні послуги на адміністративних територіях області.

Відповідно до вимог частини другої ст. 18 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-III(далі – Закон № 1645-III) юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни зобов’язані забезпечити проведення профілактичних дезінфекційних заходів у житлових, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів та комах.  

Дитячі дошкільні, навчальні та лікувально-профілактичні заклади на підставі нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ України), є об’єктами підвищеної епідемічної небезпеки, і проведення в них зазначених заходів обов’язкове.

Профілактичні дезінфекційні послуги, відповідно до ст. 37 Закону № 1645-III, є профілактичними, протиепідемічними заходами і становлять основу неспецифічної профілактики таких особливо небезпечних інфекційних хвороб як туляремія, лептоспіроз та сказ. Епізоотологічний прогноз в області на весну – літо 2023 року стосовно зазначених інфекцій визначений як несприятливий.

Детальніше...