Головна Сторінка

ka01 

Фахівцями Кам’янського відділення Черкаського обласного ЦКПХ в ЦПМСД проведено інформаційний захід до місячника боротьби з туберкульозом під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!».

Завідувач відділення Олександр Болучевський, помічники лікаря-епідеміолога Оксана Родак та Світлана Майборода провели бесіди з відвідувачами медичного закладу та людьми, які входять до групи ризику захворювання на туберкульоз.

Детальніше...

 417457946 451081767243657 1364940099261452561 n

Самоушкоджувальна поведінка пов’язана із нанесенням людиною собі шкоди, коли вона намагається впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Така поведінка може проявлятися у вигляді завдання собі порізів, опіків та інших несуїцидальних ушкоджень.

Із самоушкодженням пов’язано багато міфів, оскільки ця тема табуйована і про неї рідко говорять. Тому люди, які мають прояви самоушкоджувальної поведінки, часто піддаються дискримінації та страждають від нерозуміння близькими їхніх дій.

Детальніше...

 zv01

На Звенигородщині тривають інформаційні заходи для населення під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!» у межах Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом.

Фахівці Звенигородського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Діна Слинько, Мар’яна Нестерова, Ніна Погрібна, Марина Заверченко, Ольга Андрусишина провели низку заходів із метою підвищення обізнаності населення про цю небезпечну хворобу.

Детальніше...

br01

Наразі в Черкаській області, як і у всій країні, триває місячник підвищення обізнаності про туберкульоз, що розпочався 1 березня. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я для його відзначення пропонує гасло «Так! Ми зможемо подолати туберкульоз!». Адже ця проблема в усьому світі залишається актуальною: більше 10 мільйонів людей у світі продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

photo 2024-03-26 15-22-36

На Черкащині протягом січня-лютого зафіксували 981 випадок вітряної віспи: 914 з яких – це діти, серед дорослих зареєстрували – 67 випадків. Це 63% від загальної кількості захворювань за минулий рік.

Які причини збільшення кількості захворювань на вітряну віспу на Черкащині та які протиепідемічні заходи роблять фахівці, аби запобігти розповсюдженню цієї хвороби, – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Марина Конакбаєва, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 smila01

Спеціалісти Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують проводити інформаційні заходи у межах місячника протидії туберкульозу серед жителів громад.

Детальніше...

close-up-of-doctors-with-clipboard-at-hospital-2021-08-26-22-49-11-utc-1

Щорічно в світі на туберкульоз хворіють мільйони людей. Незважаючи на те, що туберкульоз є хворобою, якій можна запобігти та вилікувати, втрати від цієї інфекції роблять його найбільшою інфекційною вбивцею у світі. Туберкульоз є основною причиною смерті людей з ВІЛ, а також робить значний внесок у розповсюдженість антимікробної резистентності.

Інфекція передається від особи з туберкульозом (зазвичай — легеневим) до сприйнятливого індивідуума через вдихання інфекційного аерозолю, тобто дрібних часточок, які зважені у повітрі та містять життєздатні мікобактерії туберкульозу.

Детальніше...

1711019495440

Фахівці Маньківського відділення спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вакцинобусом приїхали до жителів Іваньківської громади.

Цього разу на базі Іваньківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини від правця та дифтерії вакцинували – 21 людину.

Детальніше...

 vidkrut osnriv

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведуть виїзні вакцинальні сесії до громад Уманського району. Під час виїзних акцій жителям громад розповідатимуть про важливість вакцинації від поліомієліту та вакцинуватимуть дітей від цієї хвороби.

Детальніше...