Головна Сторінка

 narada1805f1sait

18 травня в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» під головуванням Генерального директора Володимира Папача відбулася нарада керівників відокремлених структурних підрозділів з актуальних питань громадського здоров’я, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

Володимир Папач окреслив основні пріоритети в роботі Центру на літній період з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації, звернув увагу на виконання регіонального плану дій щодо готовності та реагування на спалах кору, проведення профілактичних заходів щодо недопущення ускладнень із поліомієліту, необхідність тісної співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, активної комунікації з керівниками територіальних громад та населенням тощо.

Завідувачі відділів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» у своїх виступах висвітлили основні питання щодо організації заходів з імунопрофілактики, зокрема поліомієліту, кору, COVID-19, впровадження рекомендацій ВООЗ щодо охоплення щепленням літніх людей сільської місцевості, аналіз інфекційної захворюваності, епіднагляду за гострим в’ялим паралічем, питання статистичної звітності, організації інфекційного контролю тощо.

Детальніше...

 povin3

У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах Будищенської, Мошнівської, Канівської, Ліплявської, Новодмитрівської, Золотоніської  територіальних громад, які постраждали від підтоплення.

Такий моніторинг проводиться на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.04.2023 № 7 «Про вжиття заходів щодо безаварійного пропуску паводкових та повеневих вод на території області у 2023 році».

За останній тиждень фахівцями Центру із джерел нецентралізованого водопостачання  проведено дослідження 9 проб питної води. З них у 2 пробах, відібраних із приватних криниць села Хутір-Хмільна Канівської територіальної громади, виявлені відхилення від гігієнічних вимог за окремими санітарно-хімічними  показниками.

Детальніше...

vushuv du1 

Сьогодні, у третій четвер травня, по всій Україні відзначають День вишиванки.

Співробітники ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» уже традиційно долучилися до відзначення цього національного свята, і весь колектив замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності та родинної пам’яті.

У вишиванці закодовані воля, сила, мужність, нескореність українського народу і наша Перемога.

Детальніше...

У Черкасах фахівці обласного ЦКПХ провели акцію з вимірювання артеріального тиску

Друк
PDF

 at2

Сьогодні у рамках Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» організували проведення «Дня вимірювання артеріального тиску» в КНП «Другий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Фахівці відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками центру ПМСД провели вимірювання артеріального тиску пацієнтам та відвідувачам закладу, а також надали роз’яснення щодо профілактики артеріальної гіпертонії, важливості її своєчасного виявлення з метою запобігання розвитку серцево-судинних захворювань.

Детальніше...

 gipertenzia1

17 травня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я  проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Підвищений артеріальний тиск, або артеріальна гіпертензія, є найвагомішим чинником розвитку інфаркту міокарда та інсульту. Понад 1,5 млрд. людей на Землі страждають на це підступне захворювання, причому майже 45% із них навіть не знають, що мають підвищений артеріальний тиск.

За оцінками ВООЗ, 17,5 млн. осіб щороку помирають від інфаркту міокарда та інсульту. Однак вчені довели, що 80%  таких смертей можна уникнути.

При артеріальній гіпертонії спостерігається постійно підвищений систолічний або діастолічний артеріальний тиск. Верхньою межею норми вважають значення 140 мм.рт.ст. для систолічного артеріального тиску та 90 мм.рт.ст. – для діастолічного.

Детальніше...

 alina tr1

12 травня у місті Київ відбувся тренінг із навчання практичним навичкам щодо використання засобів індивідуального захисту. Від ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у тренінгу взяла участь в.о. завідувача відділу моніторингу та реагування на небезпеки Аліна Голоюх.

Захід проходив у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» та за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення США (DHHS).

Учасники тренінгу отримали теоретичні знання щодо використання засобів індивідуального захисту, відпрацювали практичні навички щодо вибору, одягання та знімання засобів індивідуального захисту, навчилися правильному поводженню з використаними засобами індивідуального захисту.

Детальніше...

Чому всі мають зробити щеплення?

Друк
PDF

344322914 964438671228615 4143250545663541660 n 

Вакцинація важлива не лише для власного захисту, але й для захисту усіх людей навколо, як щеплених, так і ні. Чому так? Давайте розбиратися.

Перша причина – колективний імунітет. Чим більше людей захищені від хвороб, тим важче інфекціям поширюватися. Якщо рівень вакцинації низький, виникають спалахи кору, дифтерії чи інших страшних хвороб. У першу чергу від цих спалахів страждають діти, які занадто малі, щоб вакцинуватися від деяких хвороб, а також люди, які мають важкі хронічні хвороби. У людей з онкологією, імунодефіцитними станами, діабетом та іншими серйозними захворюваннями імунна система дуже ослаблена, а тому вакцинація не може захистити їх повністю. Вони можуть захворіти і навіть померти.

Детальніше...

ryby-k-pivu6 

В області зареєстровано черговий випадок захворювання на ботулізм. Захворіло подружжя з міста Черкаси після вживання в’яленої річкової риби (плотви) домашнього приготування. Про це інформують у ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

 Симптоми отруєння у хворих проявилися вже наступного дня після вживання зараженого продукту – розлади зору («завіса» перед очима, двоїння в очах), порушення ковтання, мови, блювота, сухість у роті, диспепсичні явища.  

Після звернення до швидкої медичної допомоги 11 травня потерпілі доставлені до КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР у важкому стані. Після консиліуму інфекціоністів хворим встановлено діагноз «Харчовий ботулізм, тяжкий перебіг».

Детальніше...

 dutuna sheplenna

Інформація про щеплення вноситься в медичну документацію:

- Історія розвитку дитини (форма № 112/о);

- Карта профілактичних щеплень (форма № 063/о);

- Медична карта амбулаторного хворого (форма № 025/о);

- довідка про проведені щеплення.

У медичні документи вносяться паспортні дані пацієнта, вік, а також дати проведення щеплень, якою вакциною зроблені щеплення, виробник препарату, серія, доза, спосіб введення. Якщо була побічна реакція на введення вакцини, робиться обов’язкова відмітка.

Особливістю Карти профілактичних щеплень (форма № 063/о) є те, що вона зберігається у закладах – надавачів послуг постійно. На вимогу пацієнтів про дані щеплень видається копія форми № 063/о або формується довідка, яку підписує лікар.

Детальніше...