Головна Сторінка

alerhiya

Весна — час активізації алергічних процесів

Нежить, чхання, сльозотеча — все це типові прояви весняної алергії.

З приходом весни починають «оживати» зелені насадження. У повітря піднімається пилок – головний весняний алерген. І у людей, схильних до алергії, починаються важкі часи.

Детальніше...

img 20240405 115025 597

5 квітня до Всесвітнього дня здоров’я відбулася акція «Потурбуйся про власне здоров’я» біля установи Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.Фахівці Центру говорили з черкащанами про основні фактори, які впливають на стан нашого здоров’я та провели анкетування.

Під час опитування лікарі-профілактики звертали увагу на важливість збереження рухливого способу життя, відмови від шкідливих звичок, здорового харчування та важливості проходження регулярних медичних оглядів. Гостям заходу, які мали низький рівень обізнаності про стан свого здоров'я – рівня холестерину, глюкози, тиску, фахівці Центру рекомендували відвідати сімейного лікаря.

Детальніше...

shcheplennya

Щеплення – складова частина здорового способу життя. За показниками охоплення щепленнями від вакцинокерованих інфекцій можна спрогнозувати появу інфекційних хвороб. Це стосується як поодиноких захворювань, так і спалахів та епідемій.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. До Національного календаря профілактичних щеплень України включена вакцинація від таких інфекцій: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит В, гемофільна інфекція типу В.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляють, що у Черкаській області охоплення щепленнями за січень-лютий 2024 року складає:

Детальніше...

 kir

Спалахи кору виникають періодично – раз на 5-6 років через низку причин. Значна кількість невакцинованих людей сприяє тому, що ці періодичні спалахи стають великими хвилями. Так, у 2017–2019 роках в Україні на кір захворіло понад 115 тис. осіб.

Детальніше...

voda 1 kvitnya 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період із 1 до 5 квітня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 125 проб питної води за мікробіологічними показниками та 81 пробу – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 6 (7,4 %) проб за санітарно-хімічними показниками (вміст хлороформу) у водопроводах у мережі водогону КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської територіальної громади.

Детальніше...

 gryp 14

У 12 (48%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про регіональне географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 32,9%.

У Черкаській області за попередній тиждень, із 1 по 7 квітня 2024 року, захворіли 5 437 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 2 677 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 49,2 %. Показник захворюваності на 9,5 % менше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

 baba mira sait

Продовжуючи тему впливу пилового буревію із Сахари, Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що 4-5 квітня були проведені моніторингові дослідження якості атмосферного повітря на вміст пилу в житловій забудові м. Черкаси, м. Умань, м. Тальне Звенигородського району, с. Червона Слобода Черкаського району.

За результатами проведених вимірів, порівняно з попередніми дослідженнями, концентрація пилу зменшилась і становить близько половини нормованого показника (ГДК).

 

photo 2024-04-05 16-04-45 

5 квітня на базі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відбулася акція до Всесвітнього дня здоров’я. Під гаслом «Потурбуйся про власне здоров’я» лікарі Центру розгорнули намет, де черкащанам вимірювали артеріальний тиск та визначали індекс маси тіла.

З містянами проводили бесіди про інфекційні та неінфекційні хвороби, про важливість проходження регулярних медоглядів. Також організували скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про наявність найпоширеніших хвороб.

Детальніше...

serce

У переддень Всесвітнього дня здоров'я фахівці Черкаського обласного центру контролбю та профілактики хвороб інформують, що в Черкаській області має місце від’ємний рівень природного приросту населення, зумовлений низькою народжуваністю та високою загальною смертністю.

Смертність та від’ємний приріст населення пояснюються віковою структурою населення області (значна кількість людей старшого віку, особливо в селах), незадовільною економічною ситуацією та процесами міграції за кордон із початку повномасштабного вторгнення. А також тим, що частина населення області проживає в зоні посиленого радіологічного контролю та негативного впливу факторів навколишнього середовища.

У 2023 році зросла загальна неінфекційна захворюваність населення області на 6,4% проти 2022 року, зокрема зросла первинна захворюваність населення на 11,2%.

Детальніше...