Головна Сторінка
18 травня в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» під головуванням Генерального директора Володимира Папача відбулася нарада керівників відокремлених структурних підрозділів з актуальних питань громадського здоров’я, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.
Володимир Папач окреслив основні пріоритети в роботі Центру на літній період з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації, звернув увагу на виконання регіонального плану дій щодо готовності та реагування на спалах кору, проведення профілактичних заходів щодо недопущення ускладнень із поліомієліту, необхідність тісної співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, активної комунікації з керівниками територіальних громад та населенням тощо.
Завідувачі відділів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» у своїх виступах висвітлили основні питання щодо організації заходів з імунопрофілактики, зокрема поліомієліту, кору, COVID-19, впровадження рекомендацій ВООЗ щодо охоплення щепленням літніх людей сільської місцевості, аналіз інфекційної захворюваності, епіднагляду за гострим в’ялим паралічем, питання статистичної звітності, організації інфекційного контролю тощо.
У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах Будищенської, Мошнівської, Канівської, Ліплявської, Новодмитрівської, Золотоніської територіальних громад, які постраждали від підтоплення.
Такий моніторинг проводиться на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.04.2023 № 7 «Про вжиття заходів щодо безаварійного пропуску паводкових та повеневих вод на території області у 2023 році».
За останній тиждень фахівцями Центру із джерел нецентралізованого водопостачання проведено дослідження 9 проб питної води. З них у 2 пробах, відібраних із приватних криниць села Хутір-Хмільна Канівської територіальної громади, виявлені відхилення від гігієнічних вимог за окремими санітарно-хімічними показниками.
Сьогодні, у третій четвер травня, по всій Україні відзначають День вишиванки.
Співробітники ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» уже традиційно долучилися до відзначення цього національного свята, і весь колектив замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.
Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності та родинної пам’яті.
У вишиванці закодовані воля, сила, мужність, нескореність українського народу і наша Перемога.
Сьогодні у рамках Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» організували проведення «Дня вимірювання артеріального тиску» в КНП «Другий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Фахівці відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками центру ПМСД провели вимірювання артеріального тиску пацієнтам та відвідувачам закладу, а також надали роз’яснення щодо профілактики артеріальної гіпертонії, важливості її своєчасного виявлення з метою запобігання розвитку серцево-судинних захворювань.
17 травня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.
Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Підвищений артеріальний тиск, або артеріальна гіпертензія, є найвагомішим чинником розвитку інфаркту міокарда та інсульту. Понад 1,5 млрд. людей на Землі страждають на це підступне захворювання, причому майже 45% із них навіть не знають, що мають підвищений артеріальний тиск.
За оцінками ВООЗ, 17,5 млн. осіб щороку помирають від інфаркту міокарда та інсульту. Однак вчені довели, що 80% таких смертей можна уникнути.
При артеріальній гіпертонії спостерігається постійно підвищений систолічний або діастолічний артеріальний тиск. Верхньою межею норми вважають значення 140 мм.рт.ст. для систолічного артеріального тиску та 90 мм.рт.ст. – для діастолічного.
Більше статтей...
- Черкаський обласний ЦКПХ продовжує здійснювати профілактичні заходи у зв’язку з весняним водопіллям
- Пам’ятка населенню щодо проведення дезінфекції шахтних колодязів (криниць)
- Із початку року здійснено 12 моніторингових візитів до місць тимчасового перебування ВПО на Уманщині
- Фахівчиня обласного ЦКПХ провела моніторинг впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом у Першому Черкаському міському ЦПМСД