Головна Сторінка

povin5 

У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах, які постраждали від підтоплення. Такий моніторинг проводиться на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.04.2023 №7 «Про вжиття заходів щодо безаварійного пропуску паводкових та повеневих вод на території області у 2023 році».

За останній тиждень фахівцями Центру проведено дослідження 23 проб питної води, зокрема, з водогону села Ліпляве та криницьсіл Кононча, Гамарня, Михайлівка, Гута Михайлівська, Хмільна, Хутір-Хмільна Канівської та Ліплявської територіальних громад. З них 2 проби води питної з приватних криниць с. Михайлівка не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками та 7 проб води питної з приватних криниць сіл Хмільна, Хутір-Хмільна, Михайлівка – за окремими санітарно-хімічними показниками.

Детальніше...

Пам’ятка населенню щодо проведення дезінфекції шахтних колодязів (криниць)

Друк
PDF

 krunuca

Під час весняного водопілля були підтоплені деякі території Черкащини, включаючи джерела нецентралізованого водопостачання (шахтні колодязі, криниці тощо). Вживання питної води з таких джерел без попереднього очищення та дезінфекції може призвести до погіршення епідемічної ситуації, зокрема з гострих кишкових інфекцій.

Проведення санації (дезінфекції) шахтних колодязів допускається як спеціалізованими організаціями, так і самостійно їх власниками при дотриманні техніки безпеки та при застосуванні засобів індивідуального захисту.

Після спаду води  проводиться дезінфекція (санація) шахтних колодязів, що включає попередню дезінфекцію підводної частини криниці об’ємним способом, очищення, ремонт та повторну дезінфекцію підводної частини криниці.

Детальніше...

mon vpo 

Фахівці Уманського міськрайонного відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують моніторити умови проживання у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

Під час візиту до прихистку в місті Умань, де проживає 140 осіб, зверталася увага на наявність відповідних санітарно-побутових умов проживання, належного водопостачання, забезпеченість необхідною побутовою технікою, мийними та дезінфікувальними засобами, а також виділення та облаштування окремого приміщення для тимчасового перебування осіб із симптомами ГРВІ, ГКІ тощо, які підлягають ізоляції.

Також проведено виміри параметрів мікроклімату та відібрано проби питної води на дослідження за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, відхилень не виявлено.

Детальніше...

 sokurka monit vizut

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка провела моніторинг впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом у КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Під час візиту фахівчиня Центру ознайомилася зі станом організації та здійснення інфекційного контролю за туберкульозом у закладі охорони здоров’я, визначила основні напрямки та заходи щодо підвищення ефективності та якості цієї роботи, надала необхідну організаційно-методичну та практичну допомогу.

Особлива увага медичних працівників закладу була привернута до здійснення організаційних та протиепідемічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, ізоляцію, обстеження та лікування хворих на туберкульоз, запобігання поширенню інфекції у закладі, зокрема впровадження необхідних заходів безпеки у приміщеннях із високим рівнем інфікування, використання засобів індивідуального захисту.

Детальніше...

123 

Фахівці Уманського відділення Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели круглий стіл та семінар, присвячені Українському тижню імунізації, зі студентами і викладачами Уманського медичного фахового коледжу.

Такі заходи проводяться спеціалістами Центру з метою інформування населення про важливість імунізації та уникнення небезпеки виникнення спалахів.

Зі студентами та викладачами Уманського медичного фахового коледжу поговорили про такі інфекційні захворювання, як кір, поліомієліт, дифтерія тощо, зокрема про особливості перебігу хвороб, заходи їх профілактики та наслідки при відмові від щеплень. Детально обговорили важливість та доступність своєчасної планової вакцинації, надолуження пропущених щеплень, а також вакцинації проти COVID-19 серед вразливих груп.

Детальніше...

В Україні очікують спалах кору – черкащан закликають вакцинувати дітей

Друк
PDF

 kir dut2

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я МОЗ України в державі очікується спалах кору – одного з найбільш заразних та небезпечних інфекційних захворювань. З цього приводу в Черкаській області розроблений План дій щодо готовності та реагування на спалах кору, затверджений рішенням комісії ТЕБ та НС №6 від 06 квітня 2023 року.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, діти до 18 років мають отримати дві дози вакцини – у 12 місяців та в 6 років. Дуже важливо не відкладати щеплення. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до лікаря і якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.

Діти, які вчасно не отримали необхідний комплекс профілактичних щеплень проти кору, можуть отримати дві дози вакцини з інтервалом 1 місяць до 18 років.

Вакцина для профілактики кору комбінована та має у складі захисні компоненти також від паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.

Детальніше...

vakc polio 

Звертаємося до всіх батьків! Сьогодні наші діти потребують уваги та захисту як ніколи. Спалах поліомієліту досі не відступив! Тому потрібно зробити все можливе, аби вони не зазнали страшних інфекційних захворювань.

Вакцинація проти поліомієліту внесена до Національного календаря щеплень України та обов’язкова у всіх країнах Європи.

Зазвичай симптоми поліо схожі на гостру кишкову інфекцію або грип чи ГРВІ. Поки людина думає, що в неї грип, вірус поліомієліту підступно розповсюджується організмом. І згодом виникають рухові розлади. Вони виражаються сильними болями у м’язах, паралічем, що розвивається за кілька годин, вражаючи ноги, плечі, груди, живіт, обличчя тощо.

Згодом хвороба призводить до смерті від неможливості дихати. У разі одужання функції уражених хворобою нервів та м’язів не відновлюються, також можливі небезпечні ускладнення — пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею тощо.

Детальніше...

Як вберегти немовля від важких форм туберкульозу?

Друк
PDF

vakc tub 

Відповідь проста й однозначна — вакцина БЦЖ.

Вона запобігає розвитку туберкульозного менінгіту або міліарного туберкульозу, які особливо небезпечні для дітей першого року життя.

Її вводять на 3–5 день життя дитини. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені з об’єктивних причин.

Щеплення допоможе імунній системі малюка підготуватися до можливих зустрічей з інфекцією й натренувати організм на боротьбу з нею.

Детальніше...

 vitamina-c

Вітамін  С, також відомий як аскорбінова кислота, є однією з основних органічних речовин, необхідних для нормального функціонування організму людини.

Щоб люди змогли дізнатися про користь вітаміну С для здоров’я, було визначено особливий день у році – 4 квітня – як День вітаміну С.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб наводять п'ять фактів про вітамін С, які вам необхідно знати:

- Вітамін С розчиняється у воді і доставляється до тканин організму, але не накопичується у них і доволі швидко виводиться з сечею, тому його потрібно приймати щодня – з їжею або дієтичними добавками.

- Вітамін С в організмі забезпечує імунний захист та стабілізацію психічної діяльності, допомагає синтезувати білок колаген, що є основою м’язів, кісток, хрящів, судин, шкіри та всіх тканин організму, прискорює процеси регенерації ран.

 - Нестача аскорбінової кислоти може призвести до цинги, у людей кровоточать ясна, підвищується втомлюваність, депресивний стан, безсоння, раннє утворення зморшок та проблеми із серцево-судинною системою.

- Вітамін С можна отримати лише з їжею рослинного походження. Найбільше його знаходиться в лимонах (38-60 мг/100 г), плодах шипшини (650 мг/100 г), червоного перцю (250 мг/100 г), смородини (200 мг/100 г), зеленій цибулі (100 мг/100 г) тощо.

- Вплив вітаміну С на лікування застуди не доведений та, за словами фахівців, потребує більших клінічних випробувань. Він також не сприяє профілактиці ГРВІ та не скорочує тривалість лікування.

Детальніше...