Головна Сторінка

 01

Посилюємо вакцинальну кампанію у віддалених куточках області. Її мета – вакцинувати найвразливіших: місцевих жителів, що мають обмежений доступ до медичних послуг, людей похилого віку та із хронічними захворюваннями.

Детальніше...

Якщо ви захворіли, то маєте знати та пам’ятати про правила поведінки людини із кашлем, щоб запобігти розповсюдженню інфекцій повітряним і крапельним шляхом.

Під час кашлю та чхання:

  • затуляйте рот і ніс одноразовою хустинкою або серветками;
  • не торкайтеся руками обличчя – очей, носа, губ;
  • після використання хустинки чи серветки викиньте в урну для сміття та помийте руки;
  • кашляйте і чхайте у згин ліктя за відсутності серветки. Прикривання рота і носа долонею призводить до поширення інфекції через руки і побутові предмети;
  • якщо вже так сталося, що з собою немає хустинки, слід потім помити руки з милом, за відсутності такої можливості – користуйтеся антисептиками з вмістом щонайменше 70% спирту;
  • якщо захворіли, не забувайте, що в громадських місцях потрібно обов'язково носити маску, і слідкувати, щоб вона закривала і ніс, і рот, але краще залишайтеся вдома, якщо почуваєтесь зле.

Матеріал підготовлено у межах місяця боротьби з туберкульозом.

#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз

post ckph-16 

Торік фахівці з комунікацій Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом із колегами з різних міст України навчалися за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії».

За результатами навчання ми отримали міні-грант на реалізацію проєкту, який спрямований на підвищення обізнаності щодо вакцинації в нашій області.

Тож попереду багато цікавих заходів для того, аби маленькі та дорослі жителі Черкащини були озброєні знаннями, вакциновані та захищені від небезпечних інфекцій.

Детальніше...

dra sait 

Місячник боротьби з туберкульозом під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!» триває. Фахівці Драбівського відділення Золотоніського районного відділу Черкаського обласного ЦКПХ активно долучилися до проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед населення територіальних  громад.

Детальніше...

 19.03

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні групами радіаційного спостереження та дозиметричного контролю ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на всіх адміністративних територіях області продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках із кратністю не менше ніж тричі на добу.

Станом на 09:00 19 березня 2024 року рівні гамма-випромінювання не перевищують фонові показники, притаманні для окремих територій області, і становлять зокрема по:

  • м. Черкаси                                    
0,12 мкЗв/год; 
  • м. Умань  
0,11 мкЗв/год;
  •  м. Золотоноша
0,12 мкЗв/год;
  • м. Звенигородка
0,12 мкЗв/год;
  • м. Канів
0,12 мкЗв/год;
  • м. Сміла
0,12 мкЗв/год.

 432469414 846173724203512 8732056486203977218 n

Понад 100 років тому французькі лікарі Альбер Кальметт і Каміль Герен створили зі збудника туберкульозу корів дуже схожу на своїх хвороботворних “родичок” бактерію, здатну викликати імунну відповідь, але не туберкульоз. Нині ми знаємо її як бацилу Кальметта-Герена, або ж вакцину БЦЖ, яку використовують і дотепер.

Коли роблять щеплення БЦЖ?

Згідно з рекомендацією ВООЗ, одна доза БЦЖ потрібна всім немовлятам у країнах, де досі поширені туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.

Детальніше...

 gryp 11

У 16 (64%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне розповсюдження вірусів грипу в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 21,8%.

У Черкаській області за попередній тиждень, з 11 по 17 березня 2024 року, захворіли 6 196 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 3 451 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 55,7%. Показник захворюваності на 0,5% менше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

 sh03

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб залучають все більше жителів області до інформаційно-роз’яснювальних заходів у межах місячника боротьби з туберкульозом.

Зокрема спеціалісти Шполянського відділення Звенигородського районного відділу Центру проводять пізнавальні заходи з метою підвищення обізнаності людей про цю хворобу. Адже, щоб подолати туберкульоз, важливою є роль кожного жителя громади.

Детальніше...

 01

Із початку року фахівці відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб тісно співпрацювали з адміністрацією, педагогічним колективом та школярами Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 13.

Упродовж цього періоду уся робота була направлена на підвищення рівня обізнаності педагогічного учнівського колективу школи щодо основних факторів профілактики неінфекційних захворювань, серед яких провідне місце займає якість харчування.

Детальніше...