Головна Сторінка
У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах, які постраждали від підтоплення. Такий моніторинг проводиться на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.04.2023 №7 «Про вжиття заходів щодо безаварійного пропуску паводкових та повеневих вод на території області у 2023 році».
За останній тиждень фахівцями Центру проведено дослідження 23 проб питної води, зокрема, з водогону села Ліпляве та криницьсіл Кононча, Гамарня, Михайлівка, Гута Михайлівська, Хмільна, Хутір-Хмільна Канівської та Ліплявської територіальних громад. З них 2 проби води питної з приватних криниць с. Михайлівка не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками та 7 проб води питної з приватних криниць сіл Хмільна, Хутір-Хмільна, Михайлівка – за окремими санітарно-хімічними показниками.
Під час весняного водопілля були підтоплені деякі території Черкащини, включаючи джерела нецентралізованого водопостачання (шахтні колодязі, криниці тощо). Вживання питної води з таких джерел без попереднього очищення та дезінфекції може призвести до погіршення епідемічної ситуації, зокрема з гострих кишкових інфекцій.
Проведення санації (дезінфекції) шахтних колодязів допускається як спеціалізованими організаціями, так і самостійно їх власниками при дотриманні техніки безпеки та при застосуванні засобів індивідуального захисту.
Після спаду води проводиться дезінфекція (санація) шахтних колодязів, що включає попередню дезінфекцію підводної частини криниці об’ємним способом, очищення, ремонт та повторну дезінфекцію підводної частини криниці.
Із початку року здійснено 12 моніторингових візитів до місць тимчасового перебування ВПО на Уманщині
Фахівці Уманського міськрайонного відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують моніторити умови проживання у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.
Під час візиту до прихистку в місті Умань, де проживає 140 осіб, зверталася увага на наявність відповідних санітарно-побутових умов проживання, належного водопостачання, забезпеченість необхідною побутовою технікою, мийними та дезінфікувальними засобами, а також виділення та облаштування окремого приміщення для тимчасового перебування осіб із симптомами ГРВІ, ГКІ тощо, які підлягають ізоляції.
Також проведено виміри параметрів мікроклімату та відібрано проби питної води на дослідження за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, відхилень не виявлено.
Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка провела моніторинг впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом у КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Під час візиту фахівчиня Центру ознайомилася зі станом організації та здійснення інфекційного контролю за туберкульозом у закладі охорони здоров’я, визначила основні напрямки та заходи щодо підвищення ефективності та якості цієї роботи, надала необхідну організаційно-методичну та практичну допомогу.
Особлива увага медичних працівників закладу була привернута до здійснення організаційних та протиепідемічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, ізоляцію, обстеження та лікування хворих на туберкульоз, запобігання поширенню інфекції у закладі, зокрема впровадження необхідних заходів безпеки у приміщеннях із високим рівнем інфікування, використання засобів індивідуального захисту.
Фахівці Уманського відділення Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели круглий стіл та семінар, присвячені Українському тижню імунізації, зі студентами і викладачами Уманського медичного фахового коледжу.
Такі заходи проводяться спеціалістами Центру з метою інформування населення про важливість імунізації та уникнення небезпеки виникнення спалахів.
Зі студентами та викладачами Уманського медичного фахового коледжу поговорили про такі інфекційні захворювання, як кір, поліомієліт, дифтерія тощо, зокрема про особливості перебігу хвороб, заходи їх профілактики та наслідки при відмові від щеплень. Детально обговорили важливість та доступність своєчасної планової вакцинації, надолуження пропущених щеплень, а також вакцинації проти COVID-19 серед вразливих груп.