Головна Сторінка
Інформативно, пізнавально, інтенсивно – так проходило навчання за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії для центрів контролю та профілактики хвороб» у Львові з 21 по 25 серпня.
Навчальна програма організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Школою публічного управління УКУ та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».
У п’ятиденному навчальному модулі, що проходив у кампусі Українського католицького університету, взяли участь представники ЦКПХ з усієї України. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» представляли фахівчині зі зв’язків із громадськістю та пресою Лариса Нетахата й Ірина Кіреєва.
У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?
Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.
Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.
Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.
На сьогодні в Україні 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання послуги «Медична допомога при пологах», а відповідно у такому випадку послуги для населення є безоплатними.
Відповідаємо на поширені запитання:
Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Безліч досліджень доводять, що повноцінне збалансоване харчування дуже важливе у профілактиці та контролі ризику інсульту. Водночас вибір здорового способу життя знижує ризик інсульту на 80%.
Запам’ятайте 5 простих правил здорового харчування. Вживаємо за добу:
– п'ять порцій фруктів, овочів та ягід щодня (400-600 г);
– не більше однієї чайної ложки солі;