Головна Сторінка

voda 1 kvitnya 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період із 1 до 5 квітня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 125 проб питної води за мікробіологічними показниками та 81 пробу – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 6 (7,4 %) проб за санітарно-хімічними показниками (вміст хлороформу) у водопроводах у мережі водогону КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської територіальної громади.

Детальніше...

 gryp 14

У 12 (48%) регіонах зафіксована циркуляція вірусів грипу, що свідчить про регіональне географічне розповсюдження їх в Україні; у системах рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 32,9%.

У Черкаській області за попередній тиждень, із 1 по 7 квітня 2024 року, захворіли 5 437 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Із них 2 677 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 49,2 %. Показник захворюваності на 9,5 % менше, ніж тиждень тому.

Детальніше...

 baba mira sait

Продовжуючи тему впливу пилового буревію із Сахари, Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що 4-5 квітня були проведені моніторингові дослідження якості атмосферного повітря на вміст пилу в житловій забудові м. Черкаси, м. Умань, м. Тальне Звенигородського району, с. Червона Слобода Черкаського району.

За результатами проведених вимірів, порівняно з попередніми дослідженнями, концентрація пилу зменшилась і становить близько половини нормованого показника (ГДК).

 

photo 2024-04-05 16-04-45 

5 квітня на базі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відбулася акція до Всесвітнього дня здоров’я. Під гаслом «Потурбуйся про власне здоров’я» лікарі Центру розгорнули намет, де черкащанам вимірювали артеріальний тиск та визначали індекс маси тіла.

З містянами проводили бесіди про інфекційні та неінфекційні хвороби, про важливість проходження регулярних медоглядів. Також організували скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про наявність найпоширеніших хвороб.

Детальніше...

serce

У переддень Всесвітнього дня здоров'я фахівці Черкаського обласного центру контролбю та профілактики хвороб інформують, що в Черкаській області має місце від’ємний рівень природного приросту населення, зумовлений низькою народжуваністю та високою загальною смертністю.

Смертність та від’ємний приріст населення пояснюються віковою структурою населення області (значна кількість людей старшого віку, особливо в селах), незадовільною економічною ситуацією та процесами міграції за кордон із початку повномасштабного вторгнення. А також тим, що частина населення області проживає в зоні посиленого радіологічного контролю та негативного впливу факторів навколишнього середовища.

У 2023 році зросла загальна неінфекційна захворюваність населення області на 6,4% проти 2022 року, зокрема зросла первинна захворюваність населення на 11,2%.

Детальніше...

 povitrya

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон об’єктів промислового, сільськогосподарського та комунального призначення, в межах житлової забудови, в зоні впливу вуличних магістралей.

Упродовж 3 місяців поточного року відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2024 рік Центром досліджено 1286 проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду, вуглецю оксиду, аміаку, бензину, бензолу, толуолу, ксилолу, пилу), перевищень гранично допустимих, максимально разових концентрації не виявлено.

 

 434415020 901527098681751 3971832048709259263 n

Сила слова допомагає подолати стрес, почуватися краще і вчитися мислити позитивно. Спробуєте?

Навіть якщо наразі не знаєте, що собі сказати, ми зібрали фрази-мотиватори, які стануть в нагоді. Їх можна говорити собі біля дзеркала зранку, шепотіти у складний момент, подумки повторювати під час прогулянки та періодично нагадувати дітям.

Детальніше...

 zdorovya

Щороку, починаючи з 1950 року, 7 квітня люди в усьому світі відзначають Всесвітній день здоров'я, метою якого є підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. Саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в межах ООН (ВООЗ). У наш час здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлене способом життя людини, близько 40% – соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Детальніше...

sahara

Беручи до уваги ситуацію щодо пилового буревію, що прийшов із Сахари у перші дні квітня, та можливих перевищень показників запиленості повітря, Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в ці дні проведені позапланові моніторингові дослідження якості атмосферного повітря на вміст пилу в житловій забудові міста Черкаси та села Червона Слобода Черкаського району.

За результатами проведених вимірів, порівняно з попередніми дослідженнями, концентрація пилу збільшилася, проте не перевищує гігієнічні нормативи. Вміст пилу в повітрі становить від половини до двох третин нормованого показника (ГДК).

Рекомендуємо слідкувати за оновленням інформації на нашому сайті.