Головна Сторінка

zven23 

У вівторок23 травня 2023 року у приміщенні Звенигородської РДА відбулася зустріч представників обласної військової адміністрації, обласного центру зайнятості, центру соціальних служб, Черкаського МВК на чолі з першим заступником голови ОВА Наталією Кравченко з головами об’єднаних територіальних громад Звенигородського району.

У зазначеній нараді взяла участь заступник генерального директора ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Видра. Предметом зустрічі було обговорення створення на теренах Черкащини дієвої програми підтримки захисників суверенітету нашої держави, військовослужбовців, ветеранів бойових дій та членів їх сімей, створення належних умов реабілітації та психологічної адаптації постраждалим внаслідок війни воїнам та родинам загиблих, а також надання їм фінансової допомоги.

Детальніше...

shitgelphc 

Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day). Його головне завдання – підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання залози, їх діагностику, заходи профілактики і способи лікування.

Щитоподібна залоза – найважливіший елемент ендокринної системи, що виробляє гормони, необхідні для здійснення фізіологічних функцій організму. Ця маленька залоза контролює всі обмінні процеси, від диференціації клітин до терморегуляції та швидкості мислення і сприйняття.

Детальніше...

 meningokok

Захворювання почалося гостро з підвищення температури тіла до понад 38,5 град., головного болю, блювоти, болю в м’язах. Дитина госпіталізована до КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня». В зв’язку з проведеним лікуванням, відмічається позитивна динаміка.

Фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» оперативно розпочато епідрозслідування. Організовано протиепідемічні заходи з локалізації та ліквідації вогнища інфекції. На сьогодні встановлено 22 контактна особа (по домашньому вогнищу, дошкільному навчальному закладі). У зазначених осіб проведено забір матеріалу з носоглотки на менінгококову інфекцію. Встановлено медичний нагляд. Наразі епідрозслідування триває.

У Черкаській області захворювання менінгококовою інфекцією реєструються щорічно. Епідемічна картина є нестабільною. За 4 місяці поточного року в області зареєстровано 5 випадків захворювань на менінгококову інфекцію, що на 4 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року. Всі захворілі - діти. Один випадок в Звенигородському районі закінчився летально.

Детальніше...

shizs 

Він спрямований на покращення обізнаності про розлади психічного здоров’я та забезпечення кращого лікування та реабілітації для людей, які страждають на це захворювання.

Шизофренія–один з найсерйозніших розладів психічного здоров’я, який впливає на повсякденне життя людини.

На цю хворобу страждає 1 % населення світу, тобто приблизно 75 млн осіб. При цьому недуга зустрічається у 10 % людей, родичів яких поставлений той самий діагноз.

До цього захворювання приблизно однаково схильні і чоловіки, і жінки, і найчастіше воно наздоганяє людину в молодому віці. Чоловіки, як правило, захворіють у віці від 20 до 28 років, а жінки – від 26 до 32 років. Крім того, найчастіше недуга виявляється у міських жителів.

Детальніше...

trlv3s 

16-18 травня 2023 року у місті Львів відбувся тренінг «Удосконалення навичок проведення епідеміологічних розслідувань спалахів інфекційних хвороб». Від ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» взяли участь в.о. завідувача відділу моніторингу та реагування на небезпеки Аліна Голоюх та лікар-епідеміолог Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу Дарина Марущак.

Детальніше...

 xoleravibrion

З метою недопущення виникнення та розповсюдження холери ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснює моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. З 1 червня буде обстежуватися на наявність збудника холери вода відкритих водоймищ у стаціонарних точках, які визначені на основі епідеміологічного обґрунтування.

Обов’язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих водоймищ у зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання та в місцях масового рекреаційного водокористування. Обстежуються також на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту, які поступають у психоневрологічні лікувальні заклади, а також громадяни України, які захворіли на гострі кишкові інфекції після повернення з країн, де зареєстровані захворювання на холеру.

Детальніше...

kl2s 

На початку травня 2023 року в жителя с. Іванівка Чигиринської територіальної громади зареєстровано випадок лабораторно підтвердженого захворювання на хворобу Лайма

Зважаючи на ситуацію, фахівці Чигиринського відділення Черкаського міськрайонного відділу провели збір кліщів на території громади. Для встановлення природної інфікованості бореліями зібраних кліщів направили до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Результати дослідження лабораторії підтвердили наявність кліщів, інфікованих збудником хвороби Лайма.

Детальніше...

 korusni zvuchku

22 травня стартує Європейський тиждень громадського здоров’я. Розпочинаємо цей тиждень із теми корисних звичок.

Здоровий спосіб життя, про який кожен і кожна з нас чули принаймні раз, формується з дотримання низки корисних звичок. Проте ці звички дуже непросто зробити щоденною рутиною. Водночас погані звички міцно вкорінюються, і розлучатися з ними вкрай непросто. Та всі масштабні зміни в житті починаються з маленьких кроків. І саме маленькі здорові трансформації у вашому розпорядку дня дозволять згодом прийти до сформованих корисних звичок.

Згідно з дослідженням, проведеним у 2021 році, може знадобитися в середньому 59 днів, щоб нова звичка стала автоматичною. Але кількість часу, необхідного для її формування, може різнитися, тому успіх не завжди приходить за 2 місяці. Інше дослідження, проведене у 2012 році, показало, що для зміни звичної поведінки потрібно приблизно 10 тижнів.

Може здатися, що повномасштабна війна – не час для турботи про себе. Але насправді немає кращого часу, щоби приділити увагу своєму здоров’ю, ніж зараз, адже нам ще відбудовувати країну!

Тож які корисні звички варто обрати для повсякдення? З чого починати шлях до здорового способу життя? Розповідаємо, як досягти великих змін завдяки маленьким щоденним крокам.

Детальніше...

 voda2205

У рамках здійснення лабораторного моніторингу за якістю та безпечністю питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за період з 15 до 19 травня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 90 проб питної води за санітарно-хімічними показниками. З них встановленим нормативам не відповідало 2 (2,2%) проби (забарвленість, каламутність, вміст нітратів, амонію, заліза) на водогонах Уманського та Черкаського районів.

Також досліджено 130 проб питної води за мікробіологічними показниками, з них одна (0,8%) проба не відповідала гігієнічним вимогам (загальні коліформи) на водогоні Черкаського району.

За результатами досліджень було направлено відповідні пропозиції власникам водогонів та органам місцевої влади щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Детальніше...