Головна Сторінка

alkomoz 

Що більше алкоголю людина вживає, то більший її ризик інсульту. Йдеться і про регулярний вжиток алкоголю, і про нерегулярні, але значні його дози – безпечної дози алкоголю не існує.

Детальніше...

zl6jst2tdnaxjitpnj3hyyiwn4

У Черкаській області, за попередній тиждень з 20 по 26 листопада захворіли 6 249 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 259 – дітей до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 52,2%.

Показник захворюваності на 17,5% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 4,9% більше, ніж за попередній тиждень.

Детальніше...

water pix

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 20 до 24 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 134 проби питної води за мікробіологічними та 96 за санітарно-хімічними показниками, відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Детальніше...

ant

ГРВІ та грип не лікуються антибіотиками, вони не полегшать ваш стан і жодним чином не наблизять вас до одужання. Вони можуть навіть зашкодити, бо мають низку побічних ефектів і вбивають корисні бактерії в кишківнику, які допомагають травленню, а також нашій імунній системі ефективно боротися з інфекціями. Крім того, вживання антибіотиків при ГРВІ – це внесок у розвиток антибіотикорезистентності!

Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при застудах та інших вірусних інфекціях.

Детальніше...

b2ap3 large dsc 4459 

23 листопада під головуванням начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця відбулася нарада з питань реформування системи шкільного харчування. До наради долучилися керівники районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, органів управління освітою, охорони здоров’я та інші.

Участь у нараді взяв генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

У своєму виступі Володимир Папач розповів про вплив харчування на здоров’я дітей та важливість впровадження принципів здорового харчування у закладах загальної середньої освіти.

Детальніше...

ogirinnya 

У рамках Європейської ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI) у листопаді поточного року вперше в Україні стартувало дослідження стосовно дитячого ожиріння. Дослідження проводитиметься серед учнів 1-2 класів у всіх регіонах України, крім окупованих територій та зон активних бойових дій.

Дослідження передбачає опитування, зважування та вимірювання зросту серед учнів 1-2 класів, щоб визначити індекс маси тіла, а також опитування їхніх батьків та представників навчальних закладів. Так, дослідження допоможе отримати дані про режим харчування та фізичну активність дітей у школі та вдома, про вплив повномасштабної військової агресії рф на зміни у харчових звичках та фізичну активність дітей.

Результати очікуються навесні 2024 року.

Детальніше...

idk1 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Аліна Голоюх та завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Центру Леонід Мукомел провели навчання щодо практичного відпрацювання організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю у закладах охорони здоров’я Черкащини, які уклали з Національною службою здоров’я України договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».

Детальніше...

post7 diabetes day new-01

Інсулінорезистентність – це дедалі гірша відповідь клітин на дію гормону інсуліну. 

Така нечутливість до інсуліну стає на заваді належного розподілу глюкози по тканинах. Як наслідок, у прагненні нормалізувати рівень глюкози крові інсуліну виробляється ще більше. Спроможність підшлункової це робити тим часом може погіршуватися.

Детальніше...

 antybioticsprobiotics

Антибіотики не розрізняють «добрі» та «погані» бактерії; вони просто атакують їх усі. Це може вплинути на баланс мікробіоти в кишковому тракті, і як наслідок – до діареї.

Звісно, в цей момент кожен прагне підтримати організм та відновити мікрофлору, щоб не допустити небажаних наслідків і часто звертається до пробіотиків, але це не надто ефективна стратегія.

Детальніше...