Головна Сторінка

talne terc1 sait 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Тальнівського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» завітали до Тальнівського міського територіального центру соціального обслуговування.

У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання перебувають 47 підопічних. Усім їм працівники терцентру провели черговий скринінг із використанням глюкометра для визначення рівня цукру у крові.

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ в ході візиту прочитали лекцію та провели бесіди щодо профілактики цукрового діабету, здорового способу життя, раціонального та збалансованого харчування, шкідливого впливу на здоров’я тютюнокуріння, вживання алкоголю тощо. Усім присутнім були надані інформаційні матеріали з рекомендаціями щодо запобігання цукровому діабету.

Детальніше...

produkty

Чарівних продуктів, які цілком знімають якесь питання зі здоров’ям чи красою, не існує. Є більш і менш корисні харчі, є досить шкідливі, та миттєвого й помітного ефекту жодні з них не мають. Наша задача – у переважній більшості життєвих ситуацій обирати якнайздоровішу опцію. Пропонуємо вам перелік харчів, багатих на потрібні для серця поживні речовини, та їхні оптимальні способи приготування.

Детальніше...

olha miziniva

Про причину спалаху гепатиту А у Вінницькій області та які протиепідемічні заходи проводяться аби уберегтися від цієї хвороби – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Ольга Мізінова, заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Черкаського обласного ЦКПХ.

Ризики захворіти на гепатит А є постійно і окремі його випадки щороку реєструються і на Черкащині.

Детальніше...

post3 ditu diabetes day-01 

Хоча в зоні ризику діагнозу “цукровий діабет 2 типу” переважно люди 45+, захворіти на нього можуть навіть діти.

Втім, у дітей частіше розвивається цукровий діабет 1 типу, який часто називають “дитячим діабетом”. Це аутоімунний стан, коли  імунна система людини атакує і знищує клітини, які виробляють інсулін в підшлунковій залозі.

Як саме зрозуміти, що стан дитини є загрозливим і вимагає уваги та діагностики?

Детальніше...

 urologichni zahvor chol

У продовження теми чоловічого здоров’я говоримо про урологічні захворювання. Ця проблема досить делікатна, але дуже серйозна. Існує хибна думка, що про це незручно говорити, тому багато представників сильної статі соромляться звертатися за допомогою до лікарів. До того ж чоловіки часто не звертають уваги на симптоми патології, списуючи їх на втому, стрес та інші причини. Через те такі хвороби найчастіше виявляють уже на досить занедбаних стадіях, коли вони завдають серйозної шкоди здоров’ю, психіці та життю чоловіка.

Щоб цього не допустити, фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» радять вчасно звертатися до лікарів, а також знати, які урологічні захворювання найчастіше зустрічаються в чоловіків, як їх розпізнати та що при цьому робити.

Детальніше...

 400103704 769587888528763 4611834231546896769 n

Цього року вересень та жовтень тішили теплою погодою, та це не означає, що традиційний сезон застуд нас оминув. А з настанням холодів він посилиться. Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам:

Детальніше...

diabet

14 листопада увагу всього світу зосереджено на питаннях діагностики та запобігання цукрового діабету, адже це Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну чи організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

Детальніше...

grubu nikit sait 2 

З початку цього року в Черкаській області зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами із десятьма потерпілими, серед яких четверо дітей.  Про це Суспільне Черкаси повідомила завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк. Як правильно і які саме варто вживати гриби, щоб не нашкодити собі і своїм рідним, дізнавалася кореспондентка Вікторія Пожар.

Детальніше...

 uman1

Фахівці Уманського відділення Уманського міськрайонного відділу долучилися до колективної вакцинації від грипу. У пункті щеплення КНП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської міської ради відбувся професійний медичний огляд працівників, підписання обов’язкової угоди пацієнта, ознайомлення із протипоказаннями до вакцинації.

З метою імунізації медичних працівників від Центру громадського здоров’я було отримано корейську вакцину GCFlu.

Детальніше...