Головна Сторінка

post7 diabetes day vakcun-01 

У 2022-2023 роках близько мільйону українців поставили діагноз “цукровий діабет”. Ця хвороба негативно впливає на роботу імунної системи, і вона гірше захищає від інфекційних збудників.

Внаслідок цього люди з цукровим діабетом як першого, так і другого типів можуть мати тяжкий перебіг звичайних інфекцій, як-от грип, хворіти довше, мають вищі ризики отримати ускладнення та померти.

Тому для них життєво важливо захиститися від тих хвороб, від яких існують вакцини.

Які щеплення потрібно робити людям із діабетом обох типів?

Детальніше...

covid1 sait 

На Черкащині за попередній тиждень на COVID-19 захворіли 644 особи. В Україні минулого тижня зареєстрували 10 287 випадків захворювання на COVID-19. 54 летальні випадки серед людей старше 30 років. З початку епідсезону захворюваність на COVID-19 зростає, тому Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України посилює інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості вакцинації.

Детальніше...

post1 antibiotics

Для того, щоб лікування інфекційної хвороби було успішним, важливо дотримуватися таких принципів:

  1.  Антибіотики не призначають при застуді та вірусних інфекціях, таких як грип і коронавірусна хвороба. Адже антибіотики не діють на віруси. Водночас ці захворювання можуть ускладнюватися бактеріальними інфекціями. У такому випадку антибіотик вам призначить лікар.
  2.  Не всі бактеріальні інфекції потребують застосування антибіотиків. Деякі можуть минути самі по собі, як-от отит чи фарингіт. Однак це не означає, що не потрібно звертатися до лікаря, – лише лікар може визначити, чи необхідно приймати антибіотик у вашому випадку.
  3.  Дуже важливо правильно підібрати антибіотик. Він має діяти на ті збудники, які спричинили вашу конкретну хворобу. Вам не завжди потрібний найсильніший чи найновіший антибіотик, чи антибіотик із найширшим спектром дії.

Детальніше...

sok 

З 13 по 17 листопада 2023 року за організаційної підтримки ВООЗ відбулися тренінги для фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги області щодо належного поводження з медичними відходами.

Тренінги були проведені сертифікованими фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – завідувачкою відділу інфекційного контролю Юлією Сокиркою, завідувачем Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу Олександром Болучевським та лікарем відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними захворюваннями Уманського міськрайонного відділу Оленою Швиденко спільно з представником КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Наталією Мухою.

Детальніше...

zv

У межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Черкаського обласного центр контролю та профілактики хвороб за сприяння голови Звенигородської міської ради провели зустріч у форматі «круглого столу». Під час бесіди присутні обговорили актуальні питання профілактики неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету. До зустрічі долучилися представники міської громади: керівники відділів освіти та охорони здоров’я Звенигородської міської ради, педагоги та медичні працівники міста.

Детальніше...

gripp-825x458

У Черкаській області, за попередній тиждень з 13 по 19 листопада захворіли 5 955 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 206 – дітей до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 53,8%.

Показник захворюваності на 12,0% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 11,8 % більше, ніж за попередній тиждень.

За попередній тиждень на коронавірусну хворобу захворіли 644 особи, з них 51 дитина.

Детальніше...

voda tita 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період із 13 до 17 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 138 проб питної води за мікробіологічними показниками та 92 проби – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 1 проба (0,7%) за мікробіологічними показниками (ентерококи) та 2 проби (2,2%) – за санітарно-хімічними (загальна жорсткість, залізо загальне) на водогоні Городищенської територіальної громади.

Детальніше...

 ditina-z-gribami

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

Станом на 17 листопада 2023 року в області зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами з 11 потерпілими, з них 5 дітей.

У Черкаській області зареєстровано черговий випадок отруєння дикорослими грибами.

Детальніше...

 post6 diabetes day vagit-01

Діабет під час вагітності, або гестаційний діабет розвивається в другому і третьому триместрі вагітності. Гормональні зміни в організмі матері, накладені на її генетичну схильність до розвитку діабету, призводять до тимчасової інсулінорезистентності, тобто втраті клітинами тіла чутливості до цього гормону.

Схильність до гестаційного діабету зумовлена передусім генетично – коли на початку неоліту голод був щоденною реальністю, така особливість жінки підвищувала шанси вижити і її, і дитини. Половина європейок і майже три чверті азійок мають цю генетичну рису, що нині стала більше шкідливою, ніж корисною. Але в житті гестаційний діабет проявляється лише в 3-4% вагітних – переважно, на тлі супутніх факторів ризику (надлишкова маса тіла до вагітності, зокрема).

Детальніше...