Головна Сторінка
У 2022-2023 роках близько мільйону українців поставили діагноз “цукровий діабет”. Ця хвороба негативно впливає на роботу імунної системи, і вона гірше захищає від інфекційних збудників.
Внаслідок цього люди з цукровим діабетом як першого, так і другого типів можуть мати тяжкий перебіг звичайних інфекцій, як-от грип, хворіти довше, мають вищі ризики отримати ускладнення та померти.
Тому для них життєво важливо захиститися від тих хвороб, від яких існують вакцини.
Які щеплення потрібно робити людям із діабетом обох типів?
На Черкащині за попередній тиждень на COVID-19 захворіли 644 особи. В Україні минулого тижня зареєстрували 10 287 випадків захворювання на COVID-19. 54 летальні випадки серед людей старше 30 років. З початку епідсезону захворюваність на COVID-19 зростає, тому Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України посилює інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості вакцинації.
Для того, щоб лікування інфекційної хвороби було успішним, важливо дотримуватися таких принципів:
- Антибіотики не призначають при застуді та вірусних інфекціях, таких як грип і коронавірусна хвороба. Адже антибіотики не діють на віруси. Водночас ці захворювання можуть ускладнюватися бактеріальними інфекціями. У такому випадку антибіотик вам призначить лікар.
- Не всі бактеріальні інфекції потребують застосування антибіотиків. Деякі можуть минути самі по собі, як-от отит чи фарингіт. Однак це не означає, що не потрібно звертатися до лікаря, – лише лікар може визначити, чи необхідно приймати антибіотик у вашому випадку.
- Дуже важливо правильно підібрати антибіотик. Він має діяти на ті збудники, які спричинили вашу конкретну хворобу. Вам не завжди потрібний найсильніший чи найновіший антибіотик, чи антибіотик із найширшим спектром дії.
З 13 по 17 листопада 2023 року за організаційної підтримки ВООЗ відбулися тренінги для фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги області щодо належного поводження з медичними відходами.
Тренінги були проведені сертифікованими фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – завідувачкою відділу інфекційного контролю Юлією Сокиркою, завідувачем Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу Олександром Болучевським та лікарем відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними захворюваннями Уманського міськрайонного відділу Оленою Швиденко спільно з представником КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Наталією Мухою.
У межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Черкаського обласного центр контролю та профілактики хвороб за сприяння голови Звенигородської міської ради провели зустріч у форматі «круглого столу». Під час бесіди присутні обговорили актуальні питання профілактики неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету. До зустрічі долучилися представники міської громади: керівники відділів освіти та охорони здоров’я Звенигородської міської ради, педагоги та медичні працівники міста.
Більше статтей...
- Чим загрожує стійкість до антибіотиків і як її зупинити
- Безоплатні послуги та аналізи для людей, хворих на цукровий діабет: що держава гарантує пацієнтам?
- Форум із неінфекційних захворювань: профілактика НІЗ важлива в житті кожної людини
- Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ до «Міжнародного дня відмови від куріння» провели опитування серед населення області щодо вживання тютюну