Головна Сторінка
Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату.
Що можна зробити:
- Сказати: «Мені дуже шкода», «Ми завжди пам’ятатимемо твого батька/твою матір…», або просто «Я не знаю, як підібрати слова, щоб підтримати тебе».
- Спитати: «Чи можна тебе обійняти?», «Як я можу тобі допомогти?».
У зими є негативні аспекти, які пов'язані зі слизькою дорогою, великими морозами, хуртовинами і сніговими заметами, які таять в собі неабияку небезпеку для здоров'я і навіть життя людини. Щоб уникнути небезпеки взимку, слід дотримуватись певних рекомендацій і правил:
- При ходьбі ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками та пакетами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти.
- При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Здоров’я — наша найбільша цінність, тому піклування про себе має стати регулярним.
Захворювання, як-от дифтерія та правець, можуть мати серйозні наслідки для нашого організму. Тому важливо бути свідомими та дотримуватися рекомендацій експертів.
Нагадуємо, що вакцини проти правця та дифтерії внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Це означає, що вони закуплені державним коштом та доступні в медичних закладах безоплатно, як і сама процедура вакцинації.
ГРВІ є найбільш поширеною хворобою людства і вражає людей у всіх країнах. В Україні від ГРВІ щорічно страждає 10 – 14 млн осіб та становить близько 75 – 90% інфекційної захворюваності у країні.
Холодна погода сприяє поширенню вірусів, тому гострі респіраторні вірусні інфекції мають сезонний характер.
Які симптоми притаманні ГРВІ?
Вирізняють: раптове занедужання, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, підвищена температура; біль у горлі, кашель, нежить тощо.
Виття сирени щоночі унаслідок загрози ракетних атак росії має неабиякий вплив на якість та тривалість сну українців. Під час війни, коли багато людей переживають велике психічне навантаження, зокрема, стрес та панічні атаки – це все часто призводить до появи безсоння та може спровокувати загострення психічних розладів.
Безсоння, або розлади сну – є одними з найрозповсюдженіших наслідків впливу стресу на організм людини. Що таке безсоння?
- труднощі із засинанням;
- труднощі з неперервністю сну, що характеризуються частими прокиданнями або проблемами з повторним засинанням після прокидання;
- раннє ранкове пробудження з неможливістю повторно заснути;
- один з вищезазначених симптомів триває 3 дні на тиждень.
Більше статтей...
- Чому ГРВІ не можна лікувати антибіотиками?
- Володимир Папач про важливість впровадження принципів здорового харчування в освітніх закладах області
- 26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням
- Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ проводять навчання з індивідуального дозиметричного контролю для медиків