Головна Сторінка

alerhiya

Весна — час активізації алергічних процесів

Нежить, чхання, сльозотеча — все це типові прояви весняної алергії.

З приходом весни починають «оживати» зелені насадження. У повітря піднімається пилок – головний весняний алерген. І у людей, схильних до алергії, починаються важкі часи.

Детальніше...

img 20240405 115025 597

5 квітня до Всесвітнього дня здоров’я відбулася акція «Потурбуйся про власне здоров’я» біля установи Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.Фахівці Центру говорили з черкащанами про основні фактори, які впливають на стан нашого здоров’я та провели анкетування.

Під час опитування лікарі-профілактики звертали увагу на важливість збереження рухливого способу життя, відмови від шкідливих звичок, здорового харчування та важливості проходження регулярних медичних оглядів. Гостям заходу, які мали низький рівень обізнаності про стан свого здоров'я – рівня холестерину, глюкози, тиску, фахівці Центру рекомендували відвідати сімейного лікаря.

Детальніше...

shcheplennya

Щеплення – складова частина здорового способу життя. За показниками охоплення щепленнями від вакцинокерованих інфекцій можна спрогнозувати появу інфекційних хвороб. Це стосується як поодиноких захворювань, так і спалахів та епідемій.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. До Національного календаря профілактичних щеплень України включена вакцинація від таких інфекцій: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит В, гемофільна інфекція типу В.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляють, що у Черкаській області охоплення щепленнями за січень-лютий 2024 року складає:

Детальніше...

 kir

Спалахи кору виникають періодично – раз на 5-6 років через низку причин. Значна кількість невакцинованих людей сприяє тому, що ці періодичні спалахи стають великими хвилями. Так, у 2017–2019 роках в Україні на кір захворіло понад 115 тис. осіб.

Детальніше...

photo 2024-04-05 16-04-45 

5 квітня на базі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відбулася акція до Всесвітнього дня здоров’я. Під гаслом «Потурбуйся про власне здоров’я» лікарі Центру розгорнули намет, де черкащанам вимірювали артеріальний тиск та визначали індекс маси тіла.

З містянами проводили бесіди про інфекційні та неінфекційні хвороби, про важливість проходження регулярних медоглядів. Також організували скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про наявність найпоширеніших хвороб.

Детальніше...

serce

У переддень Всесвітнього дня здоров'я фахівці Черкаського обласного центру контролбю та профілактики хвороб інформують, що в Черкаській області має місце від’ємний рівень природного приросту населення, зумовлений низькою народжуваністю та високою загальною смертністю.

Смертність та від’ємний приріст населення пояснюються віковою структурою населення області (значна кількість людей старшого віку, особливо в селах), незадовільною економічною ситуацією та процесами міграції за кордон із початку повномасштабного вторгнення. А також тим, що частина населення області проживає в зоні посиленого радіологічного контролю та негативного впливу факторів навколишнього середовища.

У 2023 році зросла загальна неінфекційна захворюваність населення області на 6,4% проти 2022 року, зокрема зросла первинна захворюваність населення на 11,2%.

Детальніше...

 434415020 901527098681751 3971832048709259263 n

Сила слова допомагає подолати стрес, почуватися краще і вчитися мислити позитивно. Спробуєте?

Навіть якщо наразі не знаєте, що собі сказати, ми зібрали фрази-мотиватори, які стануть в нагоді. Їх можна говорити собі біля дзеркала зранку, шепотіти у складний момент, подумки повторювати під час прогулянки та періодично нагадувати дітям.

Детальніше...

 zdorovya

Щороку, починаючи з 1950 року, 7 квітня люди в усьому світі відзначають Всесвітній день здоров'я, метою якого є підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. Саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в межах ООН (ВООЗ). У наш час здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлене способом життя людини, близько 40% – соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Детальніше...

sahara

Беручи до уваги ситуацію щодо пилового буревію, що прийшов із Сахари у перші дні квітня, та можливих перевищень показників запиленості повітря, Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в ці дні проведені позапланові моніторингові дослідження якості атмосферного повітря на вміст пилу в житловій забудові міста Черкаси та села Червона Слобода Черкаського району.

За результатами проведених вимірів, порівняно з попередніми дослідженнями, концентрація пилу збільшилася, проте не перевищує гігієнічні нормативи. Вміст пилу в повітрі становить від половини до двох третин нормованого показника (ГДК).

Рекомендуємо слідкувати за оновленням інформації на нашому сайті.