Головна Сторінка

papach cach1 

На Черкащині триває загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.

На сьогодні в Черкаській області потребують вакцинації 5 830 дітей, яким у межах наздоганяючої кампанії з вакцинації проти кору заплановано провести 7 637 щеплень першою і другою дозою вакцини КПК. Про це на нараді в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомив Генеральний директор Володимир Папач.

Детальніше...

 protupokazu do vakc kpk

Перелік протипоказань до вакцинації проти кору – невеликий. В Україні відповідно до світових стандартів він навіть не включає легкі застуди з температурою до 38,0 °С.

Протипоказання до вакцинації в Україні затверджені наказом МОЗ №2070 від 11.10.2019 року.

Коли вакцинацію проти кору не роблять

1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,0°С.

2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи коли відомо про алергічну реакцію на один із компонентів вакцини.

3. Захворювання і стани організму, за яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хімієтерапії в онкологічних хворих; у разі вживання великих доз стероїдних гормонів; вживання ліків, що пригнічують імунітет; у випадку імунодефіциту внаслідок ВІЛ).

4. Вагітність. Вакциною КПК не вакцинують вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити до настання вагітності.

Детальніше...

kir 

 
 

Під час війни зростає імовірність спалаху багатьох інфекційних захворювань, особливо кору, що є одним із найзаразніших захворювань, відомих у світі.

Чим небезпечний кір?

Кір швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря під час чхання, кашлю або розмови хворого. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, можуть інфікуватися. Вірус кору може зберігати заразність в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Детальніше...

suspilne pa 

На 20%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, в області зросла кількість людей, які захворіли на гострі кишкові інфекції. Як розпізнати кишкову інфекцію та коли слід звертатися до лікаря – про це розповів Суспільному Черкаси Головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

Гострі кишкові інфекції – це ціла група інфекцій, збудник яких локалізується і робить свою «чорну» справу саме в кишківнику. ГКІ мають фекально-оральний механізм передачі. Від цього з’являються симптоми: біль у животі, блювота, діарея тощо.

Людина може пов’язати інфекційну хворобу з іншими діями, що привели до поганого самопочуття, приміром немиті руки перед вживанням їжі.

Детальніше...

gipert tuh vbuvca 

Чому артеріальну гіпертензію називають «тихим вбивцею»? Бо часто люди не знають про високі показники артеріального тиску, оскільки на початковій стадії відсутні майже будь-які симптоми!

Неконтрольований високий тиск спричинює постійні зміни в організмі, які згодом призводять до ураження серця, судин, нирок, сітківки ока, головного мозку. І за відсутності адекватної терапії виникають такі грізні ускладнення, як:

  • погіршення чи втрата зору;
  • хронічна ниркова недостатність;
  • інфаркт;
  • інсульт.

Детальніше...