Головна Сторінка

post1 antybiotics-02

З 18 до 24 листопада відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів.

Що таке стійкість до антибіотиків, або антибіотикорезистентність?

З кожним неправильним використанням антимікробного препарату якісь із бактерій виживають. Вони розмножуються далі, і нове покоління цих бактерій вже неможливо знищити цим антибіотиком.

Детальніше...

post2 diabetes day

У понад пів мільйона українців діагностували цукровий діабет у 2023 році. МОЗ нагадує, що кожен українець має право на низку безоплатних послуг, які забезпечує держава в межах Програми медичних гарантій.

Програма медичних гарантій покриває обстеження на виявлення ризику захворіти на цукровий діабет, постановку самого діагнозу, а в разі потреби – призначені ліки. Для цього пацієнту потрібно звернутись до сімейного лікаря у лікарні, що має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України.

Детальніше...

 niz3 sait

В Україні неінфекційні захворювання (НІЗ) залишаються основною причиною захворюваності та передчасної смертності. Про це йшлося на Національному форумі з неінфекційних захворювань, який проходив у Києві 14-15 листопада. Захід організовано Україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я.

Форум зібрав різні національні й міжнародні зацікавлені сторони, щоб підкреслити важливість боротьби з неінфекційними захворюваннями та побудови діалогу про те, як зберегти НІЗ у центрі уваги плану відновлення України.

Черкащину на Форумі з неінфекційних захворювань представляли головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач та начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Антоніна Уманець.

Детальніше...

 man-refusing-cigarettes-offered-by-his-female-colleague

У межах Міжнародного дня відмови від куріння фахівцями Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з працівниками центрів первинної  медико-санітарної допомоги провели анонімне опитування залежності курців населення області від тютюну.

В опитуванні взяли участь 403 особи, з них чоловіків – 149, жінок – 254.

За результатами опитування встановлено, що серед жінок, які палять, низький рівень залежності (0-5 балів) мають 220 осіб (86,6 %), високий (6-7 балів)-17 (6,7%), дуже високий (8-14 балів) також 17 осіб (6,7%).

Детальніше...

bl1

Переживати за близьку людину під час війни – це нормально! Але важливо розуміти, що ви також є частиною підтримки для партнера/партнерки і варто потурбуватись про власний ресурс, щоб ваше спілкування не було тотальною мукою для вас обох.

Детальніше...

 post6 diabetes day-01

Їжа, для людей з діагнозом цукровий діабет – це не тільки про поживність, а й про допомогу організму справлятись з захворюванням та контролем рівня цукру в крові.

Важливо зрозуміти, що харчування при цукровому діабеті – це система та звичка, а не тимчасове рішення. Тож шукайте свої плюси та улюблені рецепти, щоб ви харчувались смачно і корисно.

Окрім того, що важливо ЧИМ харчується людина, важливою є ще й регулярність прийому їжі – при цукровому діабеті 2 типу найкраще харчуватися тричі на день приблизно в один і той самий час.

Детальніше...

kurinnya tshz

Кожного третього четверга листопада – Міжнародний день відмови від куріння. Цей день – це не лише нагадування про шкоду куріння, але і справжня мотивація для тих, хто хоче зробити перший крок у напрямку здорового та бездимного життя.

Переваги для здоров’я. Ніколи не пізно кинути курити. Відмова від куріння корисна для здоров’я в будь-якому віці. Уже протягом 1 року після відмови ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується вдвічі, порівняно з курцями, а від 5 до 15 років ризик інсульту скорочується до рівня тих, хто ніколи не курив. Більше про користь на нашій інфографіці.

Детальніше...

post4 diabetes day 

Цукровий діабет має три основних типи: перший, другий, і діабет під час вагітності (гестаційний). Про останній ми розповімо окремим дописом.

За всіма типами діабету стоїть порушення регуляції рівня глюкози в крові, але причини, розвиток і наслідки різняться. Рівень глюкози в крові – дуже важливий показник, що не має відхилятися від норми надто сильно і надто тривало. Аби м’язи та жирова тканина поглинали та використовували глюкозу, потрібен сигнал від інсуліну. Без нього глюкози в крові стає забагато, і це шкодить буквально всьому організму.

У разі діабету обох типів важливо контролювати діабет та стани, які можуть його супроводжувати: високий артеріальний тиск та рівень холестерину, що суттєво підвищують ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркт та інсульт. Також важливо намагатись не допустити розвитку ускладнень діабету: погіршення або втрати зору (ретинопатії), ниркової недостатності (нефропатії), порушення чутливості (синдрому діабетичних "шкарпеток/ рукавичок", діабетичної стопи), що можуть розвинутись в результаті порушення мікроциркуляції та ушкодження нервових закінчень.

Детальніше...

photo 2023-11-15 16-57-05 

14 листопада вакцинальний автобус вирушив до Буцької громади Уманського району. Фахівці Маньківського відділення спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» та працівниками КНП «Буцький СЦНМСД» організували виїзну профілактично- щеплювальну акцію.

До заходу активно долучалися жителі громади, яких підвозили до пункту щеплення із віддалених сіл Багва, Русалівка, Кислин на спеціальному автобусі. Профілактичні щеплення від правця та дифтерії отримали – 63 жителі громади.

Детальніше...