Головна Сторінка
15 серпня внаслідок ракетного удару по Черкаській області пошкоджено мережі водопостачання м. Сміла. Частина міста (близько 12 тис. чол.) залишилася без централізованого водопостачання.
З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації у місті фахівцями Смілянського міського відділення Черкаського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснювали посилений моніторинг якості та безпечності питної води, що подавалась населенню міста, в тому числі із альтернативних джерел (пересувних автоцистерн). Дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники проводились щоденно, відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.
Проводилась роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь.
Ускладнень санітарно - епідемічної ситуації в місті не зареєстровано.
За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (далі - ГКІ) з 11.08.2023 по 17.08.2023 (33-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» в області зареєстровано 52 випадки захворювань на ГКІ, інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,49, що на 40,5% вище, ніж за аналогічний період минулого року (37 випадків та 3,12 відповідно), проте на 16,1% нижче ніж за попередній тиждень 2023 року (62 випадків та 5,36 відповідно).
На територіях об’єднаних територіальних громад гострими кишковими інфекціями захворіло: у Черкаському 34 особи (інт. пок. 5,86 на 100 тис. нас.), Уманському – 13 (5,26 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 5 (2,58 на 100 тис. нас.), Золотоніському районах – не зареєстровано жодного випадку.
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Центр) продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський - 1» у м. Черкаси.
За результатами лабораторних досліджень проб води р. Дніпро, відібраних 14.08.2023 з акваторії пляжів м. Черкаси, виявлені відхилення від встановлених нормативів на пляжі «Митницький» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок).
У пробах піску з пляжів за гельмінтологічними показниками не виявлено.
Чи можна вакцинувати дітей із хронічними хворобами? Це запитання чи не найчастіше можна почути від батьків. Відповідаємо — так, можна! Якщо ваша дитина має хронічну хворобу та не щеплена двома дозами вакцини проти кору відповідно до Національного календаря щеплень — не зволікайте, вакцинуйте її за першої ж можливості. Вакцина є!
Чому дітей з хронічними хворобами треба вакцинувати від кору в першу чергу?
Діти з хронічними хворобами мають значно вищі ризики отримати тяжкі ускладнення у разі кору: пневмонію, вушну інфекцію, запалення мозку (енцефаліт) та навіть померти.
Вірусні гепатити – захворювання, яке все ще оповите багатьма міфами, упередженнями та браком достовірної інформації. Центр громадського здоров’я спільно із соціальним проєктом «Твій сімейний лікар» розповідає про популярні міфи, що втратили актуальність, або й зовсім неправдиві.
Міф 1 «Лікування від вірусного гепатиту С – неефективне»
Поговоримо спершу про ліки проти гепатиту C. Чи дійсно лікування проти вірусного гепатиту C неефективне, а побічні реакції такі важкі для організму, що не варто й починати терапію?
Більше статтей...
- У 2021 році майже 2 мільярди людей мали анемію. До чого тут здорове харчування?
- Лікарка-епідеміологиня Черкаського обласного ЦКПХ взяла участь у тренінгу щодо цифровізації даних епіднагляду
- Ротавірус: як запобігти хворобі
- Проти правця, дифтерії і COVID-19: як на Золотоніщині проходила виїзна вакцинація (ВІДЕО)