Головна Сторінка
Найпоширеніший спосіб передачі інфекцій – немиті руки, коли ми торкаємося ними обличчя або їмо.
За даними американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), проста звичка мити руки може:
- зменшити кількість людей, які хворіють на діарею, на 23-40%;
- зменшити діарейні захворювання у людей з ослабленою імунною системою на 58%;
- знизити респіраторні захворювання, такі як застуда, серед населення на 16-21%;
- зменшити пропуски дітьми школи через захворювання шлунково-кишкового тракту на 29-57%.
3 вересня відзначають Всесвітній день гігієни. Тож фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують, як ефективно мити руки, щоб захистити себе від поширення вірусів, мікробів та інфекцій.
У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 28 серпня до 1 вересня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання Черкаської області відібрано і досліджено 137 проб питної води за мікробіологічними показниками та 86 проб за санітарно-хімічними показниками.
Із них встановленим нормативам не відповідали 3 проби (2,2%) та 5 (5,8%) відповідно, зокрема щодо наявності загальних коліформ, ентерококів, перевищень за органолептичними показниками, показниками забарвленості. Ці відхилення реєструвалися на водогонах Драбівської, Звенигородської, Чорнобаївської, Золотоніської, Ватутінської територіальних громад.
За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 25 по 31 серпня 2023 (35-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 75 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції.
Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 6,48, що на 92,3% вище, ніж за аналогічний період минулого року (39 випадків та 3,29 відповідно) та на 41,5% вище ніж за попередній тиждень 2023 року (53 випадки та 4,58 відповідно).
Результати загальнонаціонального дослідження вказують на розповсюджене надлишкове використання цефтриаксону та левофлоксацину і значне поширення резистентності до цих антибіотиків. Однак нозології (збудники), які лікуються переважно цими препаратами, нікуди не зникли. Тому потрібно зробити все можливе для оптимізації використання цих антибіотиків і їх ефективності в боротьбі з інфекційними захворюваннями.
Для цього до Стандарту «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою» було внесено зміни: цефтриаксон та левофлоксацин перенесли до антибіотиків групи резерву (відповідно класифікації WHO AWaRe). Це нововведення забороняє використання цих препаратів як засобів першого вибору, а тим паче емпірично або з профілактичною метою, коли збудник не встановлено.
В Україні стартував новий навчальний рік. Хтось із дітей пішов у перший клас, хтось перейшову нову школу, хтось приїхав додому з-за кордону, багатьом доведеться знову звикати до офлайн-навчання... І всім їм потрібен час та зусилля, щоб втягнутися у шкільний режим.
Зібрали поради для батьків від сімейної та дитячої психологині Світлани Ройз, щоб полегшити підготовку дитини до школи.