Головна Сторінка

ruku mutu sait 

Найпоширеніший спосіб передачі інфекцій – немиті руки, коли ми торкаємося ними обличчя або їмо.

За даними американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), проста звичка мити руки може:

- зменшити кількість людей, які хворіють на діарею, на 23-40%;

- зменшити діарейні захворювання у людей з ослабленою імунною системою на 58%;

- знизити респіраторні захворювання, такі як застуда, серед населення на 16-21%;

- зменшити пропуски дітьми школи через захворювання шлунково-кишкового тракту на 29-57%.

3 вересня відзначають Всесвітній день гігієни. Тож фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують, як ефективно мити руки, щоб захистити себе від поширення вірусів, мікробів та інфекцій.

Детальніше...

0woda 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 28 серпня до 1 вересня 2023 року  із джерел та мереж централізованого водопостачання Черкаської області відібрано і досліджено 137 проб питної води за мікробіологічними показниками та 86 проб за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 3 проби (2,2%) та 5 (5,8%) відповідно, зокрема щодо наявності загальних коліформ, ентерококів, перевищень за органолептичними показниками, показниками забарвленості. Ці відхилення реєструвалися на водогонах Драбівської, Звенигородської, Чорнобаївської, Золотоніської, Ватутінської  територіальних громад.

Детальніше...

hki 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 25 по 31 серпня 2023 (35-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 75 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 6,48, що на 92,3% вище, ніж за аналогічний період минулого року (39 випадків та 3,29 відповідно) та на 41,5% вище ніж за попередній тиждень 2023 року (53 випадки та 4,58 відповідно).

Детальніше...

antybio 

Результати загальнонаціонального дослідження вказують на розповсюджене надлишкове використання цефтриаксону та левофлоксацину і значне поширення резистентності до цих антибіотиків. Однак нозології (збудники), які лікуються переважно цими препаратами, нікуди не зникли. Тому потрібно зробити все можливе для оптимізації використання цих антибіотиків і їх ефективності в боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Для цього до Стандарту «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою» було внесено зміни: цефтриаксон та левофлоксацин перенесли до антибіотиків групи резерву (відповідно класифікації WHO AWaRe). Це нововведення забороняє використання цих препаратів як засобів першого вибору, а тим паче емпірично або з профілактичною метою, коли збудник не встановлено.

Детальніше...

 ditini adaptuvatisya do shkoli

В Україні стартував новий навчальний рік. Хтось із дітей пішов у перший клас, хтось перейшову нову школу, хтось приїхав додому з-за кордону, багатьом доведеться знову звикати до офлайн-навчання... І всім їм потрібен час та зусилля, щоб втягнутися у шкільний режим.

Зібрали поради для батьків від сімейної та дитячої психологині Світлани Ройз, щоб полегшити підготовку дитини до школи.

Детальніше...

plyazhi

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень проб води річки Дніпро, відібраних 28 серпня з акваторії пляжів Черкас, виявлено відхилення від встановлених нормативів на пляжах «Митницький» та «Соснівський-1» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок).

Детальніше...

 vidmovu vid vakc sait

В Україні з 17 липня триває загальнонаціональна кампанія з наздоганяючої вакцинації проти кору для дітей, які пропустили щеплення. З 260 тисяч дітей, які пропустили щеплення КПК згідно із Календарем профілактичних щеплень, вакцинувались 65 817 осіб (станом на 26 серпня 2023 року).

За даними Центру громадського здоров’я, у межах вакцинальної кампанії перше щеплення КПК зробили 34 011 нещеплених дітей віком від 2 до 17 років. Ще 31 806  дітей віком від 7 до 17 років отримали друге щеплення.

На жаль, є батьки, які свідомо відмовляються вакцинувати дітей проти кору. Серед типових причин відмови від щеплення є релігійні переконання, сподівання на "природний імунітет", побоювання побічних ефектів тощо.

Всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору триває і на Черкащині. Згідно з даними ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за останній тиждень в області для проведення щеплень проти кору було запрошено 993 особи. Серед них третина відмовилася від щеплень через недовіру до вакцинації.

Детальніше...

 veresen

У школах України пропонують 1 вересня, в День знань, провести для учнів урок про важливість ментального здоров’я. Урок «Ти як? Повертаємось до школи!» розробили Міністерство освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та ЮНІСЕФ.

Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнів: для 1-6 та 7-11 класів.

З поверненням до школи, зазначають у МОН, збільшиться навантаження на дітей: крім стресу через війну, додасться взаємодія з однолітками та вчителями, адаптація до навчання у нових умовах та форматах. Також у зв’язку з початком навчального процесу дітям потрібно буде знаходити спільну мову з батьками й опікунами. Все згадане вище може стати ще одним джерелом невпевненості у собі й переживань.

Детальніше...

insult 

Багато людей веде малорухливий спосіб життя: офісна сидяча робота, дозвілля перед телевізором, з відеоіграми тощо. Все це негативно позначається на здоров'ї. Низька рухова активність провокує виникнення захворювань, які підвищують ризик інсульту, а саме: ожиріння, артеріальна гіпертензія, високий рівень холестерину, цукровий діабет 2 типу. Запам'ятайте, що профілактувати інсульт набагато легше, ніж його лікувати, тож саме час додати більше руху до свого життя. Розповідаємо, як це зробити.

Рухова активність

Дорослим 18-64 р. рекомендовано щонайменше 150 хв аеробних вправ помірної інтенсивності впродовж тижня. Додайте такі активності:

  • швидка хода;
  • їзда на велосипеді (переважно по рівнинній поверхні);
  • плавання;
  • піші прогулянки;
  • робота в будинку та на подвір’ї.

Детальніше...