Головна Сторінка
До Дня фізичної культури і спорту України, який відзначали 9 вересня, фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели акції з профілактики хвороб для жителів громад області.
Активну участь у заходах взяли спеціалісти відокремлених структурних підрозділів обласного ЦКПХ спільно з медичними працівниками ЦПМСД.
Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Аліна Голоюх взяла участь у тренінгу «Основи біологічного захисту та готовності до реагування на біологічні загрози», який відбувся у Львові.
Серед учасників заходу – USAID, ЦГЗ, Pact (міжнародна некомерційна організація) , Swiss TPH (Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров'я), обласні центри контролю та профілактики хвороб та інші.
Вдихання парів електронних сигарет може заважати роботі імунних клітин, оскільки нове дослідження свідчить, що навіть помірна дія диму пригнічує активність клітин. Такого висновку дійшли науковці з університету Бірмінгема, повідомляє Journal of Allergy and Clinical Immunology.
Як йдеться у дослідженні щодо вживання вейпів, витяги з якого публікує Medical Хpress, вдихання диму електронних сигарет може пошкодити нейтрофіли – першу лінію захисту імунної системи людини. Отримані дані є важливими, оскільки попередні дослідження показали, що пошкодження нейтрофілів, спричинене вживанням тютюну, може призвести до довгострокового пошкодження легень.
Знання факторів ризику інсульту, серед яких вживання алкоголю, – один з кроків до запобігання ймовірності виникнення цього захворювання.
Вживання алкогольних напоїв щорічно призводить до 3 мільйонів смертей у всьому світі, тобто унаслідок цього помирає одна людина кожні 10 секунд; сприяє виникненню широкого переліку неінфекційних захворювань.
Крім того, вживання алкоголю причинно пов’язують із сімома типами раку (колоректальний рак, рак печінки та стравоходу є найбільшим фактором тягаря), а також захворюваннями органів травлення, (найчастіше - цироз печінки і панкреатит), захворюваннями серця та серцево-судинними катастрофами (інфаркт, інсульт) та неврологічними й психічними розладами.
Сезонний афективний розлад (далі – САР) – це різновид депресивного розладу, загострення якого щороку стається у певний сезон. Він частіше загострюється восени і досягає свого піка в грудні-лютому, але буває й навпаки – депресивні епізоди трапляються лише влітку, коли світловий день найдовший.
САР офіційно визнано підтипом великого депресивного розладу. Основна різниця з просто поганим настроєм у тому, що сезонний афективний розлад відчутно псує звичний хід життя, бо заважає людині працювати, радіти тим речам, які раніше приносили задоволення, пригнічує бажання зустрічатись із друзями та взагалі виходити з дому, щось робити. І з цього стану досить важко вибратись самотужки.
Більше статтей...
- Хто має високі ризики захворіти на кір і мати тяжкі ускладнення: перевірте, чи є ви в переліку
- На понад 80% зросла захворюваність на сальмонельоз у Черкаській області
- Як дізнатися, чи дитина вакцинована проти кору?
- У селі Хрестителеве відбулася акція з профілактики хвороб: від правця, дифтерії та ковіду щепилися 77 осіб