meningokok 

У Звенигородському районі зареєстровано летальний випадок захворювання на блискавичну форму менінгококової інфекції. Помер 11-річний хлопчик.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановлено коло контактних осіб, організовано їх бактеріологічне обстеження, медичне спостереження тощо. За пропозиціями Черкаського ОЦКПХ також проведені профілактичні та протиепідемічні заходи працівниками місцевих закладів охорони здоров’я та освіти.

Довідково

Менінгококова інфекція – це важке інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями – менінгококами.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Носіїв менінгокока в сотні разів більше, ніж хворих. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).

Прояви менінгококової інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Це постійна закладеність носа, нежить, головний біль, підвищена температура.

Але можуть бути і важкі форми – менінгококовий менінгіт, сепсис (менінгококцемія, яка за декілька годин може призвести до смерті), менінгококовий артрит, кон’юнктивіт, енцефаліт, неврит лицевого нерва.

Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока.

Шановні батьки! За найменших ознак ГРВІ у дитини звертайтеся до сімейного лікаря чи педіатра.

Завжди краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати. Найкращий захист – це вакцинація від менінгокока.

Для профілактики менінгококової інфекції в Україні використовуються дві вакцини – «Менактра» та «Німенрикс», які є рекомендованими згідно з Календарем профілактичних щеплень. Вакцини можна придбати в аптечній мережі, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, та зробити щеплення у найближчому центрі первинної медичної допомоги або поліклініці.

Окрім того, задля профілактики менінгококової інфекції слід дотримуватися правил респіраторної гігієни:

- регулярно і ретельно обробляйте руки засобом, що містить спирт, або мийте їх водою з милом. Це дозволяє видалити зі шкіри рук шкідливі мікроорганізми;

- при кашлі чи чханні прикривайте рот, ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку чи носову хустинку потрібно відразу ж помістити в контейнер із кришкою, що закривається, і вимити руки;

- проводьте регулярну обробку та дезінфекцію поверхонь, особливо тих, до яких часто торкаються, наприклад, дверних ручок, водогінних кранів та дисплеїв телефонів.

Читайте інформацію на наших ресурсах:

- Facebook ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

- Telegram-канал ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»