Головна Сторінка
Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив вакцину в країну, далі вона буде розподілена між усіма областями. Спеціалісти обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) забезпечуватимуть зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог «холодового ланцюга».
«Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон». Зараз територією України циркулює понад 13 штамів «ковіду», тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму «Омікрон», який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.
Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату.
Що можна зробити:
- Сказати: «Мені дуже шкода», «Ми завжди пам’ятатимемо твого батька/твою матір…», або просто «Я не знаю, як підібрати слова, щоб підтримати тебе».
- Спитати: «Чи можна тебе обійняти?», «Як я можу тобі допомогти?».
У зими є негативні аспекти, які пов'язані зі слизькою дорогою, великими морозами, хуртовинами і сніговими заметами, які таять в собі неабияку небезпеку для здоров'я і навіть життя людини. Щоб уникнути небезпеки взимку, слід дотримуватись певних рекомендацій і правил:
- При ходьбі ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками та пакетами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти.
- При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Здоров’я — наша найбільша цінність, тому піклування про себе має стати регулярним.
Захворювання, як-от дифтерія та правець, можуть мати серйозні наслідки для нашого організму. Тому важливо бути свідомими та дотримуватися рекомендацій експертів.
Нагадуємо, що вакцини проти правця та дифтерії внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Це означає, що вони закуплені державним коштом та доступні в медичних закладах безоплатно, як і сама процедура вакцинації.
ГРВІ є найбільш поширеною хворобою людства і вражає людей у всіх країнах. В Україні від ГРВІ щорічно страждає 10 – 14 млн осіб та становить близько 75 – 90% інфекційної захворюваності у країні.
Холодна погода сприяє поширенню вірусів, тому гострі респіраторні вірусні інфекції мають сезонний характер.
Які симптоми притаманні ГРВІ?
Вирізняють: раптове занедужання, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, підвищена температура; біль у горлі, кашель, нежить тощо.