Головна Сторінка

plyag sait 

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Центр) продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський - 1» у м. Черкаси.

За результатами лабораторних досліджень проб води р. Дніпро, відібраних  14.08.2023 з акваторії пляжів м. Черкаси, виявлені відхилення від встановлених нормативів на пляжі «Митницький» за мікробіологічними показниками (кількість лактозопозитивних кишкових паличок). 

У пробах піску з пляжів  за гельмінтологічними показниками  не виявлено. 

Детальніше...

dity khronichni 

Чи можна вакцинувати дітей із хронічними хворобами? Це запитання чи не найчастіше можна почути від батьків. Відповідаємо — так, можна! Якщо ваша дитина має хронічну хворобу та не щеплена двома дозами вакцини проти кору відповідно до Національного календаря щеплень — не зволікайте, вакцинуйте її за першої ж можливості. Вакцина є!

Чому дітей з хронічними хворобами треба вакцинувати від кору в першу чергу?

Діти з хронічними хворобами мають значно вищі ризики отримати тяжкі ускладнення у разі кору: пневмонію, вушну інфекцію, запалення мозку (енцефаліт) та навіть померти.

Детальніше...

hepatyt 

Вірусні гепатити – захворювання, яке все ще оповите багатьма міфами, упередженнями та браком достовірної інформації. Центр громадського здоров’я спільно із соціальним проєктом «Твій сімейний лікар» розповідає про популярні міфи, що втратили актуальність, або й зовсім неправдиві.

Міф 1 «Лікування від вірусного гепатиту С – неефективне»

Поговоримо спершу про ліки проти гепатиту C. Чи дійсно лікування проти вірусного гепатиту C неефективне, а побічні реакції такі важкі для організму, що не варто й починати терапію?

Детальніше...

vahitnist 

Щеплення потрібні не лише дітям, а й дорослим. Щобільше, вагітність вимагає низки щеплень, щоб якомога краще убезпечити як саму вагітну, так і її майбутню дитину від інфекцій. Які щеплення треба робити безпосередньо під час вагітності?

  • Кашлюк, дифтерія, правець.

Коли: оптимально на 16-32 тижні у сімейного лікаря

Детальніше...

papach tb sait 

У Черкаській ОВА під головуванням першого заступника очільника області Наталії Кравченко 16 серпня відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання розглянули питання щодо стану проведення «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення області.

У своєму виступі головний державний санітарний лікар області Володимир Папач повідомив, що, зважаючи на циклічність кору, на сьогодні в області, як і в усій Україні, існують високі ризики спалаху цієї небезпечної хвороби.

Він також нагадав, що цього року на Черкащині було зареєстровано спалах епідпаротиту, коли захворіли 17 людей.

Володимир Папач акцентував увагу на низьких темпах вакцинації КПК дитячого населення області:

Детальніше...

krov 

Але здавати кров треба відповідально. Навіть якщо ви не маєте протипоказів (https://www.donor.ua/pages/4), є певні обмеження, які виникають після щеплення окремими вакцинами (https://www.donor.ua/pages/4, https://www.donor.ua/pages/5). Розберемо детально.

Ви можете здавати кров одразу після вакцинації від таких хвороб як: грип, COVID-19, правець, дифтерія та кашлюк, вірус папіломи людини, менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, поліомієліт (якщо це укол, некраплі), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера. Також, після профілактичного щеплення від гепатиту А чи сказу.

Детальніше...

 5prychyn

 

В Україні реєструють випадки кору – небезпечного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я. До впровадження вакцин від кору у 1963 році щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини. За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців та 6 років роблять друге щеплення.

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

1. Кір — одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у літньому таборі, дитсадку, бомбосховищі, громадському транспорті.

Детальніше...

anemiya 

У 2021 році 1,92 мільярда людей жили з анемією, найбільше від якої страждали жінки та діти до 5 років. Для України проблема теж виявилась актуальною – у той же час від 13% до 16% українців мали анемію, тобто більше однієї десятої частини населення. Про це йдеться в нещодавньому дослідженні в The Lancet Haematology.

Автори встановили, що понад 66% всіх випадків становила залізодефіцитна анемія, причиною якої стала нестача мікроелементу заліза у харчуванні.

Залізо відіграє важливу роль у функціонуванні нашого організму. Воно є компонентом гемоглобіну, білка червоних кров’яних тілець, які переносять кисень по всьому тілу. Залізо також необхідне для фізичного росту, неврологічного розвитку, функціонування клітин і синтезу деяких гормонів.

Детальніше...

 konak tr

У Києві відбувся триденний тренінг для фахівців центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України із нагляду на основі подій, цифровізації даних епіднагляду та роботи з електронними даними.

Захід проходив у межах реалізації проєкту «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики».

Активну участь у тренінгу взяла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марина Конакбаєва.

Детальніше...