Інфекційний контроль

 sokurka monit vizut

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка провела моніторинг впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом у КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Під час візиту фахівчиня Центру ознайомилася зі станом організації та здійснення інфекційного контролю за туберкульозом у закладі охорони здоров’я, визначила основні напрямки та заходи щодо підвищення ефективності та якості цієї роботи, надала необхідну організаційно-методичну та практичну допомогу.

Особлива увага медичних працівників закладу була привернута до здійснення організаційних та протиепідемічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, ізоляцію, обстеження та лікування хворих на туберкульоз, запобігання поширенню інфекції у закладі, зокрема впровадження необхідних заходів безпеки у приміщеннях із високим рівнем інфікування, використання засобів індивідуального захисту.

Детальніше...

ruku zahid 

У Всесвітній день гігієни рук фахівчині відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юлія Сокирка та Людмила Самойленко провели навчання на тему «Правила і практики гігієни рук» з відпрацюванням практичних навичок для медичних працівників КНП «Перший Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Як відомо, руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів та поширення інфекційних захворювань. Саме тому гігієна рук є найважливішим заходом для профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги та боротьби з антибіотикорезистентністю.

Всі медичні працівники та люди, які безпосередньо або опосередковано займаються доглядом за пацієнтами, повинні турбуватися про гігієну рук і вміти виконувати її правильно та у потрібний час.

Детальніше...