COVID-19

covid ukol 

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) визначила пріоритетні групи населення для вакцинації проти COVID-19, а також позицію щодо порядку отримання бустерних доз проти COVID-19 під час епідемічного сезону 2023-2024 роках. Міністерство охорони здоров'я наказом №1700 від 27 вересня 2023 року затвердило позицію технічної групи експертів.

Згідно з висновками НТГЕІ, рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустеру складається з 3 щеплень.

Детальніше...

tru roku pandem 

1 липня в Україні завершилася дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Раніше заяву про те, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією, оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я. Висновок зробили на основі світової тенденції до зниження рівнів смертності від COVID-19, загальної кількості госпіталізацій та госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії, повʼязаних із COVID-19, а також з огляду на високий рівень імунітету населення до SARS-CoV-2, який виник здебільшого завдяки масовій вакцинації.

Карантин в Україні тривав понад три роки – від березня 2020. Скільки українців мали підтверджений діагноз «коронавірусна інфекція», скільки змогли побороти ковід, а скільки, на жаль, ні?

Детальніше...

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 791

  ПЛР

  93

    дітей

  15 080

  За тиждень

  63

  ІФА

  0

    дітей

  7

  Одужало

  Летальні

  Всього

  201 422

  Всього

  3 287

  За тиждень

  91

  За тиждень

 1

Детальніше...

daidjest38

 

✅ Майже на 3 % більше щеплень проти COVID-19 зробили українці минулого тижня порівняно з попереднім. І цю динаміку варто продовжувати, попри те, що рішенням Уряду України з 1 липня цього року завершується дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією COVID-19. Бо коронавірус залишається з нами, і його сезонна активність може загрожувати черговим осіннім спалахом. У групі ризику залишаються старші за 60 років люди та особи із супутніми захворюваннями, а також вагітні. Вакцинацію треба продовжувати, щоб поновити захист і мати сформований імунітет та не піддавати себе зайвим ризикам. Їх у нас зараз і без того немало.

✅ Вакцини проти COVID-19 на мРНК-платформі за оцінками потенційних побічних ефектів безпечні для дорослих віком від 65 років – висновок дослідників у США.

 Бустерні дози двовалентної мРНК-вакцини мають високу ефективність для людей, які живуть із ВІЛ, і це особливо важливо для тих, хто ніколи раніше не інфікувався SARS-CoV-2 – дані нового дослідження.

 Вакцинація проти COVID-19 не впливає на частоту виникнення менструальних порушень та постменструальних кровотеч – шведські дослідники.

❓ Як вакцина взаємодіє з іншими ліками? Чи потрібно припинити прийом інших препаратів, щоб зробити щеплення проти COVID-19? Чи рекомендуються вакцини від COVID-19 для постконтактної профілактики захворювання?

Відповіді на ці запитання – у новому випуску дайджесту. 

Детальніше...

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 728

  ПЛР

  156

    дітей

  15 073

  За тиждень

  65

  ІФА

  0

    дітей

  11

  Одужало

  Летальні

  Всього

  201 331

  Всього

  3 286

  За тиждень

  136

  За тиждень

 0

Детальніше...

daidjest37

✅ Коронавірус продовжує змінюватися, тому Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалює розробку оновлених вакцин проти COVID-19, що будуть націлені на останній штам «Омікрону» XBB, який сьогодні домінує у всьому світі. Виробники вакцин уже працюють над розробкою нових формул.
✅ А в Україні за минулий тиждень більш як на третину зросла кількість тих, хто не подолав коронавірусну хворобу. Хоча статистика демонструє подальше сезонне зниження поширюваності COVID-19, подбати про захист варто кожному, хто має можливість відвідати пункт щеплення. Особливо тим, хто у групі ризику – люди віком понад 60 років та особи із супутніми захворюваннями. Держава забезпечує безоплатне отримання вакцини, щоб зберегти здоров’я і життя людей.
❓ Чи можуть вакцини проти COVID-19 призвести до безпліддя?

Детальніше...

 covid 88

Старші люди набагато важче переносять COVID-19 та мають більші ризики померти. Особливо, якщо в них є хронічні захворювання. Єдиний захист від тяжкого перебігу хвороби - вакцинація.

Одного щеплення недостатньо для повноцінного захисту, зробіть повний курс та бустери. Це суттєво збільшує шанси на легкий перебіг та повноцінне життя після хвороби.

Детальніше...

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 663

  ПЛР

  201

    дітей

  15 062

  За тиждень

  113

  ІФА

  0

    дітей

  4

  Одужало

  Летальні

  Всього

  201 195

  Всього

  3 286

  За тиждень

  184

  За тиждень

 0

Детальніше...

covid zahust 

Нові штами коронавірусу, зокрема «Омікрон» та його підвиди, стрімко поширюються, якщо порівняти з іншими штамами. А отже, людина з великою ймовірністю може захворіти.

Хоч вакцина не гарантує, що людина не захворіє, вона захищає від важкого перебігу хвороби, від госпіталізації та смерті.

Крім того, імунітет від вакцинації краще запобігає госпіталізації та ускладненням, ніж набутий від вірусу. Більше про це дивіться у відео.

Детальніше...

daidjest36

 

Цього тижня понад 93 % тих, хто не зміг подолати COVID-19, – це люди віком понад 60 років. І ця статистика навіть на тлі сезонного зниження кількості випадків захворювання змушує уважно поставитись до вакцинального статусу тим, кого медики всього світу зараховують до категорії високого ризику мати тяжкий перебіг хвороби, необхідність госпіталізації і подальші тривалі ускладнення зі здоров’ям. Серед них, зокрема, – ризик розвитку постковідного інсульту, що спричинює погіршення якості життя і загрожує інвалідизацією.

Держава забезпечує доступ до безоплатної вакцинації проти COVID-19, і ним варто скористатись, щоб захистити себе та близьких людей і не створювати навантаження на лікарні в осінній період, коли очікується чергове підвищення захворюваності. Нагадуємо, що бустерна доза вакцини забезпечує значний додатковий захист. #stopcovidtogether

Цей випуск дайджесту – гід по найактуальніших темах, які містять випуски 11–22. Ми систематизували наявну інформацію у традиційних рубриках, щоб зробити її пошук зручним і швидким.

Детальніше...

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 550

  ПЛР

  207

    дітей

  15 058

  За тиждень

  143

  ІФА

  0

    дітей

  14

  Одужало

  Летальні

  Всього

  201 011

  Всього

  3 286

  За тиждень

  249

  За тиждень

 0

Детальніше...

daidjest35

 

З’явилось нове дослідження, яке дає чергове підтвердження лонг-ковіду. Так називають ситуацію, коли після перенесеної інфекції люди тривалий час мають скарги на проблеми зі здоров’ям, що впливають на якість їх життя та працездатність.

Важливий момент: люди, які не були щеплені проти COVID-19, мають значно вищі ризики виникнення віддалених наслідків захворювання. На такі проблеми вказує проведене у Швейцарії дослідження стану здоров’я невакцинованих, які хворіли коронавірусом. Причому кожен шостий усе ще відчуває симптоми навіть через два роки після хвороби.

Ідеться про підвищений ризик таких симптомів, як зміна смаку або запаху (приблизно 10 %), нездужання після навантаження (приблизно 9 %), зниження концентрації уваги (приблизно 8 %), задишка (майже 8 %) і тривога ( 4 %) на шостому місяці порівняно з тими, хто не хворів на COVID-19. Середній вік 1100 учасників дослідження – 50 років. Також були включені 628 дорослих, середній вік – 65 років, які не хворіли раніше.

Пацієнти старшого віку, які вже мали проблеми зі здоров’ям, повідомляли про посилення симптомів під час та після захворювання.

Нагадуємо, що люди віком 60+ і ті, хто мають хронічні захворювання, найбільше потребують повноцінного вакцинального захисту проти COVID-19, зокрема бустерними дозами. Щоб уникнути тяжкого перебігу захворювання, госпіталізації та небажаного розвитку хвороби. І щоб знизити ризик віддалених наслідків для здоров’я та тривалого прояву симптомів – так званого лонг-ковіду. Вакцини в Україні доступні і безоплатні. Подбайте про своє здоров’я і про близьких людей старшого віку.

У цьому випуску дайджесту пропонуємо гід по найактуальніших темах, які містять випуски 23–34. Ми систематизували для вас наявну інформацію у традиційних рубриках, щоб зробити її пошук зручним і швидким. Користуйтесь достовірними джерелами інформації про COVID-19, щоб приймати обґрунтовані рішення на користь вакцинації. #stopcovidtogether

Детальніше...

                             Захворіло

           Тестувань за тиждень

  Всього

 204 407

  ПЛР

  217

    дітей

  15 044

  За тиждень

  140

  ІФА

  12

    дітей

  14

  Одужало

  Летальні

  Всього

  200 762

  Всього

  3 286

  За тиждень

  178

  За тиждень

 3

Детальніше...

daidjest34

 

❗️ Майже 76 % – така частка людей віком понад 60 років серед тих, хто не зміг подолати COVID-19 минулого тижня в Україні. Цей показник залишається високим досить тривалий час, аби піддавати сумніву рекомендації українських і зарубіжних фахівців невідкладно вакцинуватися старшим людям, зокрема отримати бустерні дози. Вакцина в Україні доступна

✍️ Бустерна вакцинація через три місяці після первинної захищає пацієнтів 65 років і старших від летальних випадків внаслідок COVID-19 у середньому на 84–93 % – дослідження в Австралії.

✍️ Ситуація із поширенням COVID-19 у світі перестала бути надзвичайною. Але коронавірусна інфекція лишається з нами, і сьогодні тисячі людей у всьому світі борються за своє життя у відділеннях інтенсивної терапії, а мільйони інших продовжують жити з негативними наслідками COVID-19. Вакцинація має продовжуватись.

✍️ У новому випуску дайджесту – оновлені рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я із визначеними групами населення, які перш за все мають вакцинуватись проти COVID-19 та отримати додаткові бустерні (ревакцинальні) дози, і які терміни це рекомендовано робити.

❓ А ви знаєте, чому деякі вакцини проти COVID-19 називаються двовалентними? Про це – у рубриці «Гарячі» запитання».

Детальніше...