Імунопрофілактика
04 січня 2022
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 04.01.2022
31 грудня 2021
Яка між ними різниця, хто може отримати додаткову, а хто бустерну дозу, чи впливатимуть вони на термін дії COVID-сертифіката, читайте в нашій інфографіці.
31 грудня 2021
МОЗ разом з Товариством Червоного Хреста України запустили всеукраїнську кампанію «Україна вакцинується». В ролику відомі люди регіону розповідають про свій досвід та мотивацію вакцинації від COVID-19.
24 грудня 2021
Вакцинація від СOVID-19 захищає від небезпечної хвороби. Особливо вразливі ті особи, які належать до груп ризику – це люди з хронічними захворюваннями, онкологічною патологією, імунодефіцитними станами. Ці пацієнти підлягають пріоритетній вакцинації вакцинальним комплексом, що передбачає введення вакцини за затвердженою інструкцією.
01 грудня 2021
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 01.12.2021
16 листопада 2021
У всьому світі пневмококова інфекція — це одна з основних причин смертності серед дітей до 5 років. Згідно з оцінками ВООЗ, щороку у світі реєструють 1,6 млн летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань, близько 50% з них – серед дітей до 5 років.
Пневмокок (Streptococcus pneumonia) є збудником інвазійних і неінвазійних пневмококових захворювань. Інвазійні пневмококові захворювання — бактеріемія, сепсис, менінгіт, парапневмонічна емпієма — визначаються виділенням пневмокока зі стерильних рідин організму (ліквор, кров, плевральна, перикардіальна рідини).
Неінвазивні захворювання — пневмонія, бронхіт, гострий середній отит – відбуваються внаслідок запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів або середнього вуха. Пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.
10 листопада 2021
Питання безпеки вакцин нового типу при проведенні імунізації від гострої респіраторної хвороби COVID-19 турбує як лікарів, так і пацієнтів. За інформацією Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України можлива поява відтермінованих, нетипових реакцій у місці введення вакцини м-РНК типу, переважно після застосування вакцини Moderna. З урахуванням клінічних проявів, що виникали після застосування вакцини, ці реакції отримали назву синдрому «Рука COVID». Вони викликають занепокоєння, як медичних працівників так і осіб, у яких проявлялись ці реакції після щеплення.
Синдром «Рука COVID» пов’язаний з віддаленою алергічною реакцією, що виникає на шкірі у місці ін’єкції або навколо неї. Клінічними проявами його є свербіж, висипка червоного або знебарвленого кольору, різного розміру, набряк, біль, ущільнення.
04 листопада 2021
Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 03.11.2021
13 жовтня 2021
Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) надала рекомендації Міністерству охорони здоров’я України, щодо вакцинації проти COVID-19 вагітних. За офіційною заявою НТГЕІ (ПОЗИЦІЯ № 31-05/2021-1 відповідно протокольного рішення від 31.05.2021 №10) вагітність визнається, як стан, при якому існує підвищений ризик тяжкого перебігу COVID-19. Наявні вакцини проти COVID-19 не містять живого мікроорганізму та в дослідженнях на тваринах не було виявлено підвищеного ризику виникнення побічних реакцій та негативного перебігу вагітності. Вивчення безпеки застосування вакцин у вагітних продовжується. Вакцинація вагітних медичних працівників та вагітних з супутніми патологічними станами є пріоритетною в межах діючої Дорожної карти та може бути проведена зважаючи на співвідношення ризику-користі, а саме переважання користі від вакцинації у порівнянні з високим ризиком важкого перебігу COVID-19 у вагітних.
11 жовтня 2021
З 30 вересня по 8 жовтня 2021 року в Черкаському державному технологічному університеті проведений тиждень просвітницької роботи серед професорсько-викладацького складу та студентської молоді. Основна мета тижня – формування прихильності до вакцинації, в тому числі і проти COVID-19. Тринадцять лекцій, які були прочитані завідувачем відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Іриною Шуляренко, пройшли яскраво з великою кількістю відповідей на запитання, які хвилювали викладачів і студентів. Проведення освітньої роботи з питань імунопрофілактики було відмічено Подякою ректорату університету Шуляренко Ірині «За формування прихильності до ковід-вакцинації та партнерську співпрацю».