Матеріали для населення

 vitr

Вітряна віспа, або вітрянка, є однією з найпоширеніших інфекцій у світі та в Україні. Вітрянка має повітряно-краплинний шлях передачі та надзвичайно заразна. При появі одного випадку захворювання запобігти розвитку спалаху вкрай важко, особливо в колективі.

Детальніше...

   sait

Чим небезпечний поліомієліт, що відбувається в організмі людини, якщо потрапив поліовірус, та чому важливо вакцинуватися від цього захворювання – про це розповідає завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Шуляренко.

Детальніше...

20240215 1440330

Черкаський обласний ЦКПХ за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я організував проведення циклу каскадних тренінгів «Імунізація на практиці» для представників надавачів медичних послуг всіх форм власності.

Перший триденний тренінг був проведений з 14 по 16 лютого в очному форматі на базі Черкаського обласного ЦКПХ. На початку заходу учасників привітали генеральний директор Володимир Папач та завідувачка відділу імунопрофілактики Ірина Шуляренко.

Детальніше...

img 20240214 090352 782

Тренінг для надавачів послуг імунізації – лікарів первинної ланки триватиме із 14 по 16 лютого.

Із привітальним словом захід розпочав Володимир Папач, головний державний санітарний лікар області, генеральний директор Черкаського обласного ЦКПХ:

«Мені надзвичайно приємно бачити таку поважну професійну аудиторію у Центрі. За ці триденні заняття із нашими фахівцями ви отримаєте нову актуальну інформацію у сфері імунізації, пройдете практичні відпрацювання, обміняєтеся досвідом із колегами, що допоможе у спільній роботі з організації профілактичних щеплень на Черкащині».

Детальніше...

 shepl dorosl  sait

Вакцинація – це не тільки про дитинство. Дорослим теж слід захищатись від інфекцій та отримувати щеплення для власного захисту.

Війна, скупчення людей, підвищений ризик отримати травму/поранення – все це збільшує можливість інфікуватись та є додатковою причиною не пропускати планові щеплення як дітям, так і дорослим!

Детальніше...

 duft kolu shepl  sait

Щеплення проти дифтерії і правця є обов'язковими згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Вакцину вводять ще у дитячому віці, але періодично повторюють впродовж всього життя.

Детальніше...