Інформація для населення

photo 2024-03-01 10-08-59 2 

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб долучилися до проведення колегії Управління охорони здоров’я. Засідання відбулося 29 лютого в обласному діагностично-консультативному центрі КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради».

Детальніше...

 dyskryminacia

1 березня люди у всіх куточках світу об'єднуються для того, щоб відзначити день «Нульової дискримінації». Це відбувається з метою сприяння рівності, толерантності та інтеграції в усьому світі.

Детальніше...

 photo 2024-02-29 17-00-48

28 лютого лікарка Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Алла Балабан знову долучилася до акції здорового харчування школярів Черкаської спеціалізованої школи І­-ІІІ ступенів №13. Цього разу захід був присвячений Дню моркви, який відбувся серед школярів та педагогічних працівників.

Старшокласники ознайомили учнів четвертих класів з походженням моркви, її видами, користю для організму людини та формуванням культури харчування стравами з моркви.

Детальніше...

photo 2024-02-29 16-06-22

У межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» у 16-ти регіонах України компанією ПрАТ «СТАТІНФОРМКОНСАЛТИНГ» проводяться дводенні тренінги з профілактики та контролю інфекційних захворювань, поводження з медичними відходами для фахівців закладів охорони здоров’я та обласних центрів контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 pravec na sayt

У Черкаській області зареєстровано випадок правця у 13-річної жительки Уманського району. Потерпілу шпиталізували до КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради». Їй надають кваліфіковану медичну допомогу.

При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

Детальніше...

Радон є радіоактивним інертним газом. Найбільші рівні радону зустрічаються у водах, які омивають кристалічні породи високої тріщинуватості з високим вмістом радію, а також піски, в яких відбулося перевідкладення радію, вимитого раніше із кристалічних порід. Підземна вода накопичує радон з великих масивів геологічних кристалічних порід. Вплив радону із води практично зводиться до його інгаляційного надходження і опромінення легенів.

Радон що знаходиться у питній воді становить двояку небезпеку:

– по-перше, вживання такої води може викликати появу злоякісних пухлин шлунку і нирок;

– по-друге, існує небезпека від вдихання повітря, куди переходить радон з води, особливо у ванній кімнаті і на кухні.

Детальніше...

 vpl

Чи знаєте ви, що 97% випадків раку шийки матки можна запобігти вакцинацією? Ні, вакцини від раку ще не винайшли. Натомість у нас є вакцини проти вірусів, які можуть призвести до його розвитку, – вірусів папіломи людини (ВПЛ).

Детальніше...

 skaz sayt

Цього року в Черкаській області уже зафіксовано 16 випадків сказу серед тварин. Укус зараженої сказом тварини є смертельно небезпечним для людини. Як вберегтися від укусів тварин, яка ситуація зі сказом в області та що робити після того, як покусала тварина, – про це розповіли фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 grvi01

Для вас це може бути несподіванкою, але «звичайні» гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) вбивають майже 2 мільйони людей на рік. Це – четверта за поширеністю причина смерті у світі. Пневмококова пневмонія залишається одним з основних ускладнень при ГРВІ.

Детальніше...

insult

Інсульт – це небезпечне захворювання, що розвивається навіть у молодому віці та призводить до смерті, інвалідизації або значно погіршує якість життя. Тяжкі наслідки інсульту лягають тягарем не лише на людину, яка переносить захворювання, а й на членів її родини та суспільство.

Детальніше...

409012687 835926348561583 7722605562863384408 n

Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Як запобігти сказу?

  • Вакцинувати домашніх тварин.
  • Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин.
  • Невідкладно – до появи симптомів – звертатися по медичну допомогу після потенційно небезпечного контакту з твариною.

Детальніше...

 pravec

Правець – це надзвичайно небезпечна хвороба. Інфекція вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть за умови вчасного лікування часто закінчується смертю.

Детальніше...

chornobay

Фахівчині Чорнобаївського відділення Золотоніського районного відділу Черкаського обласного ОЦКПХ Надія Тупик та Тетяна Труш відвідали Лукашівський навчально-виховний комплекс Чорнобаївської селищної ради.

Детальніше...

5464e49a3f16fb734ebd716067191622

Із початком повномасштабного вторгнення в Україну кожен із нас пережив емоційне виснаження.

Війна — надзвичайно складне випробування для нашого ментального здоров’я, наслідки якого ми можемо відчувати ще багато років після її закінчення.

У кожного українця з перших днів війни була різна реакція на стрес:

  •  Реакції «бий» (пішли на фронт захищати країну, почали волонтерити тощо).
  •  У інших була реакція «біжи» (поїхали у безпечне місце, аби захистити себе та своїх близьких).
  •  Була і реакція «завмри» (ховалися у будинках у надії, що все це швидко закінчиться).

Детальніше...