Інформація для населення

 433132688 852483326905885 2306795605786551721 n

Епілепсія – це хвороба, згадки про яку сягають 4 тисячоліття до нашої ери. І з того часу вона оповита різними страхами та міфами. 26 березня, у День поширення інформації про епілепсію, розповідаємо про причини, симптоми та першу допомогу при цій хворобі. 

Що таке епілепсія? 

Епілепсія – це порушення активності мозку, при якому у групі клітин мозку можуть виникати надмірні електричні розряди та провокувати напади в людини. Епілепсію можуть викликати черепно-мозкова травма, інсульт, пухлина мозку, інфекційні захворювання центральної нервової системи, генетичні розлади, неврологічні захворювання. Часто причина епілепсії невідома.

Детальніше...

vpo um1 

Спеціалісти Уманського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують моніторити дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних умов проживання у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Минулого тижня лікар Уманського відділення Василь Заєць із моніторинговим візитом відвідав п’ять об’єктів, які підпорядковані Управлінню праці та соціального захисту населення Уманської громади.

Детальніше...

 red and white dots ilustrated world tuberculosis day facebook post

24 березня по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) для цього дня пропонує гасло «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!». Задля підвищення обізнаності про це небезпечне захворювання фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб протягом березня проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та нагадують, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання.

Детальніше...

 01

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб впевнені, що спілкуючись із дітьми про профілактику інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу, ми всі разом формуємо покоління, яке підтримує один одного, піклується про своє здоров’я та вчасно звертається до лікаря.

У межах місячника протидії туберкульозу спеціалісти Черкаського міськрайонного відділу провели зустрічі з дітьми та працівниками закладів дошкільної освіти. Такі заходи відбулись у ЗДО № 81 «Незабудка» Черкаської міської ради та у ЗДО «Дніпряночка» Червонослобідської сільської ради.

Детальніше...

 pist

Великий піст – найтриваліший і найважливіший з усіх постів і витримати його багатьом буває непросто. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб пояснюють, як постувати без шкоди для здоров’я.

Цього року початок Великого посту припав на 18 березня, а його кінець – 4 травня. Тож уже 5 травня віряни зможуть повернутися до звичного способу життя.

Під час посту забороняється вживати продукти тваринного походження, а це – найчастіше основа раціону українців. Від м'яса, яєць і молочних продуктів доведеться відмовитися на 7 тижнів. І для того, щоб організм не тільки не постраждав від цього, але й отримав користь, потрібно навчитися правильно балансувати рослинні продукти, поєднувати їх між собою і структурувати свій раціон.

Детальніше...

         3

Нітрати – це солі нітратної кислоти, які є постійним складником природних вод, і в невеликих дозах вони вважаються малотоксичними. В організмі під впливом кишкової мікрофлори нітрати перетворюються у нітрити, які є більш токсичними.

В епідеміологічних дослідженнях виявлено прямий зв'язок між концентрацією нітратів у питній воді та захворюваністю на атрофічний гастрит і рак шлунку. Бо нітрати у шлунку під впливом мікроорганізмів відновлюються до нітритів, канцерогенних речовин – нітрозамінів, особливо при зниженій кислотності.

Детальніше...

 photo 2024-03-21 12-14-49

20 березня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб відвідав село Кедина Гора. Фахівці Центру спільно з колегами Золотоніського районного відділу та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД організували тут виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

До фельдшерського пункту прийшли жителі села, щоб пройти первинний медичний огляд, вакцинуватися від правця та дифтерії та послухати про профілактику інфекційних та неінфекційних захворювань.

Детальніше...

dauna sait

21 березня відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна. За різними оцінками щороку народжується від 3 до 6 тисяч дітей із цією генетичною особливістю. Розповідаємо про неї більше.

Детальніше...

 vebinar

20 березня відбувся онлайн-вебінар «Вживання алкоголю та тягар хвороб, зумовлених вживанням алкоголю в Україні: десятиліття змін». Участь у зустрічі взяли фахівці відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Захід проводився під егідою Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я та Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Детальніше...

 rot

20 березня відзначають День здоровʼя ротової порожнини. Здоров’я наших зубів і ясен важливе не тільки для красивої усмішки, але й для загального стану організму. Адже бактерії, які викликають карієс та запалення ясен, можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, як-от захворювання серцево-судинної системи, респіраторні хвороби, ревматоїдний артрит, діабет.

Детальніше...

 01

Фахівці відділення епіднагляду за інфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб активно долучаються до проведення інформаційно-просвітницьких заходів, які ширяться Україною та Черкащиною в межах місячника посилення боротьби з туберкульозом.

18 березня відбулася зустріч з працівниками структурних підрозділів Золотоніської РВА та керівниками підприємств, установ, організацій державної власності на тему «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!».

Детальніше...

 suzh

Одним із важливих факторів профілактики неінфекційних захворювань, особливо у дітей, є якість харчування. Розуміючи актуальність цього питання, Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб започаткував інформаційно-просвітницьку роботу в закладах освіти області.

Так, у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів відбувся місячник здорового харчування. На кожний тиждень – свій продукт: капуста, морква, яблуко та гарбуз.

Детальніше...

post ckph-16 

Торік фахівці з комунікацій Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом із колегами з різних міст України навчалися за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії».

За результатами навчання ми отримали міні-грант на реалізацію проєкту, який спрямований на підвищення обізнаності щодо вакцинації в нашій області.

Тож попереду багато цікавих заходів для того, аби маленькі та дорослі жителі Черкащини були озброєні знаннями, вакциновані та захищені від небезпечних інфекцій.

Детальніше...

 432469414 846173724203512 8732056486203977218 n

Понад 100 років тому французькі лікарі Альбер Кальметт і Каміль Герен створили зі збудника туберкульозу корів дуже схожу на своїх хвороботворних “родичок” бактерію, здатну викликати імунну відповідь, але не туберкульоз. Нині ми знаємо її як бацилу Кальметта-Герена, або ж вакцину БЦЖ, яку використовують і дотепер.

Коли роблять щеплення БЦЖ?

Згідно з рекомендацією ВООЗ, одна доза БЦЖ потрібна всім немовлятам у країнах, де досі поширені туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.

Детальніше...