Інформація для населення

437945692 866787665475451 740553348854673654 n

Хоча весняне тепло ще дуже нестабільне, в Україні почастішали випадки укусів кліщів.

Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень.

Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Детальніше...

trans3 

За даними ВООЗ, щороку півмільйона людей у світі помирають внаслідок серцево-судинних хвороб, які розвинулися через надмірне споживання трансжирів. Дослідження підтвердили зв’язок між споживанням трансжирних кислот та ішемічною хворобою серця, яка може призвести до передчасної смертності.

В Україні ймовірність передчасної смерті від серцево-судинних захворювань становить 14,8%. Одним із головних чинників, які впливають на розвиток більшості неінфекційних захворювань, є спосіб харчування.

За даними МОЗ України, якщо людина споживає понад 2,2 г промислово вироблених трансжирів (ТЖК)  на день, ризик померти від серцево-судинних захворювань у неї зростає на 20-32%. В Україні 9 із 10 передчасних смертей пов’язані саме з неінфекційними захворюваннями, 34,8% людей мають підвищений тиск, 59,1% – зайву вагу, з них 24,8% хворі на ожиріння. Приблизно 278 000 смертей можуть бути напряму пов'язані зі вживанням ТЖК.

Детальніше...

vag i alk

Сила впливу алкоголю та його метаболітів (головним чином оцтового альдегіду) на плід зумовлена зокрема вільним подоланням ними плацентарного бар’єру. Уже через годину після вживання алкоголю концентрація в крові етилового спирту плоду дорівнює його концентрації в крові матері.

Вживання алкоголю вагітною жінкою становить значну загрозу для ненародженої дитини, призводить до широкого спектру відхилень, зокрема передчасних пологів та навіть смерті плода, а також комплексу вроджених вад, так званого фетального алкогольного синдрому.

Детальніше...

 

imgonline-com-ua-Resize-bGZiNNMN93ayHI

На Черкащині з приходом тепла активізувалися кліщі. Цьогоріч вони вийшли із зимової сплячки набагато раніше, ніж у попередні роки. Про це 17 квітня розповіла заступниця директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За інформацією Ольги Мізінової, головна небезпека кліщів полягає у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх людям. Найвідомішими з таких хвороб є кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма) та Марсельська гарячка.

«За даними епідеміологічного аналізу, у 2023 році 75% відсотків випадків бореліозу було виявлено у Черкаському районі, з яких більше половини випадків припало саме на місто Черкаси», – повідомила фахівчиня Центру.

Детальніше...

437510209 1

Вживання спиртових напоїв пов’язане з більш ніж 200 захворюваннями та розладами, зокрема й хворобою, яка є другою причиною смертності у наші країні, — раком.
 

Алкоголь є одним із головних факторів ризику появи таких видів онкологічних захворювань:

● ротової порожнини;
● горла та гортані;
● стравоходу;
● молочної залози;
● прямої кишки та анусу;
● шлунка;
● печінки.

Детальніше...

photo 2024-04-16 14-52-42

16 квітня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб долучився до MENTAL HEALTH FEST «Стійкість молоді – сила Нації».

Захід пройшов у Міському Дитячому Парку Черкас у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської, за сприяння Черкаської обласної військової адміністрації.

Детальніше...

kashluk

Кашлюк — це висококонтагіозне бактеріальне інфекційне захворювання, збудником якого є мікроб Bordetella pertussis, який передається крапельним шляхом при кашлі, чханні хворого. Імовірність зараження при контакті з хворим є дуже високою та становить до 90 %. Клінічно проявляється затяжним бронхітом з тяжкими нападами спазматичного кашлю.

На початку 20 століття кашлюк був основною причиною смерті дітей першого року життя. У боротьбі з кашлюком були досягнуті значні успіхи, тим не менш на початку 21 століття близько 300 тисяч дітей у світі помирають від цієї інфекції, але реальна кількість набагато більша.

Детальніше...

 photo 2024-04-09 13-13-53

Понад 360 випадків зафіксовано на Черкащині з початку року. Це на 5,3% перевищує минулорічний показник. Переважна більшість захворілих – діти до 17 років.

Яка динаміка захворюваності в області та які протиепідемічні заходи проводять – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Марина Конакбаєва, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

pa m1 

12 квітня головний державний санітарний лікар Черкаської області, генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач та начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський підписали меморандум про співпрацю у сфері створення безпечного освітнього середовища та розбудови системи громадського здоров’я на Черкащині. До тристороннього меморандуму долучилося також Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Детальніше...

 photo 2024-04-15 09-39-46

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну вакцинальну акцію на спеціальному автобусі до Сміли.

Цього разу захід відбувся спільно з фахівцями Шевченківського залізничного відділу Центру та колегами КНП «ЦПМСД» Смілянської міської ради за підтримки керівництва виробничого підрозділу залізниці.

Згідно із Календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Детальніше...

          13

У Черкаському районі зареєстровано другий в поточному році випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворів 40-річний житель села Будище після вживання в’яленої риби – тарань з ікрою, виготовленої в домашніх умовах, якою його пригостив знайомий.

Симптоми отруєння у хворого з’явилися вже наступного дня: багаторазова блювота, загальна слабкість, порушення зору, сильний оперізуючий біль в епігастрії та підребер’ї, сухість у роті, запаморочення, відчуття важкості за грудиною.

Детальніше...

437049358 122126249738233328 4897558892963408017 n

Їх керівниками стали:

Вінницька область - Олександр Загоруйко;

Волинська область - Наталія Янко;

Дніпропетровська область - Сергій Вальчук;

Детальніше...

klishch

Початок квітня 2024 року здивував жителів Черкас та всієї області аномальною, по літньому теплою погодою, що сприяє більш тісному спілкуванню людей з природою.

Але, з приходом весни не лише квітне все навколо, а й активізуються кліщі, які в поточному році вийшли із зимової сплячки набагато раніше, ніж у попередні роки. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Детальніше...

ruba sush 

В області зареєстровано перший цього року випадок захворювання на ботулізм у жительки села Бубнівська Слобідка Золотоніського району. Жінка, у якої виявили ботулізм, вживала рибу – сушену тарань з ікрою, виготовлену в домашніх умовах. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Детальніше...