Інформація для населення
22 вересня 2023
Після рясних дощів в теплий період року традиційно багато жителів Черкащини відправляються у ліс на «тихе полювання» по гриби. Гриби доволі специфічний продукт, який містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовин (фосфор). Проте, клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Ліси Черкащини багаті на сироїжки, маслюки, опеньки, лисички та інші гриби. Але поміж їстівними трапляються й отруйні, які на них дещо схожі. Потрапивши в організм вони можуть викликати тяжкі харчові отруєння і навіть смерть. Слід зазначити, що при захворюваннях печінки, шлунку, нирок, а також людям похилого віку і дітям до 12 років взагалі доцільно утримуватися від вживання грибів.
21 вересня 2023
З настанням холодів зростає ризик атак ворога на критичну інфраструктуру, а з ними — і загроза віялових відключень електроенергії та блекаутів.
Тож підготували перелік справ, які не лише допоможуть легше пережити можливі відключення електроенергії, але й ще є корисними для психічного та фізичного здоров’я.
21 вересня 2023
В Україні від початку 2023 року реєструють зростання кількості випадків кору – дуже заразного та небезпечного захворювання, від якого можна уберегтися завдяки вакцинації.
Для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту (КПК) в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення).
Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць. Щеплення безкоштовні для всіх дітей до 17 років включно.
20 вересня 2023
Кір небезпечний для всіх невакцинованих дітей та дорослих. Тому в ЮНІСЕФ розповіли, кому та коли потрібно вакцинуватися проти цього захворювання.
Коли дитині потрібен негайний захист від кору?
Якщо дитині виповнилося 12 місяців, не зволікайте зі щепленням КПК. Та якщо дитина старша від 1 року, й ви пропустили перше щеплення, негайно надолужте його.
Дитині 6 років – час отримати другу дозу КПК. Якщо дитині 6 та більше років, вона не має жодної дози вакцини проти кору, зробіть два щеплення з інтервалом в 1 місяць.
20 вересня 2023
Гіподинамія – брак рухової активності – це істотна загроза здоров’ю дітей і дорослих. Рух і тренування потрібні дітям для гармонійного фізичного розвитку і ментального здоров’я. Водночас сучасні діти в розвинених країнах, і Україні зокрема, потерпають від гіподинамії. Як допомогти їм рухатися більше?
Для того, щоб діти і підлітки більше рухалися, на рівні громад потрібно створювати безпечний простір для спілкування і забав: зони без трафіку, майданчики зі спеціальним покриттям, зонування для пішоходів і велосипедистів, прибирання, облаштування громадських вбиралень в парках і зонах відпочинку. Самими погрозами забрати смартфон, щоб дитина побігала, не обійтися.
19 вересня 2023
Надмірна вага і високий відсоток жирової тканини в організмі доволі небезпечні й підвищують ризик виникнення проблем зі здоров'ям. Для оцінювання ваги й пов’язаних із нею ризиків разом із іншими обстеженнями використовують вимірювання індексу маси тіла (ІМТ) та обхвату талії. Це краще зробити у вашого сімейного лікаря: він з огляду на всі чинники зможе провести комплексну оцінку вашого здоров’я і допомогти в разі потреби.
Як вимірюють і інтерпретують ІМТ?
Індекс маси тіла – це показник, який з урахуванням вашого зросту й ваги допомагає визначити, чи є вона (вага) здоровою. ІМТ розраховують за такою формулою:
ІМТ = вага (кг) ÷ квадрат зросту (м)
19 вересня 2023
Один із основних заходів профілактики інсультів є профілактика атеросклерозу судин головного мозку у вигляді його ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Тобто, в обох випадках це судинні порушення, але різного характеру.
Атеросклероз – це захворювання великих, середніх і малих артерій, яке виникає через підвищення рівня фракцій холестерину.
Холестерин – це жироподібна речовина, що утруднює живлення органів та тканин кров’ю, та інших жирів у крові. Сам холестерин не перешкоджає току крові, а лише сприяє відкладенню його елементів у стінці судин та їх склерозуванню.
19 вересня 2023
В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.
Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.
18 вересня 2023
✅ По-перше, жодна вакцина не може дати 100% захисту.
✅ По-друге, в 3–5% людей не формується імунітет після вакцинації з різних причин. Саме тому вводиться друга доза вакцини для того, щоб забезпечити максимальний захист.
15 вересня 2023
Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що 14 вересня 2023 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами з двома потерпілими у селищі Чорнобай, Золотоніського району.
Із харчового анамнезу відомо, що 13 вересня 2023 року о 12.00 годині родина з двох осіб – чоловік та дружина, вживали смажені гриби гливи, зібрані восени 2022 року, що зберігалися у відвареному стані в морозильній камері. Симптоми отруєння – слабкість, нудота, блювота, діарея, з’явились через 2 години після вживання грибів.
Швидкою медичною допомогою увечері 13 вересня 2023 року у стані легкої ступені тяжкості потерпілі доставлені до комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» в терапевтичне відділення, де наразі перебувають на лікуванні.
Більше статтей...
- Як покращити опірність організму до сезонних хвороб?
- До Умані прибули понад 10 тисяч хасидів: Черкаський ЦКПХ працює над забезпеченням санепідблагополуччя населення
- Співробітники Черкаського обласного ЦКПХ долучилися до відзначення Дня фізичної культури і спорту
- Фахівчиня Черкаського обласного ЦКПХ взяла участь у тренінгу з основ біологічного захисту та готовності до реагування на біозагрози