01

Вакцинальний автобус продовжує курсувати громадами Уманщини. Уже втретє відбулася виїзна профілактично-вакцинальна акція в Буцькій територіальній громаді.

19 квітня фахівці Уманського міськрайонного відділу та Маньківського відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб напередодні тижня імунізації провели захід в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» та «Здоров’я понад усе» на базі Червонокутської лікарської амбулаторії. Лікар Василь Заєць, помічник лікаря-епідеміолога Ігор Грабчак, лаборантка Ольга Вілічук спільно з медичним директором Ярославом Письменчуком та директором Мариною Шипеляк КНП «Буцького СЦНПМСД» організували там виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

02

Перед вакцинацією відвідувачі пройшли обов’язковий первинний огляд – вимірювання артеріального тиску, температури, пульсу і рівня сатурації та отримали консультацію сімейного лікаря Ольги Країло.

Під час вакцинальної акції цього дня 41 житель громади безоплатно вакцинувався від правця та дифтерії.

Також до заходу долучилися маленькі жителі сіл Червоний Кут та Нова Гребля, які отримали щеплення від поліомієліту, КПК та АДПМ згідно із Календарем профілактичних щеплень. Загалом 23 дитини планово отримали щеплення (КПК – 5 осіб, від поліомієліту – 8, АДП-М – 10). 

03

Під час заходу фахівці Центру Алла Слюсаренко та Наталія Довгопола розповсюдили буклети, листівки та плакати з корисною інформацією про збереження здоров’я, а також пам’ятки та брошури з доказовою інформацією, яка допоможе краще дбати про здоров’я.

04

Принагідно Ігор Грабчак провів серед учнів та педагогічного колективу Червонокутського ліцею роз’яснювальну роботу. Зокрема говорили про:

  • профілактику кишкових інфекцій та гепатиту А;
  • планові щеплення, які запобігають інфекційним захворюванням;
  • як краще вберегтися від укусів кліщами у весняно-осінній період;
  • профілактику туберкульозу;
  • профілактику неінфекційних захворювань;
  • ментальне здоров’я;
  • здорове харчування.

У ході зустрічі наші фахівці надали рекомендації зі здорового способу життя, зокрема, раціонального харчування, рухового режиму та особистої гігієни.

Фельдшерка Наталія Жарикова під час візиту провела відбір проб води питної у харчоблоці закладу.

05

 07