papach nar2

8 вересня під головуванням генерального директора Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Володимира Папача відбулася ZOOM-нарада серед фахівців Центру.

Участь в роботі ZOOM-наради взяли керівники Черкаського обласного ЦКПХ та його відокремлені структурні підрозділи.

narada

Головний державний санітарний лікар області наголосив на недостатніх темпах проведення наздоганяючої вакцинальної кампанії проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення на Черкащині, необхідності вжиття вичерпних заходів щодо покращення означеної роботи.

Володимир Папач акцентував увагу на виконанні рішень регіональної комісії з ТБ ТНС від 06.04 №6 та 16.08.2023 року №13 щодо організації проведення catch-up (наздоганяючої) кампанії в області з імунізації проти кору, відповідних доручень МОЗ, ЦГЗ із цього питання.

У ході наради окремо було підкреслено на необхідності посилити роз’яснювальну роботу серед батьків, які безпідставно відмовляються від проведення профілактичних щеплень дітей.

Тетяна Гололобова, лікарка-епідеміологиня відділу імунопрофілактики Центру детально проаналізувала стан організації та проведення наздоганяючої кампанії з вакцинації КПК дитячого населення в області, проблемних питаннях та шляхах їх вирішення.

У своєму виступі Марина Конакбаєва, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань повідомила про стан моніторингу інфекційних захворювань на гострі кишкові інфекції та готовності до забезпечення санепідблагополуччя під час паломництва хасидів.

За участі регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радниці Голови Черкаської ОВА з питань ментального здоров’я Вікторії Шепіль на нараді також обговорено питання реалізації в області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка здійснюється за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Вікторія Шепіль у своїй презентації зосередила увагу на концептуальних підходах у вирішенні проблем ментального здоров’я, надання психологічної допомоги населенню області, організації роботи Координаційного Центру з підтримки цивільного населення при Черкаській ОВА та робочої групи з питань ментального здоров’я, співпраці з фахівцями обласного ЦКПХ та його відокремлених структурних підрозділів з цього питання.