dity kir 

У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?

Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.

Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.

Крок 1. Насамперед зверніться до сімейного лікаря чи педіатра й перевірте, чи є запис про щеплення в медичних документах. Цю інформацію вносять в:

  • "Історію розвитку дитини" (форма № 112/о);
  • "Карту профілактичних щеплень" (форма № 063/о);
  • "Карту імунізації" (форма № 063-1/о);
  •  "Медична карта амбулаторного хворого" (форма № 025/о);
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • довідку про проведені щеплення.

Крок 2. Крім того, дані про щеплення могли внести в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Перевірити цю інформацію може лікар.

Крок 3. У разі, якщо немає записів про щеплення проти кору в меддокументах чи в ЕСОЗ, необхідно розпочати вакцинацію проти небезпечного захворювання спочатку. Зверніться до лікаря, який складе індивідуальний графік вакцинації для вашої дитини.

Як свідчать результати досліджень, введення додаткових доз вакцини безпечне для здоров’я. Про це йдеться й у рекомендаціях ВООЗ та Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності.

Нагадаємо, у Черкаській області до 1 вересня мають щепити 5 830 дітей у межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору, паротиту та краснухи. Про це повідомили фахівці відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За інформацією Черкаського обласного ЦКПХ спільно з ЦГЗ.