shulyarenko

У Черкаській області до 1 вересня 2023 року має бути щеплено 5 830 дітей у межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору, паротиту та краснухи. Про це під час онлайн-наради щодо вакцинальної кампанії серед дітей віком до 18 років, які не отримали своєчасного щеплення, повідомила Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики Черкаського обласного ЦКПХ.

Згідно з регіональним планом, в області має бути проведено 7 637 щеплень: 1 доза – 3 222 та 2 доза – 4 415.

Під час онлайн-наради фахівці обласного ЦКПХ та його відокремлених структурних підрозділів спільно з представниками управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та керівниками ЦПМСД проаналізували стан реалізації «наздоганяючої» cautch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення Черкащини.

«Із 1 травня по 12 серпня 2023 року в області виконано 1 110 щеплень, що складає 14,5%», – зазначила Ірина Шуляренко, фахівчиня Черкаського обласного ЦКПХ.

Також спеціалісти обговорили причини відмови батьків від імунізації дітей та необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з дорослими.

Серед вакцинокерованих інфекцій найбільшу небезпеку становить кір, оскільки ця хвороба дуже швидко поширюється в дитячих колективах, і згодом передається дорослим. Тож дитина має бути підготовлена до школи та бути захищеною від інфекційно небезпечних хвороб.

За словами Ірини Шуляренко, план проведення кампанії з вакцинації проти кору в області має бути виконаний до 1 вересня 2023 року:

«Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та рішення регіональної комісії ТЕБ і НС, діти, які не отримали щеплення вакциною КПК, не будуть допущені до очної форми навчання в освітніх закладах».

Фахівчиня Черкаського обласного ЦКПХ наголосила на важливості проведення вакцинації внутрішньо переміщених осіб:

«Якщо у внутрішньо переміщеної особи немає документів про щеплення, вона вважається не вакцинованою».

Довідково: коли потрібно робити щеплення проти кору дітям?

Для максимального захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, першу вакцинацію проводять дитині у 12 місяців, а в 6 років — вводять другу дозу.

Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.