vooz serpen

Фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» разом з експертами зі Всесвітньої організації охорони здоров’я 2-4 серпня провели моніторингові візити до закладів охорони здоров'я Черкаської області. Мета візитів – оцінка якості надання консультативно-технічної допомоги фахівцям закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги з питань поліомієліту.

Спеціалісти Черкаського обласного ЦКПХ МОЗ разом із завідувачкою відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Мариною Конакбаєвою відвідали приймальне, інфекційне, дитяче, неврологічне відділення КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Також фахівці вибірково перевірили заклади первинної медико-санітарної допомоги на дотримання холодового ланцюга та стану холодильників у закладах, роботу кабінетів щеплень у містах Звенигородка, Умань та Черкаси.

vooz serp1

Спільно з медичними працівниками лікувальних закладів обговорювали:

- питання епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами/поліомієлітом в області,

- можливі шляхи підвищення охоплення профілактичними щепленнями;

- основні вимоги до проведення імунізації проти поліомієліту відповідно до чинних наказів МОЗ України.

vooz serp6

Представники ВООЗ мали змогу поспілкуватись із відмовниками від вакцинації.

Під час бесід було зауважено, що поліомієліт – це дуже небезпечне інфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. У близько 1% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, що може спричинити інвалідність. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Ліків від поліомієліту не існує.

Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту – це вакцинація.Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ)).

Якщо основний прошарок людей у країні отримали щеплення (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо значна кількість населення залишається невакцинованою, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення. За більш детальною інформацією щодо проведення вакцинації необхідно звернутися до педіатра. І це потрібно зробити вже зараз!

vooz serpen2

vooz serp4

vooz serp7

vooz serpen1

vooz serp

vooz serp2

vooz serp5