protupokazu do vakc kpk

Перелік протипоказань до вакцинації проти кору – невеликий. В Україні відповідно до світових стандартів він навіть не включає легкі застуди з температурою до 38,0 °С.

Протипоказання до вакцинації в Україні затверджені наказом МОЗ №2070 від 11.10.2019 року.

Коли вакцинацію проти кору не роблять

1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,0°С.

2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи коли відомо про алергічну реакцію на один із компонентів вакцини.

3. Захворювання і стани організму, за яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хімієтерапії в онкологічних хворих; у разі вживання великих доз стероїдних гормонів; вживання ліків, що пригнічують імунітет; у випадку імунодефіциту внаслідок ВІЛ).

4. Вагітність. Вакциною КПК не вакцинують вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити до настання вагітності.

Не слід відмовлятися від вакцинації перед хірургічним втручанням: якщо дитина почувається добре, відкладати щеплення КПК (кір, паротит, краснуха) немає причин. Так само після операції: не потрібно чекати, наприклад, місяць — щеплення можна робити, щойно дитина почуватиметься добре. Після гострих захворювань щеплення можна робити відразу після одужання.

Пропущене за календарем щеплення потрібно надолужити. Це означає, що захистити дитину можна буде вже зовсім скоро. Важливо, щоб батьки не відкладали щеплення КПК надовго, позбавляючи дитину захисту від кору, а також не відкладали щеплення після тимчасових протипоказань на невиправдано тривалий час.

За інформацією МОЗ