gki rus

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 14 по 20 липня (29-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 39 випадків захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 3,37, що на 9,3% нижче, ніж за аналогічний період минулого року (43 випадки та 3,62 відповідно), та на 17% менше, ніж за попередній тиждень цього року (47 випадків та 4,06 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі – 17 осіб (інт. пок. 2,93 на 100 тис. нас.), Уманському – 10 осіб (4,04 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 6 осіб (3,09 на 100 тис. нас.), Золотоніському – 4 особи (2,95 на 100 тис. нас.).

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складали 48,7%, гастроентероколіти встановленої етіології – 46,2%, сальмонельоз – 5,1%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на території  Канівської та Смілянської  територіальних громад.

Впродовж 29-го тижня 2023 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку вірусного гепатиту А, шигельозу та ротавірусної інфекції.

В осередках інфекції проведені усі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, рекомендуємо:

- дотримуватись  елементарних правил особистої гігієни та слідкувати, щоб це робили  діти;

- вживати безпечну питну воду та їжу, дотримуватися технології приготування страв та умов їх зберігання;

- ретельно мити свіжі овочі, ягоди та фрукти!

Якщо все ж таки ви поповнили сумну статистику цього року і у вас з'явилися прояви кишкової інфекції – не вагайтеся та звертайтеся до найближчого лікувально-профілактичного закладу. Не займайтеся самолікуванням – це дуже небезпечно. До прибуття лікаря необхідно ізолювати хворого від інших людей!