На Черкащині триває форсована вакцинація дітей від поліомієліту

Друк
PDF

polio11 

У відповідь на спалах поліомієліту 1 лютого 2022 року в Україні, зокрема і в Черкаській області, розпочалася форсована імунізація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково або не щеплені взагалі.

Проведення форсованої імунізації проти поліомієліту проводиться незалежно від планової вакцинації та не скасовує її. Сьогодні всі заклади в області мають необхідну кількість вакцини для проведення як форсованої, так і рутинної вакцинації в усіх вікових категоріях.

Станом на 24 листопада цього року форсована імунізація в Черкаській області виконана лише на 9%, перша доза – 12%, друга доза – 7%. В області лишається не щепленою від поліомієліту ще 1 581 дитина.

Найбільша кількість дітей, які мають бути охоплені щепленнями інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), – у м. Черкаси, м. Умань та Черкаському районі. Виконання кампанії форсованої імунізації від поліомієліту дітей 2016-2021 р.н. на цих адмінтериторіях лишається наднизьким, а саме:

  • КНП «Перший Черкаський міський ЦПМСД» – 2,4%,
  • КНП «Другий Черкаський міський ЦПМСД» – 1,8 %,
  • КНП «Уманський міський ЦПМСД» – 2,8%,
  • КНП Черкаський районний ЦПМСД» – 2,1%.

Також низькими показники лишаються у:

  • КНП «ЦПМСД» Тернівської СР – 1,0%,
  • КНП «Чорнобаївський ЦПМСД» – 2,5%,
  • КНП «ЦПМСД Жашківської МР» – 3,7%.

Взагалі не проводилися щеплення в КНП «ЦПМСД» Білозірської СР, КНП «Буцький СЦНПМСД», КНП «Єрківська амбулаторія ЗПСМ».

Основною причиною не виконання щеплень є відмови батьків. Наразі з таким контингентом необхідно активно працювати не тільки медичним працівникам, а й представникам ОТГ, про що були повідомлені голови ОТГ, керівники закладів охорони здоров’я та Управління охорони здоров’я Черкаської ОВА.

Нагадуємо, що ліків від поліомієліту не існує. Перенесене захворювання призводить до таких тяжких наслідків, як інвалідизація та смерть. Захистити себе та своїх близьких можна єдиним способом – проведенням профілактичних щеплень. Для цього необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Довідково

Відповідно до національного Календаря, кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліомієліту. До першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно (ІПВ) у 2 та 4 місяці. У 6 місяців дитина отримує краплі (ОПВ). Також краплі дитина отримує в 1,5 року, 6 років та в 14 років. Шість доз вакцини формують імунний захист від поліомієліту до кінця життя.Діти, які пропустили навіть одну дозу щеплення проти поліо, – у небезпеці, адже їхня імунна система слабка до цього збудника.