Інфекційний контроль

 photo 2024-02-26 12-20-42

Завідувачка відділу інфекційного контролю Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлія Сокирка взяла участь у тренінгу, який відбувся у Києві на тему «Медичне завдання на проєктування. Дотримання вимог з інфекційного контролю на етапі проєктування, будівництва та введення в експлуатацію».

Тренінг проводився за участі фахівців Центру громадського здоров’я та представників ЕАЦ «Медичний Конструктор».

Учасники заходу ознайомилися та обговорили основні сучасні підходи до оформлення медичного завдання на проєктування, методології оцінки ризиків інфікування та визначили роль Центрів в моніторингу його дотримання.

Детальніше...

 samoil2

З 15 по 17 січня у місті Дніпро відбувся тренінг «Оцінювання інженерних заходів інфекційного контролю: вентиляції та УФБ-випромінювання. Робота з приладами».

Захід проходив у межах впровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), з метою розбудови потенціалу відділів інфекційного контролю Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України за напрямком оцінки інженерних заходів інфекційного контролю.

Від Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України участь у тренінгу взяла  помічник лікаря-епідеміолога відділу інфекційного контролю Людмила Самойленко.

Детальніше...

antubiotuku rezust 

Щороку в листопаді проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, спрямований на підвищення рівня обізнаності про резистентність до них.

Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому бактерії в результаті генетичних мутацій стають нечутливими до цих лікарських засобів та виживають. Вони починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами, тоді як вибір ефективних антибіотиків зменшується.

Стійкість до антибіотиків та поява мультирезистентних бактеріальних штамів є проблемою глобального значення, яка спричиняє серйозні загрози людству, зокрема веде до збільшення смертності.

Детальніше...

sok 

З 13 по 17 листопада 2023 року за організаційної підтримки ВООЗ відбулися тренінги для фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги області щодо належного поводження з медичними відходами.

Тренінги були проведені сертифікованими фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – завідувачкою відділу інфекційного контролю Юлією Сокиркою, завідувачем Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу Олександром Болучевським та лікарем відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними захворюваннями Уманського міськрайонного відділу Оленою Швиденко спільно з представником КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Наталією Мухою.

Детальніше...

 bor3288-enhanced-nr

У межах підтримки МОЗ України у справах управління відходами 30-31 жовтня в Києві Бюро ВООЗ в Україні був проведений тренінг для тренерів щодо належного поводження з медичними відходами.

Детальніше...