Моніторинг захворюваності

Паразитарна захворюваність за 6 місяців 2017 року

Друк
PDF

аскарида_2017.jpgЗа шість місяців поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на паразитарні захворювання, який здійснює Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", зареєстровано 1081 випадок хворих на паразитози, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 86.6 проти 90.9 у минулому році. Захворюваність дітей складає 96% від усіх захворілих із них 88% це діти організованих колективів.

У сумі інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ паразитози складають 39,8%.

Серед паразитарних хвороб 90% становлять гельмінтози, яких зареєстровано 973 випадки, інтенсивний показник 78.0 на 100 тис. населення проти 81.6 у минулому році. Найвищі показники захворюваності в Уманському районі – 342.8, Шполянському – 191.1, Жашківському - 179.2, Чигиринському – 157.5, Смілянському – 165.0, Звенигородському – 158.0, Золотоніському – 119,8, м. Ватутіно – 96.7.

Серед гельмінтозів ентеробіоз складає 97,1%. Рівень захворюваності становить 75.1 на 100 тис. населення, дитячого 439.1 на 100 тис. дитячого населення, проти 78.1 – 467.0 у 2016 році.

Зареєстровано 26 випадків захворювань на аскаридоз у мм. Черкаси, Умань, Сміла, Золотоніському, Кам’янському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському, Уманському, Христинівському та Чигиринському районах. У порівнянні з минулим роком спостерігається зниження захворюваності у 1,4 рази.

Із рідкісних гельмінтозів зареєстровано 4 випадки опісторхозу в м. Черкаси, 3 випадки дирофіляріозу в мм. Черкаси, Умань, 3 випадки трихоцефальозу в Чорнобаївському та 1 випадок токсокарозу в Маньківському районі.

Із кишкових найпростіших в області зареєстровано 108 випадків лямбліозу, інтенсивний показник становить 8.7 на 100 тис. населення в тому числі діти до 17 років включно – 45.6 на 100 тис. дитячого населення, проти 9.3- 43.6 відповідно.

Про гостру кишкову інфекцію серед вихованців ДНЗ "Золотий ключик" смт. Маньківка

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію ротавірусної етіології серед вихованців дошкільного навчально-виховного закладу «Золотий ключик» ( смт.Маньківка, вул.Малиновського 12 ) локалізоване та ліквідоване.

Фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» обстежено контактних дітей та персонал дошкільного навчально-виховного закладу «Золотий ключик», проведено лабораторні дослідження об’єктів довкілля, а також комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів, в осередках захворювань – заключні дезінфекційні заходи.

Причиною спалаху вірогідно стало недотримання вихователем – носієм ротавірусної інфекції правил особистої гігієни, що сприяло забрудненню ротавірусом поверхонь та предметів загального користування дошкільного навчально-виховного закладу «Золотий ключик».

Усі хворі проліковані та станом на 03.07.2017 року виписані зі стаціонару.

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 6 місяців 2017 р

Друк
PDF

мишка_оні_2017.jpgЗа шість місяців поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначається зменшення захворюваності на хворобу Лайма на 5 випадків. Зареєстровано 55 випадків проти 60 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 4,4 та 4,8 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 25,7% (246 випадків проти 331), інтенсивний показник становить 19,8 на 100 тис. населення проти 26,7 за аналогічний період 2016 року.
Зменшилась на 20,8% кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (145 випадків та 183), інтенсивний показник 11,7 проти 14,7 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у Кам’янському-36,3, Канівському - 34,0, Черкаському-33,2, Тальнівському-32,0, Корсунь-Шевченківському-31,2, Смілянському-30,6 районах, м.Сміла-29,6.

Зменшилась на 3,4% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 171 випадок педикульозу проти 177, інтенсивний показник 13,8 проти 14,3. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському районах.
Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

МОНІТОРИНГ ЗА ХОЛЕРОЮ У 2017 РОЦІ

Друк
PDF

cholera.jpgЗ метою забезпечення епіднагляду та попередження епідускладнень з холери в області щорічно в літній період проводяться моніторингові дослідження циркуляції збудника цієї особливо небезпечної хвороби в об’єктах довкілля.

Наказ по ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» від 03.05.2017 №144 «Про проведення моніторингу за холерою у 2017 році» передбачає ряд комплексних досліджень, зокрема:

- затвердження стаціонарних точок для профілактичних бактеріологічних досліджень на холеру в об’єктах довкілля, визначених на підставі епідеміологічного обґрунтування;

- розроблення графіків досліджень на холеру та складання паспортів на стаціонарні точки епіднагляду за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля;

- забезпечення проведення профілактичних бактеріологічних досліджень на холеру відділами та відділеннями Центру в кожному адміністративному районі області;

- проведення щотижневого аналізу стану захворюваності на гострі кишкові інфекції з урахуванням санітарно-епідеміологічних даних та даних лабораторного моніторингу за холерою, особливо при гострих кишкових інфекціях, викликаних невстановленими збудниками;

В період з 01.06.2017 по 01.10.2017 проводиться забір та дослідження проб води відкритих водойм, зокрема в м. Черкаси з р. Дніпро (водозабір, центральний пляж, пляж «Соснівський», пляж «Митниця») та з річок і ставків на пляжах або тимчасових місцях відпочинку, визначених у кожному районі області. Одночасно фахівцями лабораторії ОНІ проводяться паралельні контрольні дослідження проб води з м. Черкаси та Черкаського району на наявність вібріофлори.

При виявленні у воді холерних вібріонів фахівцями мікробіологічних лабораторій відділів та відділень Центру культури направляються на підтвердження в лабораторію ОНІ.

За результатами лабораторних досліджень проводиться відповідний аналіз та санітарно-просвітницька робота серед населення.

МОНІТОРИНГ ЗА ПРИРОДНО-ВОГНИЩЕВИМИ ІНФЕКЦІЯМИ У ІІ КВАРТАЛІ 2017 РОКУ

Друк
PDF

vbirf.jpgФахівці групи спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснюють постійний моніторинг циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля. Основною складовою контролю ситуації щодо особливо небезпечних інфекцій на території області є епізоотологічні обстеження, зокрема:

- облік чисельності та відлов мишоподібних гризунів з метою дослідження на природно-вогнищеві інфекції;

- облік чисельності, відлов та дослідження іксодовий кліщів на туляремію та іксодові кліщові бореліози (хвороба Лайма).

За ІІ квартал 2017 р. обстежено території ензоотичних з туляремії Черкаського і Канівського районів та Звенигородський і Маньківський райони (за епізоотичними показаннями). В природних біотопах відловлено близько 250-ти екз. дрібних ссавців, спостерігається перевищення показників їх багаторічної чисельності у 2 – 3,5 рази практично в усіх обстежених біотопах (лісові масиви, лісосмуги, узбережжя водойм, невгіддя, чагарники тощо).

При дослідженні відловлених дрібних ссавців на природно вогнищеві інфекції визначено серопозитивні на туляремію знахідки від хатньої та жовтогорлих мишей з Черкаського і Канівського районів, що підтверджує циркуляцію збудника на цих територіях, а також на лептоспіроз від жовтогорлої миші з природного осередку туляремії в Канівському районі. Дослідження на даний час продовжуються.

Рання весна сприяла активному виходу з зимової діапаузи іксодових кліщів. Початок активності відмічався вже на початку березня. Весняний пік чисельності майже на всій території області припав на квітень – травень, висока активність зберігається і в теперішній час. Групою спостереження обстежено території лісо-паркових зон м. Черкаси та 12-ти населених пунктів 8-ми адміністративних районів області. Всього за весняний період відловлено 1315 екз. іксодових кліщів, зокрема 1234 – при обліках на «прапор» та 81 – знятих з тварин. Середній індекс чисельності при обліках на «прапор» склав 18,4 на прапоро/км, що перевищує показник минулого року (10,5). При дослідженні кліщів на туляремію збудника цієї інфекції не виявлено. 447 екз. іксодових кліщів, відловлених у природних біотопах на «прапор», досліджено на природну інфікованість бореліями, виявлено 69 (15.4%) позитивних.

Згідно плану моніторингових досліджень, погодженого Черкаською ОДА, зазначена робота буде продовжуватись ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» в осінній період.

Паразитарна захворюваность за 5 місяців 2017 року

Друк
PDF

гострики.jpgЗа п’ять місяців поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на паразитарні захворювання, який здійснює Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", зареєстровано 956 випадків хворих на паразитози, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 76.6 проти 78.4 у минулому році. Захворюваність дітей складає 96% від усіх захворілих із них 89% це діти організованих колективів.

У сумі інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ паразитози складають 43.2%.

Серед паразитарних хвороб 91% становлять гельмінтози, яких зареєстровано 867 випадків, інтенсивний показник 69.5 на 100 тис. населення проти 69.8 у минулому році. Найвищі показники захворюваності в Уманському районі – 301.1, Шполянському  – 182.1, Жашківському - 179.2, Смілянському – 146.7, Звенигородському – 140.0, Золотоніському – 104,3 м. Ватутіно – 85.4.

Серед гельмінтозів ентеробіоз складає 95,1%. Рівень захворюваності становить 66.8 на 100 тис. населення, дитячого 389.4 на 100 тис. дитячого населення, проти 67.1 – 400.1 у 2016 році.

Зареєстровано 23 випадки захворювань на аскаридоз у мм. Черкаси, Умань, Сміла, Золотоніському, Кам’янському, Маньківському, Уманському, Христинівському та Чигиринському  районах. У порівнянні з минулим роком спостерігається зниження захворюваності у 1,3 рази.

Із рідкісних гельмінтозів зареєстровано  4 випадки  опісторхозу в м. Черкаси, 3 випадки дирофіляріозу в мм. Черкаси, Умань, 3 випадки трихоцефальозу в Чорнобаївському та 1 випадок токсокарозу в Маньківському районі.

Із кишкових найпростіших в області зареєстровано 89 випадків лямбліозу, інтенсивний показник становить 7.1 на 100 тис. населення в тому числі діти до 17 років включно – 36.5 на 100 тис. дитячого населення, проти 8,6- 40,6 відповідно.

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 5 місяців 2017 р

Друк
PDF

оні123.jpg

За п’ять місяців поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначаєтьсязменшення захворюваності на хворобу Лайма на 2 випадки. Зареєстровано 24 випадки проти 26 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 1,9 та 2,09 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 25,6% (197 випадків проти 265), інтенсивний показник становить 15,8 на 100 тис. населення проти 21,3 за аналогічний період 2016 року.

Зменшилась на 23,3%кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (115 випадків та 150), інтенсивний показник 9,2 проти 12,08 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у м.Сміла-26,5, Корсунь-Шевченківському-28,9, Смілянському-27,5,Черкаському-26,5,Тальнівському-26,2, Городищенському-22,2 районах.

Зменшилась на 4,7% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 161 випадок педикульозу проти 169, інтенсивний показник 12,9 проти 13,6. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському, Корсунь - Шевченківському районах.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Стан паразитарної захворюваності в області за 4 місяці 2017 року

Друк
PDF

image052.jpg

В області за 4 місяці  зареєстровано 763 випадки хворих на паразитози, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 61.1, що вище на 2,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Захворюваність дітей складає 96% від усіх захворілих із них 89% це діти організованих колективів.

У структурі інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ паразитози становлять 31,2%. Із всіх паразитозів гельмінтози становлять 89,4%, кишкові найпростіші – 10,6%.

Інтенсивний показник гельмінтозів становить 54.6 на 100 тис. населення проти 52.4 у минулому році. Найвищі показники захворюваності в Уманському районі – 280,2, Жашківському - 168.5, Шполянському  – 157.0, Звенигородському – 109.0, Золотоніському – 90.2, м. Умань – 62.0.

Серед гельмінтозів ентеробіоз складає 96,5%. Рівень захворюваності становить 52.7 на 100 тис. населення, дитячого 306.2 на 100 тис. дитячого населення, проти 50.8 – 301.3 у 2016 році.

Зареєстровано 18 випадків захворювань на аскаридоз у мм. Черкаси, Умань, Сміла, Золотоніському, Кам’янському, Маньківському, Уманському, Христинівському та Чигиринському  районах. У порівнянні з минулим роком спостерігається зниження захворюваності у 1,4 рази.

Із рідкісних гельмінтозів зареєстровано 3 випадки дирофіляріозу у мм. Черкаси, Умань  3 випадки опісторхозу в м. Черкаси та 1 випадок токсокарозу в Маньківському районі.

Із кишкових найпростіших в області зареєстровано 81 випадок лямбліозу, інтенсивний показник становить 6.5 на 100 тис. населення в тому числі діти до 17 років включно – 33.6 на 100 тис. дитячого населення, проти 7,1- 34,1 відповідно.

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 4 місяці 2017р

Друк
PDF

оні05.2017.jpgЗа чотири місяці поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначається збільшення захворюваності на хворобу Лайма на 2 випадки. Зареєстровано 9 випадків проти 7 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 0,7 та 0,6 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 29,6% (157 випадків проти 223), інтенсивний показник становить 12,6 на 100 тис. населення проти 17,9 за аналогічний період 2016 року.

Зменшилась на 29,8% кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (87 випадків та 124), інтенсивний показник 7,0 проти 9,9 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у м. Сміла - 22,2, Корсунь-Шевченківському - 26,7, Тальнівському - 23,3, Кам’янському - 21,8, Смілянському - 21,4, Черкаському - 18,6, Уманському - 18,4 районах.

Зменшилась на 7,4% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 151 випадок педикульозу проти 163, інтенсивний показник 12,2 проти 13,1. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському, Корсунь - Шевченківському районах.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Про гостру кишкову інфекцію ротавірусної етіології серед вихованців ДНЗ №62 "Казка"

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію ротавірусної етіології серед вихованців дошкільного навчального закладу №62 "Казка" Черкаської міської ради (м.Черкаси, вул. Нарбутівська 204) локалізоване та ліквідоване.

Причиною спалаху послужив здоровий носій серед вихованців групи.

Усі хворі проліковані та станом на 21.04.2017 року виписані зі стаціонару.

Фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено лабораторні дослідження об’єктів довкілля, а також комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів, в осередках захворювань – заключні дезінфекційні заходи.

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу у першому кварталі 2017 року

Друк
PDF

антирабічна.jpg

За результатами моніторингу за епідемічною та епізоотичною ситуацією щодо сказу, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», випадків захворювання на сказ серед людей в області в поточному році не зареєстровано. Водночас зареєстровано 35 поодиноких випадків сказу серед тварин проти 30 за аналогічний період 2016р. Лабораторно підтверджено сказ у 16 собак, 8 котів та 11 диких звірів.

Найбільшого поширення епізоотія набула в Корсунь-Шевченківському, Черкаському, Канівському, Шполянському, Тальнівському районах.

Кількість осіб, які звернулись за антирабічною допомогою збільшилась  на 42,6% в порівнянні з І кварталом минулого року. За антирабічною допомогою звернулося 492 особи, з них з легкими пошкодженнями-195, середньої важкості-154, тяжкі покуси-126.

Показник звернення за антирабічною допомогою значно нижчий за обласний в Городищенському, Маньківському, Лисянському, Золотоніському, Христинівському, районах.

Антирабічні щеплення призначені 154 особам (31,3%) з яких повністю отримали щеплення - 80 осіб, перебувають в стадії щеплення - 60, перервано самостійно - 4 ( м. Сміла).

Продовжують реєструватися випадки відмов від призначених щеплень, кількість яких залишилась майже на рівні минулого року і становить 6 проти 7 випадків.

Враховуючи погіршення епізоотичної ситуації щодо сказу на території області, труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним.

З огляду на викладене вище організація та проведення заходів щодо попередження сказу серед людей потребують епіднагляду за участю відповідних зацікавлених служб і відомств.

Стан надання антирабічної допомоги в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Про гостру кишкову інфекцію серед вихованців групи раннього віку НВК №1(м. Умань, вул. Тютюника 9а)

Друк
PDF
ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед вихованців групи раннього віку санаторного типу навчально-виховного комплексу № 1 (м. Умань, вул. Тютюника 9а) локалізоване та ліквідоване.

Усі хворі проліковані та станом на 10.04.2017 року виписані зі стаціонару.

Фахівцями Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проведено лабораторні дослідження об'єктів довкілля, а також комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів, в осередках захворювань - заключні дезінфекційні заходи.

Про результати моніторингу за ентеровірусами за 1 квартал 2017 року

Друк
PDF

грипп ДЖНа виконання наказу №196 від 14.07.08 р. МОЗ України «Про посилення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» та згідно плану моніторингових досліджень вірусологічної лабораторії на 2017 рік, а також для забезпечення оцінки епідемічної ситуації в області проводилась лабораторна діагностика захворювань, етіологія яких може бути пов’язана з поліовірусами чи іншими ентеровірусами, а саме: хворих на ГВП, серозні менінгіти, гострі кишкові інфекційні хвороби, гострі респіраторні інфекції.

За І квартал до вірусологічної лабораторії для дослідження надійшло 59 проб від хворих та здорових людей, з яких 31 проба від хворих. Всі проби досліджені методом ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція) і у 2 пробах виявлено специфічну РНК ентеровірусів. Матеріал доставлено від хворих з діагнозом серозний менінгіт – 2 проби, кишкова інфекція – 5 проб та інші, включаючи діагнози: ентеровірусна інфекція, герпетична ангіна – 14 проб, з яких 2 проби були позитивними.

Позитивні проби доставлено з інфекційних відділень ЦРЛ Уманського району та ЦРЛ Катеринопільського району. Хворі віком 19 та 37 років відповідно. Обстежено 28 здорових дітей, в тому числі 19 контактних з хворими на ГВП. Результати досліджень негативні.

Планово досліджувались проби стічних вод з каналізаційних колекторів інфекційних лікарень та інфекційних відділень, до та після знезараження, а також стічні води господарсько-побутових колекторів.

Всього за три місяці поточного року надійшло та досліджено 65 проб з об’єктів довкілля, з яких 9 були позитивними на наявність ентеровірусного забруднення. З 43 проб стічних вод інфекційних стаціонарів – 4 були позитивними (9%) це проби з м. Сміла, Канів, Лисянка та м.Умань. З 12 проб господарсько-побутових стічних вод позитивні виявили у 4 пробах (33%). Позитивну пробу виявлено і серед 10 досліджених проб води водоймищ – Христинівський район.

Таке значне виявлення позитивних проб з об’єктів довкілля вказує на їх інтенсивну циркуляцію серед населення, звідки вони і потрапляють до зовнішнього середовища.

Про гостру кишкову інфекцію серед вихованців молодшої групи ДНЗ № 28 (м. Умань, вул. Пушкіна 8а)

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед вихованців молодшої групи дошкільного навчального закладу № 28 (м. Умань, вул. Пушкіна 8а) локалізоване та ліквідоване.

Усі хворі проліковані та станом на 28.03.2017 року виписані зі стаціонару.

Фахівцями Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проведено лабораторні дослідження об'єктів довкілля, а також комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів, в осередках захворювань - заключні дезінфекційні заходи.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.