Моніторинг захворюваності

Про групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів м. Умань

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що до Уманського лабораторного відділення 10.03.2020р. надійшло 6 екстрених повідомлень про випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів м. Умань, які 07.03. 2020 р. відвідували кафе «Дворік», яке знаходиться в м. Умань за адресою: вул. Європейська, 55.

Всі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства «Уманська міська лікарня» та Умансьої Центральної районної лікарні з попередніми діагнозами: «Гострий гастроентероколіт, харчова токсикоінфекція, сальмонельоз?», де їм надається відповідна медична допомога. Стан хворих задовільний.

Фахівцями Уманського лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», з метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації, для лабораторних досліджень відібрано зразки харчових продуктів, води, з об’єктів довкілля взято гігієнічні змиви на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору, проведено бактеріологічне обстеження персоналу кафе «Дворік» та заключну дезінфекцію.

Епідеміологічне розслідування групового захворювання триває.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 8-й тиждень 2020 року в Білорусі, Словаччині та Угорщині інтенсивність грипу знаходилася на низькому рівні. Польща, Молдова та Росія повідомили про середній рівень інтенсивності, а Румунія - про високий.

Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 17,1% та знаходиться на низькому рівні інтенсивності.

Детальніше...

Щодо обмежувальних заходів з метою профілактики COVID-19

Друк
PDF

1dcb9c1-fd969b5-------.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» звертається до керівників органів влади та місцевого самоврядування всіх рівнів на період загрози виникнення та розповсюдження коронавірусної інфекції утриматись від проведення заходів, що пов’язані із значним скупченням людей в одному місці.

Дякуємо за порозуміння!

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 6-й тиждень 2020 року в Білорусі інтенсивність грипу знаходилася на базовому рівні. Словаччина та Угорщина звітувала про низьку активність. Польща, Молдова та Росія повідомили про середній рівень інтенсивності, а Румунія - про високий.

Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 34,4% та знаходиться на середньому рівні інтенсивності.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 4-й тиждень 2020 року в Румунії зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині, Молдові та Росії інтенсивність грипу низька. Широке географічне поширення спостерігалося в Польщі та Румунії. Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 43,1% та досягла середнього рівня інтенсивності.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 7,3% населення країни, з них госпіталізовано 84 846 осіб (77,6% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 194 особи із ТГРІ, отримано 32 позитивні результати на грип, визначено 15 вірусів грипу типів А(Н1) pdm09, 2 віруси грипу типу А (Н3), А не субтипованих - 5 та 5 – грипу В.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 3-й тиждень 2020 року в Польщі, Словаччині, Білорусії та Росії інтенсивність грипу низька. В Угорщині та Молдові зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 6,6 % населення країни, з них госпіталізовано 74454 особи (78,1% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 151 особу із ТГРІ, отримано 22 позитивні результати на грип, визначено 14 вірусів грипу типів А(Н1) pdm09, 2 віруси грипу типу А (Н3), А не субтипованих - 4 та 5 – грипу В.

В Україні на 4-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 184894 особи, із них 64,6% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить - 483,5 на 100 тисяч населення, що на 1,4% більше епідемічного порогу по Україні.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях.

Детальніше...

Паразитарна захворюваність та проведені санітарно-паразитологічні дослідження у 2019 році.

Друк
PDF

_захв.jpgУ 2019 році з метою виявлення паразитарних захворювань серед амбулаторних і стаціонарних хворих, декретованих контингентів дитячого населення та інших осіб, паразитологічною і мікробіологічними лабораторіями відділів та відділень ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», разом з лікувально-профілактичними закладами міст та районів обстежено на збудники паразитозів більше 200 тисяч осіб, що складає 16,6 % населення області. Виявлено 942 нових хворих на паразитози, загальна захворюваність яких становить 77,4 на 100 тисяч населення, серед дітей 437,7 на 100 тисяч дитячого населення, проти 108,4– 594,6 у 2018 році.

В стуктурі захворюваності паразитозами області 87,5% становлять гельмінтози і 12,5% - протозоози. Рівень захворюваності на гельмінтози становить 67,8 на 100 тисяч населення проти 94,0 у 2018 році, дитячого – 389,6 на 100 тисяч дитячого населенння проти 530,6 відповідно. Одним з найпоширеніших гельмінтозів в області є ентеробіоз, на долю якого припадає – 83,1%, аскаридозу – 15,3%, дирофіляріозу, опісторхозу, токсокарозу, ехінококозу виявлені поодинокі випадки та в сумі складають 1,6%. Із протозоозів: лямбліоз – 100%.

З метою виявлення паразитарних агентів, як факторів передачі захворювання в області проводився санітарно-паразитологічний моніторинг за забрудненістю довкілля яйцями гельмінтів і цистами патогенних кишкових найпростіших.

Позитивні знахідки виявлялись при дослідженні грунту, води відкритих водойм, стічних вод, садовини, городини та змивів. Результати санітарно-паразитологічних досліджень вказують на забруднення:

- грунту – 1,2% позитивних знахідок яйцями геогельмінтів, з них: 31,5% - яйцями аскарид, 31,5% - яйцями токсокар, інші гельмінти – 36,8%;

-води відкритих водойм - 1,3%, по 50 % яйцями гельмінтів (аскарид, опістохісів, інших гельмінтів) та цистами найпростіших;

- води стічної – 4,1 %, яйцями аскарид.

У 2019 році здійснювався моніторинг за переносниками трансмісивних захворювань. Всього проведено 1601 санітарно - ентомологічних та діагностичних досліджень, з них , з метою встановлення видової належності членистоногих – 1451 (90,6%). Досліджень на виявлення алергенних кліщів побутового пороху – 102, з них 3 позитивних. Проведені розрахунки термінів епідемічного сезону: в області початок сезону ефективного зараження малярійних комарів збудником малярії відмічався 12.05.19 і закінчився 10.09.19, тривав 121 добу. Сезон можливого зараження людей малярією розпочався 28.05.19 і тривав 144 доби до 19.10.19. Всього тривалість епідеміологічного сезону склала 160 діб. Проте, при високій можливості передачі малярії, хворих на місцеву малярію не зареєстровано.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 2-й тиждень 2020 рокув Польщі, Угорщині та Румунії зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині та Росії зареєстровано низьку епідемічну активність грипу.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 6,2 % населення країни, з них госпіталізовано 67113 осіб (78,7% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 247 осіб із ТГРІ, отримано 43 позитивних результатів на грип, визначено 31 вірус грипу типів А(Н1)pdm09- 28, 8 вірусів грипу типу А (Н3), А не субтипованих - 4 та 3 – грипу В.

В Україні на 02-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 142 659 осіб, із них 60,3% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить – 373,1 на 100 тисяч населення, що на 21,7% менше епідемічного порогу по Україні.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях.

Госпіталізовано 3,7% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком від 0-4 років, найменше – серед осіб віком 65 років і старше.

На звітному тижні зареєстровано три летальних випадки, що підтверджено методом ПЛР; у двох випадках визначені фрагменти РНК вірусів грипу А (Н1)pdm09 та ще в одному - А не субтипований.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 231 177 осіб, в тому числі 107 387 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.

З початку епідсезону в області перехворіло 87432 особи, з них госпіталізовано 4181 особа.

В області за 04-й тиждень 2020 року (з 17.01.20по 23.01.2020 року)захворіло6398 осіб, що склало 0,5% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 531,96, що на 3,4 % нижче епідемічного порогу по області.

З числа захворілих – 4006 дітей віком до 17 років (62,6%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (53,09%).

Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дітей до 17 років та серед дорослих збільшився на 34,7% та на 23,3% відповідно.

Перевищення розрахованого епідпорогу зареєстровано в Шполянському районі на 8,7%.

Госпіталізовано 481 особа (7,5% від числа захворілих). Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 5-14 років, найменше – серед осіб 15-17 років та старше 65 років.

За звітній тиждень в області не зареєстровано летальних випадків від грипу.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного у Смілянському – 670,74, Кам’янському -814,45, Уманському - 553,55, К-Шевченківському - 510,39, Шполянському -571,70 районах, м. Черкаси - 811,16.

Впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» надійшло п’ять матеріалів від хворих з підозрою на грип, три результати позитивні, виділено грип типу А (Н1).

За звітний тиждень проти грипу щеплено 73 особи, з них 12 осіб медичного ризику та 23 особи епідемічного ризику.

З початку епідсезону проти грипу вакциновано 6878 осіб, в тому числі 1598 осіб з груп медичного та 2756 осіб епідемічного ризиків.

За даними Департаменту Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, станом на 23.01.2020 р. призупинено освітній процес у 4 закладах загальної середньої освіти Черкаської області та 16-ти окремих класах м. Черкаси.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 2-й тиждень 2020 рокув Польщі, Угорщині та Румунії зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. У Словаччині та Росії зареєстровано низьку епідемічну активність грипу.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 5,8 % населення країни, з них госпіталізовано 61842 особи (79,3% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 217 осіб із ТГРІ, отримано 31 позитивний результат на грип, визначено 31 вірус грипу типів А(Н1)pdm09-23, 8 вірусів грипу типу А (Н3) та 3 – грипу В.

В Україні на 02-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 105 260 осіб, із них 61,5% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить - 275,3 на 100 тисяч населення, що на 42,3% менше епідемічного порогу по Україні.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях.

Госпіталізовано 4,1% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком від 0-4 років, найменше – серед осіб віком 65 років і старше.

На звітному тижні зареєстровано п’ять летальних випадків, що підтверджено методом ПЛР; визначені фрагменти РНК вірусів грипу А.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 230477 осіб, в тому числі 106 620 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.

З початку епідсезону в області перехворіло 81034 особи, з них госпіталізовано 3700 осіб.

В області за 03-й тиждень 2020 року (з 10.01.20по 16.01.2020 року)захворіло 4855 осіб, що склало 0,4% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 403,67, що на 21,5 % нижче епідемічного порогу по області.

З числа захворілих – 2915 дітей віком до 17 років (60,4%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (46,7%).

Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дітей до 17 років та серед дорослих збільшився на 23% та на 24,2% відповідно.

Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

Госпіталізовано 281 особа (5,8% від числа захворілих). Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 0-4 роки, найменше – серед осіб 15-17 років та старше 65 років.

За звітній тиждень в області не зареєстровано летальних випадків від грипу.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного у Смілянському – 573,12, Уманському - 537,06, Золотоніському -522,53, К-Шевченківському - 527,24районах, м. Черкаси - 526,22, м. Сміла - 435,19, м. Ватутіне – 410,67.

Впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» надійшло два матеріали від хворих з підозрою на грип, один результат позитивний, виділено грип типу А (Н1).

За звітний тиждень проти грипу щеплено 29 осіб, з них 4 особи медичного ризику та 25 осіб епідемічного ризику.

З початку епідсезону проти грипу вакциновано 6773 особи, в тому числі 1582 особи з груп медичного та 2708 осіб епідемічного ризиків.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 52 тиждень 2019 року в Польщі, Молдові інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні. У Словаччині та Росії зареєстровано низьку епідемічну активність грипу. Спорадичне поширення випадків захворювань на грип відзначалося в Польщі та Росії.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 5,5 % населення країни, з них госпіталізовано 57 462 особи (79,6% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 200 осіб із ТГРІ, отримано 28 позитивних результатів на грип, визначено 16 вірусів грипу типів А(Н1)pdm09, 8 вірусів грипу типу А (Н3), А не субтиповані – 2 та 2 – грипу В.

В Україні на 01-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 101 175 осіб, із них 65,4% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить - 264,6 на 100 тисяч населення, що на 44,5% менше епідемічного порогу по Україні.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях.

Госпіталізовано 3,9% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком від 0-4 років, найменше – серед осіб віком 65 років і старше.

На звітному тижні зареєстровано два летальних випадки, що підтверджено методом ПЛР; визначені фрагменти РНК вірусів грипу А.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 229 026 осіб, в тому числі 105 955 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.

З початку епідсезону в області перехворіло 76179 осіб, з них госпіталізовано 3419 осіб.

В області за 02-й тиждень 2020 року (з 03.01.19 по 09.01.2020року) захворіло 3932 особи, що склало 0,3% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 326,93, що на 36,4 % нижче епідемічного порогу по області.

З числа захворілих – 2370 дітей віком до 17 років (60,2%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (45,2%).

Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дітей до 17 років та серед дорослих збільшився на 6,4% та на 1,2% відповідно.

Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

Госпіталізовано 222 особи (9,3% від числа захворілих). Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 0-4 роки, найменше – серед осіб 15-17 років та старше 65 років.

За звітній тиждень в області не зареєстровано летальних випадків від грипу.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного у Смілянському – 639,25, Уманському - 485,24, Маньківському – 459,56, м. Черкаси 455,26, Золотоніському 383,87 районах.

Впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» матеріали від хворих з підозрою на грип не надходили.

За звітний тиждень проти грипу щеплено 348 осіб, з них 11 осіб медичного ризику та 118 осіб епідемічного ризику.

З початку епідсезону проти грипу вакциновано 6773 особи, в тому числі 1582 особи з груп медичного та 2708 осіб епідемічного ризиків.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 2019 рік

Друк
PDF

06082018.pngЗа результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворювання на сибірку, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремію не реєструвались.

Захворюваність на лептоспіроз залишилась на рівні 2018 року. Зареєстровано 5 випадків захворювання в Городищенському, Драбівському, Уманському, Жашківському та Христинівському районах.

Захворюваність на хворобу Лайма зменшилась на 39,3%. Зареєстровано 309 випадків захворювання проти 509 у 2018 році (інтенсивні показники –25,4та 41,8 на 100 тис. населення). Кількість хворих в м. Черкаси становить 43,7 % від усіх зареєстрованих в області. Найвищі інтенсивні показники захворюваності на хворобу Лайма відмічаються в Канівському - 101,2, Городищенському - 75,6, Корсунь - Шевченківському - 68,9 районах на 100 тис. населення.

Захворюваність на активний туберкульоз органів дихання зменшилась на 2,2%. Зареєстровано 500 випадків проти 511 у 2018 році (інтенсивний показник відповідно 41,1 та 42,0). Кількість туберкульозу, підтвердженого бактеріологічно зменшилась на 1,9 % і становить 304 випадків проти 310. Інтенсивний показник на 100 тис. населення 24,9 проти 25,5 у 2018 році. Найвищі інтенсивні показники в м. Сміла - 46,1, Смілянському - 77,6, Городищенському -73,1, Катеринопільському - 66,9,Уманському - 51,1, Маньківському - 47,9, Лисянському - 47,6 та районах.

Показник ураженості населення педикульозом становить 21,7 проти 24,4 на 100 тис.населення. Кількість виявлених випадків педикульозу зменшилась на 11,1%, відповідно 264 та 297 випадків. Найвищі показники ураженості педикульозом в м.Сміла, Лисянському, Кам’янському, Чорнобаївському та Шполянському районах.У вогнищах проведені всі необхідні протиепідемічні заходи. Повторні захворювання не реєструвались.

ДУ«Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує моніторинг стану захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 51 тиждень 2019 року в Польщі, Угорщині, Молдові та Росії інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні. Спорадичне поширення випадків захворювань на грип відзначалося в Польщі та Росії, регіональне – в Молдові.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 5,3% населення країни, з них госпіталізовано 53 527 осіб (79,6% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 188 осіб із ТГРІ, отримано 22 позитивні результатів на грип, визначено 11 вірусів грипу типів А(Н1)pdm09, 8 вірусів грипу типу А (Н3), А не субтиповані – 2 та 1 – грипу В.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 50 тиждень 2019 в Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Молдові та Росії інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні. Спорадичне поширення випадків захворювань на грип відзначалося в Польщі, Румунії, Молдові та Росії.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 4,5 % населення країни, з них госпіталізовано 44 440 осіб (79,7% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 154 особи з ТГРІ, отримано 12 позитивних результатів на грип, визначено 3 віруси грипу типу А(Н1), 8 вірусів грипу типу А(Н3) та 1 – грипу В.

В Україні на 51-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 163 587 особи, із них 68,3 % діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить - 427,8 на 100 тисяч населення, що на 10,3 % меньше рівня епідемічного порогу по Україні.

У більшості регіонів України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях, за винятком Вінницької та Запорізької областей, де зареєстрована низька епідемічна активність грипу та ГРВІ.

Госпіталізовано 2,8 % від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком від 0-4 років, найменше – серед осіб віком 65 років і старше.

На звітному тижні летальних випадків не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 223 333 особи, в тому числі 103 182 особи із груп медичного та епідемічного ризиків.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 49 тиждень 2019 в Словаччині, Польщі, Угорщині, Румунії, Молдові та Росії інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні. Спорадичне поширення випадків захворювань на грип відзначалося в Польщі, Угорщині, Румунії та Росії.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 4,5 % населення країни, з них госпіталізовано 44 440 осіб (79,7% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено154 особи з ТГРІ, отримано 12 позитивних результатів на грип, визначено 3 віруси грипу типу А(Н1), 8 вірусів грипу типу А(Н3) та 1 – грипу В.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.