Матеріали для населення

100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19

Друк
PDF

Просимо використовувати  у роботі «Збірник «100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19» під час організації заходів з імунопрофілактики, у спілкуванні з колективами, під час виступів в засобах масової інформації тощо, який доступний за посиланням:  http://bit.ly/100answers_vaccov_new

Вакцинація проти COVID-19 для вагітних

Друк
PDF

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) надала рекомендації Міністерству охорони здоров’я України, щодо вакцинації проти COVID-19 вагітних. За офіційною заявою НТГЕІ (ПОЗИЦІЯ № 31-05/2021-1 відповідно протокольного рішення від 31.05.2021 №10) вагітність визнається, як стан, при якому існує підвищений ризик тяжкого перебігу COVID-19. Наявні вакцини проти COVID-19 не містять живого мікроорганізму та в дослідженнях на тваринах не було виявлено підвищеного ризику виникнення побічних реакцій та негативного перебігу вагітності. Вивчення безпеки застосування вакцин у вагітних продовжується. Вакцинація вагітних медичних працівників та вагітних з супутніми патологічними станами є пріоритетною в межах діючої Дорожної карти та може бути проведена зважаючи на співвідношення ризику-користі, а саме переважання користі від вакцинації у порівнянні з високим ризиком важкого перебігу COVID-19 у вагітних.

Детальніше...

Тиждень просвітницької роботи

Друк
PDF

З 30 вересня по 8 жовтня 2021 року в Черкаському державному технологічному університеті проведений тиждень просвітницької роботи серед професорсько-викладацького складу та студентської молоді. Основна мета тижня – формування прихильності до вакцинації, в тому числі і проти COVID-19. Тринадцять лекцій, які були прочитані завідувачем відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Іриною Шуляренко, пройшли яскраво з великою кількістю відповідей на запитання, які хвилювали викладачів і студентів. Проведення освітньої роботи з питань імунопрофілактики було відмічено Подякою ректорату університету Шуляренко Ірині «За формування прихильності до ковід-вакцинації та партнерську співпрацю».

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання

Друк
PDF

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні зареєстрували та підтвердили випадок поліомієліту у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовлялись від щеплень, передбачених Календарем щеплень, через релігійні переконання.

Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок.

У Рівненської області вже працює команда епідеміологів та вірусологів, які здійснюють першочергові заходи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Детальніше...

Щодо міжнародного свідоцтва про вакцинацію

Друк
PDF

Усі українці, які пройшли повний курс імунізації від COVID-19, на підтвердження цього можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та/або згенерувати COVID-сертифікат.

Це можна зробити відразу після отримання другої дози для дводозних антиковідних вакцин та на 14-й день після щеплення однодозною вакциною (наприклад Johnson & Johnson).

svv1

Детальніше...

Спростовуємо міфи про вакцинацію проти сказу

Друк
PDF

Щорічно від сказу помирає 30 тисяч осіб в усьому світі. Несвоєчасне звернення за допомогою, нехтування застережними заходами, відмова від щеплень приводить до тяжких наслідків. Загроза захворіти на особливо небезпечну інфекцію виникає через неблагополучну епідеміологічну ситуацію по сказу та міфи, які супроводжують це захворювання.

Міф №1. Сказ переносять тільки собаки.

Вірус сказу вражає всіх теплокровних тварин. Найчастіше сказ реєструється серед диких тварин – це лисиці, вовки, єноти, криси, миші, пацюки. Серед свійських тварин – це собаки, коти, велика рогата худоба, кози. Вірус сказу передається через диких тварин свійським, які наражають на небезпеку людей. Природним резервуаром вірусу сказу – є кажани, які становлять загрозу тваринам і людям.

Детальніше...

28 вересня – Всесвітній день боротьби зі сказом

Друк
PDF

Щорічно 28 вересня Всесвіт відзначає день боротьби зі сказом. Цей день покликаний підвищити інформованість населення про наслідки сказу у людини і тварин, з метою попередження смертельного захворювання серед людей.

Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Вживання в їжу м'яса або інших тканин тварин, інфікованих сказом, не є джерелом інфекції для людей.

Детальніше...

Про сертифікати, що підтверджують вакцинацію від СОVID-19

Друк
PDF

СОVID-сертифікат – документ в електронній формі, що підтверджує вакцинацію від СОVID-19, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, який формується та видається уповноваженою установою держави, містить персональні, зокрема медичні, дані власника і передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його належності власникові.

Детальніше...

Нарада з освітянами міста Черкаси щодо вакцинації від COVID-19

Друк
PDF

Сьомого вересня 2021 року в прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулася нарада з керівниками освітніх закладів міста Черкаси з питань вакцинації працівників учбових закладів від коронавірусної інфекції COVID-19.

Детальніше...

Нарада з освітянами Черкаської області щодо вакцинації від COVID-19

Друк
PDF

Шостого вересня 2021 року відбулася нарада з керівниками освітніх закладів Черкаської області з питань вакцинації працівників учбових закладів від коронавірусної інфекції COVID-19. Під час наради було наголошено на важливості вакцинації, виявлені причини недостатніх темпів імунізації освітян в період нестійкої епідемічної ситуації в області по COVID-19, скоординована робота медиків і освітніх закладів з проведення щеплень.

Детальніше...

Рекомендації щодо проведення щеплень проти COVID-19 дітям віком від 12 років

Друк
PDF

 Міністерство охорони здоров’я України дозволило проводити вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech щеплення дітей віком від 12 років, якщо дитина:

- має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації

- з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Детальніше...

Щодо початку 5-го етапу вакцинації від COVID-19

Друк
PDF

 

На сьогодні в області розпочато 5-й етап вакцинації від COVID-19.

Це означає, що кожен житель області, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику,  може обрати найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, щоб щепитись. Повний перелік з адресами та телефонами можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей (від 50-ти осіб), професійні групи та маломобільних громадян.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.