Кишкові інфекції

Ротавірусна інфекція

Друк

Ротавірусна інфекція — одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до кінця квітня. Ротавірус є найбільш поширеною причиною діареї в дітей віком від 6 місяців до 4–5 років у всьому світі. Захворіти можуть і дорослі. У них захворювання зазвичай протікає в легкій формі з менш вираженими симптомами. До того ж, це захворювання може мати епідемічний характер. Інкубаційний період триває до 5 діб (у середньому 2–3 доби).
Ротавірус призводить до гострого запалення в шлунку та кишечнику, що може стати причиною болю та бурчання в животі, сильної діареї з водянисто-пінистими випорожненнями яскраво-жовтого кольору, блювоти, лихоманки, і навіть зневоднення в немовлят, маленьких дітей і рідше у дорослих.
Джерело ротавірусів — хвора людина або носій. Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом — під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції

Друк

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 18.09.2021 по 24.09.2021 (39-й тиждень року) в області на територіальних громадахзареєстровано 21 випадок захворювань на ГКІ, інтенсивний показник по області на 100 тис. населення – 1,43, Черкаського – 0,32, Уманського – 3,16, Звенигородського – 3,97.

В структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології склали 8 випадків (38,0 %), гастроентероколіти невстановленої етіології – 8 випадків (38,0%), сальмонельоз – 1 випадок (5,8%).

Впродовж 39-го тижня 2021 року в області не виявлено захворювань на шигельоз, ротавірусну інфекцію та вірусний гепатит А.

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції

Друк

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 11.09.2021 по 17.09.2021 (38-й тиждень року) в області на територіальних громадахзареєстровано 53 випадки захворювань на ГКІ, інтенсивний показник по області на 100 тис. населення – 4,47, Черкаського – 6,08, Уманського – 3,16, Звенигородського – 1,7.

В структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології склали 6 випадків (11,3 %), гастроентероколіти невстановленої етіології – 41 випадок (77,3%), сальмонельоз – 2 випадки (11,4%).

Впродовж 38-го тижня 2021 року в області не виявлено захворювань на шигельоз, ротавірусну інфекцію та вірусний гепатит А.

Зареєстровано 66 вогнищ ГКІ. З них 55 домашніх осередків на територіальних громадах Черкаського, Уманського, Звенигородського, Золотоніськогорайонах. У м.Черкаси зареєстровано 11 осередків з поодинокими випадками пов’язаних з ДНЗ, ЗОШ, ЧНУ, Кооперативний коледж.

В осередках відібрано 21 проба питної води, 22 проби харчових продуктів (перець фарширований, творог, салат з майонезом, яйця, масло, куряче м’ясо, виноград, риба жарена, торт, ковбаса варена, сливи, молоко, рагу, салат з помідорами, котлета, відбивна куряча, омлет), 102 змиви на бактерії групи кишкової палички, з них у 2 пробах домашнього вогнища виявлено Citrobacterdiversus, Kl.pneumoniae – (Черкаський район). Обстежено контактних осіб – 16.

Фахівцями центру в осередках інфекції проведені епідеміологічні обстеження. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції

Друк

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 04.09.2021 по 10.09.2021 (37-й тиждень року) в області на територіальних громадахзареєстровано 22 випадки захворювань на ГКІ, інтенсивний показник по області на 100 тис. населення – 1,85, Черкаського – 2,43, Уманського – 0,39, Звенигородського – 1,13, Золотоніського – 2,87.

В структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології склали 5 випадків (22,7%) в т.ч. ротавірусна інфекція - 1 випадок, гастроентероколіти невстановленої етіології – 15 випадків (68,2%), сальмонельоз – 2 випадки (9,1%).

Впродовж 37-го тижня 2021 року в області не виявлено захворювань на шигельоз, інфекцію та вірусний гепатит А.

Зареєстровано 24 вогнища ГКІ. З них 22 домашніх вогнищ на територіальних громадах Черкаського, Уманського, Звенигородського, Золотоніськогорайонах. У м.Черкаси зареєстровано 2 вогнища з поодинокими випадками пов’язаних з ДНЗ.

У вогнищах відібрано 5 проб питної води, 14 проб харчових продуктів ( котлета та м’ясо сире куряче, ковбаса варена, салат «Шуба», голубці,) 45 змивів на бактерії групи кишкової палички, результат негативний. Обстежено контактних осіб – 4, результат негативний

Фахівцями лабораторного центру у вогнищах інфекції проведені епідеміологічні обстеження. За їх результатами здійснені відповідні   санітарно - протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції

Друк

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 28.08.2021 по 03.09.2021 (36-й тиждень року) в області на територіальних громадахзареєстровано 45 випадків захворювань на ГКІ, інтенсивний показник по області на 100 тис. населення – 3,79, Черкаського – 5,18, Уманського – 2,76, Звенигородського – 2,27, Золотоніського – 1,43.

В структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології склали 13 випадків (28,9 %) в т.ч. ротавірусна інфекція - 2 випадки, гастроентероколіти невстановленої етіології – 27 випадків (60,2%), сальмонельоз – 4 випадки  (8,9%).

Впродовж  36-го тижня 2021 року в області не виявлено захворювань на шигельоз,  інфекцію та вірусний гепатит А.

Зареєстровано 51 вогнище ГКІ. З них 44 домашніх вогнищ на територіальних громадах Черкаського, Уманського, Звенигородського, Золотоніськогорайонах. У м.Черкаси зареєстровано 7 вогнищ з поодинокими випадками пов’язаних з ДНЗ.

У вогнищах відібрано 14 проб питної води, 25 проби харчових продуктів (картопля тушкова з м’ясом, яйця курячі домашні, сосиски, сире куряче м’ясо, варене куряче м’ясо, салат з майонезом, риба тушена, печінка свина, виноград, помідори, сливи, рибна котлета, каша молочна, котлета) з них у 1 пробі виявлено Salmonellа групи В (м.Умань), 130 змивів на бактерії групи кишкової палички з них у 2 пробах домашнього вогнища виявлено Citobacterdiversus, Kl.pneumoniae – (Черкаський район). Обстежено контактних осіб – 17 з них 4 позитивних, виявлено Salmonellа групи В (м.Умань),.

 Фахівцями лабораторного центру у вогнищах інфекції проведені епідеміологічні обстеження. За їх результатами здійснені відповідні    санітарно - протиепідемічні  та дезінфекційні заходи.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.