Групові захворювання

Про групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед мешканців м. Умань

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке зареєстроване серед мешканців м. Умань, що вживали готові страви в кафе «Дворік» м. Умань під час святкування дня народження та 8 березня, локалізоване та ліквідоване.

У 6 із 7 хворих встановлено діагноз: сальмонельоз, викликаний бактеріями роду Salmonella enteritidis.

Причиною спалаху являється вживання в їжу забруднених бактеріями роду Salmonella enteritidis готових страв, а саме: млинців з куркою та грибами та сирних паличок, вірогідно приготовлених з попередньо інфікованої сировини, при порушенні дотримання технологічного процесу під час приготування, зберігання та реалізації готової продукції, а також недотримання персоналом кафе правил особистої гігієни, порушення дезінфекційного режиму, недотримання термінів та умов зберігання харчових продуктів, що сприяло забрудненню сальмонелами готової продукції, посуду та інших предметів.

В ході епідеміологічного розслідування фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено лабораторне обстеження працівників кафе «Дворік», контактних осіб та дослідження на патогенну мікрофлору харчових продуктів, питної води, об’єктів довкілля.

Здійснено комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів в осередку групового захворювання.

Усі хворі станом на 26.03.2020 року виписані зі стаціонару в задовільному стані.

Про групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів м. Умань

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що до Уманського лабораторного відділення 10.03.2020р. надійшло 6 екстрених повідомлень про випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів м. Умань, які 07.03. 2020 р. відвідували кафе «Дворік», яке знаходиться в м. Умань за адресою: вул. Європейська, 55.

Всі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства «Уманська міська лікарня» та Умансьої Центральної районної лікарні з попередніми діагнозами: «Гострий гастроентероколіт, харчова токсикоінфекція, сальмонельоз?», де їм надається відповідна медична допомога. Стан хворих задовільний.

Фахівцями Уманського лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», з метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації, для лабораторних досліджень відібрано зразки харчових продуктів, води, з об’єктів довкілля взято гігієнічні змиви на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору, проведено бактеріологічне обстеження персоналу кафе «Дворік» та заключну дезінфекцію.

Епідеміологічне розслідування групового захворювання триває.

Про групове захворювання на ГКІ серед мешканців м.Черкаси, які вживали продукцію ТОВ «Делікат-Плюс»

Друк
PDF

заключне_Делікат.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке зареєстровано серед мешканців м.Черкаси які вживали продукцію виробництва ТОВ «Делікат-Плюс», локалізоване та ліквідоване.

Причиною спалаху являється вживання в їжу забруднених бактеріями роду Salmonella enteritidis v. Jena продуктів, а саме млинців, вірогідно приготовлених з попередньо інфікованої сировини, при порушенні дотримання технологічного процесу під час приготування, зберігання та реалізації готової продукції, а також не дотримання персоналом супермаркету правил особистої гігієни, термінів та умов зберігання харчових продуктів, порушення дезінфекційного режиму, що сприяло забрудненню сальмонелами готової продукції.

В ході епідеміологічного розслідування фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено лабораторне обстеження працівників ТОВ «Делікт-Плюс» та дослідження на патогенну мікрофлору харчових продуктів, питної води, об’єктів довкілля.

Здійснено комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів в осередку групового захворювання.

Усі хворі станом на 25 вересня 2019 року виписані зі стаціонару в задовільному стані.

Про групове захворювання на ГКІ серед мешканців с. Бузівка Жашківського району Черкаської області

Друк
PDF

заключне_11072019.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке зареєстровано серед мешканців с. Бузівка Жашківського району, учасників святкування Дня народження в кафе «Центральне» с. Бузівка, локалізоване та ліквідоване.

Причиною спалаху послужили працівники кафе, носії бактерій роду сальмонели, які були виділені при лабораторному обстеженні.

Усі хворі станом на 11 липня 2019 року виписані зі стаціонару.

В ході епідеміологічного розслідування фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено лабораторне дослідження харчових продуктів, питної води, об’єктів довкілля.

Здійснено комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів в осередку групового захворювання, проведено заключну дезінфекцію.

Про групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед вихованців ДНЗ «Струмочок» м.Черкаси

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке зареєстроване серед дітей з дошкільного навчального закладу №78 «Струмочок» (м. Черкаси, вул.Кобзарська, 38), локалізоване та ліквідоване.

Причиною спалаху послужили носії ротавірусу, які були виявлені при обстеженні контактних осіб.

Усі хворі проліковані та станом на 29.03.2019 року виписані з стаціонару.

В ході епідеміологічного розслідування фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведені лабораторні дослідження об’єктів довкілля.

Здійснено комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів в осередку групового захворювання, проведено заключну дезінфекцію.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.