Інформація для населення

 1 post aids day

Завдяки антиретровірусній терапії люди можуть досягнути стану, коли вони не заражають статевого партнера ВІЛ і можуть жити звичне життя, а вагітні жінки, що мають ВІЛ-позитивний статус можуть народжувати абсолютно здорових дітей.

Забезпечити безперервність лікування ВІЛ-інфекції – основна задача, яка ускладнилася через повномасштабну війну. Проте Україні вдалось впоратися з усіма викликами, щоб люди продовжували отримувати лікування, і навіть сформувати запас антиретровірусних препаратів до кінця 2024 року.

Детальніше...

 406230558 781670653987153 1174190285825336505 n

У трьох областях – Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій – зареєстровано перевищення епідемічного порогу високого рівня.

Що це означає?

У цих областях після аналізу епідситуації та за рішенням місцевої влади можуть посилювати протиепідемічні заходи, наприклад, оголошувати локальний карантин в окремих класах чи школах, посилювати протиепідемічні заходи в місцях масового скупчення людей, як маски, обмеження кількості відвідувачів в установах та організаціях.

Детальніше...

 7190

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

День започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. З початку епідемії заразилися ВІЛ 75,7 мільйонів осіб. Від захворювань, зумовлених ВІЛ-інфекцією та СНІДом, померли 35 мільйонів осіб у світі.

Детальніше...

 img 20231122 111156 728

На Черкащині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ, показник захворюваності перевищив епідпоріг.

Наразі це ще не пік захворюваності, розповіла Суспільному Черкаси заступниця гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова.

«Із 2 жовтня у нас розпочався епідсезон, і за місяць захворіли 38 тисяч людей, із них 58 відсотків – дітки. Якщо брати аналогічний період минулого року, то захворіли на 18 відсотків більше людей. Пік ми ще не проходимо, тільки входимо в захворюваність. Зимовий період буде найтяжчим».

Більше дивіться у сюжеті. 

405004471 876201070714056 2213649996561007107 n 

Мама, тато, бабуся та дідусь, тітка з дядьком.

Цих людей, які займають значне місце у нашому серці, ми бажаємо захистити від усього на світі.

Навіть якщо на більшість подій ми впливати не можемо, у наших силах подбати про їхній захист від інфекційних хвороб.

Ми підготували чек-лист, який вам для цього знадобиться. Зберігайте та пересилайте вашим близьким. Нехай завжди будуть здорові!

За інформацією ВООЗ.

lukash 

23 листопада фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб відвідали відділення Центру надання соціальних послуг Монастирищенської міськради у селі Лукашівка.

Профілактично-вакцинальний захід проводився спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу та працівниками Монастирищенського ЦПМСД.

Під час цієї виїзної вакцинальної сесії, що проходила у межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся», у відділенні Центру надання соціальних послуг щепили від COVID-19  32 особи.

Детальніше...

404365033 778738800947005 8869529191468280917 n

Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату.

Що можна зробити:

  • Сказати: «Мені дуже шкода», «Ми завжди пам’ятатимемо твого батька/твою матір…», або просто «Я не знаю, як підібрати слова, щоб підтримати тебе».
  • Спитати: «Чи можна тебе обійняти?», «Як я можу тобі допомогти?».

Детальніше...

road-5903402 960 720-830x500

У зими є негативні аспекти, які пов'язані зі слизькою дорогою, великими морозами, хуртовинами і сніговими заметами, які таять в собі неабияку небезпеку для здоров'я і навіть життя людини. Щоб уникнути небезпеки взимку, слід дотримуватись певних рекомендацій і правил:

  • При ходьбі ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками та пакетами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Детальніше...

a75ed44-depositphotos-igorvetushko-755 

Здоров’я — наша найбільша цінність, тому піклування про себе має стати регулярним.

Захворювання, як-от дифтерія та правець, можуть мати серйозні наслідки для нашого організму. Тому важливо бути свідомими та дотримуватися рекомендацій експертів.

Нагадуємо, що вакцини проти правця та дифтерії внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Це означає, що вони закуплені державним коштом та доступні в медичних закладах безоплатно, як і сама процедура вакцинації.

Детальніше...

nich

Виття сирени щоночі унаслідок загрози ракетних атак росії має неабиякий вплив на якість та тривалість сну українців. Під час війни, коли багато людей переживають велике психічне навантаження, зокрема, стрес та панічні атаки – це все часто призводить до появи безсоння та може спровокувати загострення психічних розладів.

Безсоння, або розлади сну – є одними з найрозповсюдженіших наслідків впливу стресу на організм людини. Що таке безсоння?

  • труднощі із засинанням;
  • труднощі з неперервністю сну, що характеризуються частими прокиданнями або проблемами з повторним засинанням після прокидання;
  • раннє ранкове пробудження з неможливістю повторно заснути;
  • один з вищезазначених симптомів триває 3 дні на тиждень.

Детальніше...

inter

Жителі області хворіють як на ГРВІ, так і COVID, про який майже забули. Серед захворілих переважна більшість – діти. За даними медиків ситуація поки не критична, але зі зниженням температури – хворих побільшає. Усім, хто перебуває у групі ризику, необхідно зробити всі щеплення. Завдяки вчасній вакцинації лікування мине без тяжких ускладнень.

Детальніше...

photo 2023-11-28 11-00-04

ГРВІ є найбільш поширеною хворобою людства і вражає людей у всіх країнах. В Україні від ГРВІ щорічно страждає 10 – 14 млн осіб та становить близько 75 – 90% інфекційної захворюваності у країні.

Холодна погода сприяє поширенню вірусів, тому гострі респіраторні вірусні інфекції мають сезонний характер.

Які симптоми притаманні ГРВІ?

Вирізняють: раптове занедужання, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, підвищена температура; біль у горлі, кашель, нежить тощо.

Детальніше...

alkomoz 

Що більше алкоголю людина вживає, то більший її ризик інсульту. Йдеться і про регулярний вжиток алкоголю, і про нерегулярні, але значні його дози – безпечної дози алкоголю не існує.

Детальніше...

ant

ГРВІ та грип не лікуються антибіотиками, вони не полегшать ваш стан і жодним чином не наблизять вас до одужання. Вони можуть навіть зашкодити, бо мають низку побічних ефектів і вбивають корисні бактерії в кишківнику, які допомагають травленню, а також нашій імунній системі ефективно боротися з інфекціями. Крім того, вживання антибіотиків при ГРВІ – це внесок у розвиток антибіотикорезистентності!

Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при застудах та інших вірусних інфекціях.

Детальніше...