Інформація для населення

 kovt

25 січня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб приїхав до села Ковтуни Золотоніського району. Фахівці Центру спільно з колегами Золотоніського районного відділу та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД організували тут виїзну профілактично-вакцинальну сесію «Здоров’я понад усе».

На мобільну бригаду в медичному пункті тимчасового базування чекали жителі села Ковтуни Новодмитрівської територіальної громади.

Детальніше...

photo 2024-01-30 16-38-21

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я радон є другою за значущістю причиною розвитку раку легенів у багатьох країнах. Залежно від середнього рівня об'ємної активності радону у повітрі приміщень він викликає до 14% усіх випадків раку легень людини.

Об'єктом впливу радону є бронхо-легенева система, у тому числі клітини епітеліальної тканини стінок легень. При вдиханні радіоактивного аерозолю альфа-частинки осідають у дихальних шляхах та можуть спровокувати розвиток раку.

Детальніше...

20231109 122751 

Як раніше повідомляв головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на Черкащині зареєстрували перший в епідсезоні 2024 року летальний випадок через ускладнення захворювання на грип – помер 19-річний юнак із Черкас.

Для програми «Тема дня» на Українському радіо Черкаси Ольга Мізінова, заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Черкаського обласного ЦКПХ прокоментувала ситуацію щодо інфекцій в регіоні:

«В області триває епідсезон захворюваності на грип, ГРВІ включно з COVID-19. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб з початку епідсезону (2 жовтня 2023 року) здійснює щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції. Кількість захворілих на грип та ГРВІ цього року на 16% більша, ніж за аналогічний період минулого року», – розповіла фахівчиня Центру.

Детальніше...

 pixabaycom n1dbkz8

За інформацією ДП «Укрвакцина» у 2022 році медичні заклади Черкас отримали в якості гуманітарної допомоги 1 500 доз вакцини «ГАРДАСИЛ» проти вірусу папіломи людини для щеплення дитячого населення. У аптечній мережі області реалізувалася вакцина «ЦЕРВАРИКС» для проведення зазначених щеплень.

Впродовж 10 місяців 2022 року було зроблено 623 щеплення дівчатам-підліткам віком 9-14 років: 608 – медичними закладами міста Черкаси, 14 – медичними закладами міста Умані та Уманського району.

У 2023 році станом на 31 грудня 2023 року було зроблено 1 046 щеплень дівчатам вікової категорії 9-14 років: обласною лікарнею – 40, медичними закладами міста Черкаси та Черкаського району – 926, міста Умань та Уманського району – 75, Золотоніського району – 5.

Детальніше...

 rivnyanka-vid-hrizuniv-zarazilasya-nebezpechnoyu-i20191030 2661.w695

Від початку року на території області зареєстровано випадок захворювання на лептоспіроз із летальним наслідком.Захворів чоловік віком 59 років, житель Уманського району. Хворий був госпіталізований в інфекційне відділення КНП «Уманська центральна районна лікарня». Діагноз підтверджено лабораторно.

Фахівцями Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведено епідеміологічне розслідування із лабораторними методами досліджень з метою встановлення джерела інфекції та шляхів її передачі. За результатами епідрозслідування в осередку захворювання виявлено сліди життєдіяльності мишоподібних гризунів у підсобних приміщеннях, де було встановлено млин і хворий подрібнював зерно.

Детальніше...

  27.01 1

Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а майже 70 викликають онкологічні захворювання  https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/tobacco

Ці шкідливі речовини сигаретного диму потрапляють у дихальні шляхи та викликають подразнення слизових оболонок, що надалі провокує задишку, утруднення дихання, розвиток запалення легень, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень і навіть туберкульозу легень.

Детальніше...

  934551 9

22-26 січня триває тиждень поінформованості про радон – невидимий радіоактивний газ. Центр громадського здоров’я розповідає, яку небезпеку він становить та як вберегтися від його негативного впливу.

У природі радон утворюється кількома шляхами, зокрема, під час розпаду урану, який використовують, наприклад, у будівельних матеріалах, а отже, в них також може бути присутній радон.

Радон не має ні кольору, ні запаху і належить до інертних газів, тобто таких, які не вступають у хімічні реакції. Водночас він розчиняється у воді, крові та тканинній рідині. Період його напіврозпаду короткий – лише 3,8 доби.

Детальніше...

  6 1

Вакцинація проти ВПЛ може запобігти понад 90% ракових захворювань, пов’язаних з вірусом.

* За даними CDC, з 2006 року, коли вакцина була вперше рекомендована, кількість інфікування типами ВПЛ, що спричиняють рак та генітальні бородавки, зменшилися на 88% серед дівчат-підлітків і на 81% серед молодих дорослих жінок.

* Вакцинація проти ВПЛ зменшила кількість передракових станів РШМ у молодих жінок.

* Захист, який забезпечує вакцина проти ВПЛ, триває довго. За спостереженнями, близько 12 років після вакцинації захист від ВПЛ залишався високим, без ознак зниження.

Детальніше...

  25.01

Серцево-судинні захворювання — причина 64% смертей в Україні. Кожен десятий українець, який помирає від серцево-судинних захворювань, є споживачем тютюнових і нікотинових виробів. Тому коли ви бачите на упаковці сигарет попередження «Куріння викликає серцево-судинні захворювання», знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.

Саме через куріння серцево-судинна система перестає нормально функціонувати. Під впливом тютюнового диму клітини крові налипають на стінки судин та утворюють тромби — а це може призвести до стенокардії, інфаркту або інсульту. До того ж куріння підвищує артеріальний тиск і спричиняє артеріальну гіпертензію.

Детальніше...

 420154149 810189981135220 5526224808372682785 n

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, найпоширенішим симптомом якого є напади сухого кашлю.

На початку захворювання кашлюк часто плутають із звичайною застудою, адже йому притаманні: слабкий кашель, температура, нежить. Проте не слід його недооцінювати.

Детальніше...

 dscf2933

За попередній тиждень на Черкащині захворіли майже 4 960 людей на грип і ГРВІ. З них понад 2400 – діти. COVID-19 зареєстровано у 95 жителів регіону. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як зауважив лікар, найвищі показники фіксують у Черкаському та Уманському районах.

Детальніше...

photo 2024-01-23 10-52-13

Заступниця генерального директора Наталія Видра разом із фахівчинями Черкаського обласного ЦКПХ Світланою Нікітюк та Аллою Балабан із метою профілактики неінфекційних захворювань у молодого покоління та межах реалізації обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року» провели інформаційно-просвітницький захід із педагогічним персоналом Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 13.

Детальніше...

 shpv

Загалом у Черкаській області із початку епідсезону на коронавірусну хворобу захворіли 6 186 осіб, із них 407 дітей. Зокрема зареєстровано 30 летальних випадків. Із початку епідсезону захворюваність на COVID-19 та грип зростає, тому Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб посилює інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості вакцинації.

Детальніше...

 421011493 812571584230393 4412092152169417926 n

Січень — місяць обізнаності про щитоподібну залозу. Саме час згадати про йод — один із найвідоміших мікроелементів, без якого неможливе її нормальне функціонування.

Левова частка йоду в нашому тілі зберігається саме в щитоподібній залозі, яка розташована в передній частині шиї. Вона виробляє групу гормонів, що називаються гормонами щитоподібної залози або тиреоїдними гормонами. Фактично, йод є ключовим у їхньому синтезі.

Детальніше...