Інформація для населення

 ozhyrinnya

Науковці з’ясували, що подолання соціальної ізоляції та самотності у людей з ожирінням може знизити ризик смертності. Результати відповідного дослідження були опубліковані у журналі JAMA Network.

У ВООЗ зазначають, що всупереч думці, що склалася, що ізоляція і самотність – це доля передусім літніх людей у країнах з високим рівнем доходу, з ними та їхніми негативними наслідками для здоров'я та благополуччя стикаються представники всіх вікових груп у всьому світі. Так, із соціальною ізоляцією стикається кожна четверта людина похилого віку у світі, і цей показник загалом однаковий у всіх регіонах. За даними досліджень, самотність відчувають 5-15% підлітків. При цьому реальні цифри, найімовірніше, набагато вищі.

Детальніше...

dut harch  sait 

Ріст і розвиток організму дитини неможливий без забезпечення повноцінного харчування. Харчування дитини істотно впливає не лише на стан органів та систем, характер перебігу метаболічних реакцій організму, а й на стан психічних процесів – пам’ять, увагу, визначає рівень працездатності та показники успішності.

Неповноцінне харчування призводить до багатьох хвороб. Зростає ризик ендокринних захворювань, розладів травної системи, порушення обміну речовин, спостерігається виразна тенденція до виникнення ожиріння, патології системи кровообігу, онкологічних захворювань.

Для того, щоб харчування було «правильним», а дитина росла здоровою, фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб радять дотримуватись трьох принципів здорового харчування:

Детальніше...

 sport-rak

Рак – це не вирок! Його можна лікувати або запобігти, володіючи інформацією про хворобу.

У межах інформаційно-роз’яснювального тижня профілактики раку фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб звертають увагу населення на рекомендації для уникнення хвороби, умови раннього виявлення та лікування цього захворювання.

Детальніше...

 20240130 122231

У Черкаській області внаслідок захворювання на лептоспіроз помер чоловік. За результатами епідрозслідування виявлено сліди життєдіяльності мишей у підсобних приміщеннях домоволодіння, де він подрібнював зерно млином. Хворого госпіталізували в інфекційне відділення Уманської лікарні. Діагноз медики підтвердили лабораторно. Врятувати чоловіка не вдалося.

Як проявляється лептоспіроз та які протиепідемічні заходи проводять в області, щоб уберегтися від цієї хвороби, – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Лідія Грищенко, лікарка-епідеміологиня санітарно-карантинного відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 kashel dutuna

Якщо кашель не є симптомом серйозного захворювання і не супроводжується гарячкою, то відкладати вакцинацію не потрібно – щеплення можна зробити дитині з ознаками легкого ГРВІ, це безпечно і не вплине на формування захисту. Однак рішення про щеплення в разі ознак ГРВІ приймають не батьки, а саме лікар.

Детальніше...

 11

Четвертого лютого у всьому світі відзначають День боротьби проти раку. Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності про рак як одного з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання. У 2024 році Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Я є, і я буду!».

Детальніше...

3-post  

Рак не обирає. Ця хвороба вражає мешканців усіх країн, багатих і бідних, чоловіків та жінок, дітей та дорослих. За останніми прогнозами ВООЗ, якщо темпи захворюваності зростатимуть і надалі, то до 2030 року кількість людей, що вперше захворіли на рак, зросте на 77% і сягне 35 млн.

У 40% випадків раку можна запобігти простими повсякденними діями. Наприклад, причини третини смертей від раку – це куріння, надмірна вага, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя та недостатнє споживання рослинної їжі. Дбаючи про здоровий спосіб життя ви знижуєте ризики захворіти!

Також дуже важлива рання діагностика захворювання. У більшості випадків виявлення хвороби на ранніх стадіях в рази підвищує шанси на її вдале подолання. Тому при перших тривожних симптомах – не чекайте, поки саме мине. Запишіться на огляд до лікаря — зруйнуйте раку плани!

sugar 02.02 

Сигаретна упаковка – важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Виробники через привабливий дизайн намагаються залучити до лав курців нових споживачів, зокрема молодь та підлітків, які найбільше піддаються подібним маркетинговим маніпуляціям. Та водночас тютюнова упаковка є важливим джерелом інформування й про наслідки куріння. Існує міф, ніби попередження на упаковках не працюють. Однак дослідження говорять про інше: 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння.

Детальніше...

st baban 

Продовжує свою роботу вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Цього разу фахівці Уманського відділу організували виїзну профілактично-щеплювальну акцію у Дмитрушківській територіальній громаді.

Захід провели в межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» спільно з колегами Старобабанівської лікарської амбулаторії, щоб жителі сіл Старі Бабани, Пугачівка, Косенівка та Молодецьке могли пройти медичний огляд і щепитися від небезпечних хвороб.

Детальніше...

sil dosol  sait 

Науковці Університету Тулейн у США виявили зв'язок між частотою додавання солі в їжу й вищим ризиком хронічної хвороби нирок. Висновки відповідного дослідження опубліковано в журналі JAMA Network.

Детальніше...

181411 doctor freepik new 960x380 0  sait 

Запрошуються медичні працівники за спеціалізацією сімейний лікар, педіатр, терапевт, епідеміолог для участі у триденному тренінгу з оволодіння практичними навичками на тему «Імунізація на практиці» (25 балів БПР).

Детальніше...

 kovt

25 січня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб приїхав до села Ковтуни Золотоніського району. Фахівці Центру спільно з колегами Золотоніського районного відділу та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД організували тут виїзну профілактично-вакцинальну сесію «Здоров’я понад усе».

На мобільну бригаду в медичному пункті тимчасового базування чекали жителі села Ковтуни Новодмитрівської територіальної громади.

Детальніше...

photo 2024-01-30 16-38-21

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я радон є другою за значущістю причиною розвитку раку легенів у багатьох країнах. Залежно від середнього рівня об'ємної активності радону у повітрі приміщень він викликає до 14% усіх випадків раку легень людини.

Об'єктом впливу радону є бронхо-легенева система, у тому числі клітини епітеліальної тканини стінок легень. При вдиханні радіоактивного аерозолю альфа-частинки осідають у дихальних шляхах та можуть спровокувати розвиток раку.

Детальніше...

20231109 122751 

Як раніше повідомляв головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на Черкащині зареєстрували перший в епідсезоні 2024 року летальний випадок через ускладнення захворювання на грип – помер 19-річний юнак із Черкас.

Для програми «Тема дня» на Українському радіо Черкаси Ольга Мізінова, заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Черкаського обласного ЦКПХ прокоментувала ситуацію щодо інфекцій в регіоні:

«В області триває епідсезон захворюваності на грип, ГРВІ включно з COVID-19. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб з початку епідсезону (2 жовтня 2023 року) здійснює щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції. Кількість захворілих на грип та ГРВІ цього року на 16% більша, ніж за аналогічний період минулого року», – розповіла фахівчиня Центру.

Детальніше...