Інформація для населення

 ins01

Інсульт залишається однією з головних причин смерті та інвалідизації серед українців. Прогнозують, що в Україні інсульти помолодшають на 10-15 років. Навіть із застосуванням передових медичних технологій 60% людей, які перенесли інсульт, помирають або отримують серйозну інвалідність. Але інсульт можна профілактувати. Зокрема, варто скорегувати спосіб життя та вплинути на основні фактори ризику.

Так, 27 березня завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк провела просвітницьку бесіду щодо профілактики інсульту для підопічних та персоналу відділення тимчасового проживання Територіального центру надання соціальних послуг міста Черкаси.

Детальніше...

chas1

На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. Тож 31 березня о 3 годині ночі ми знову переведемо стрілки годинника нa годину вперед. Відповідно, час на сон скоротиться на годину. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб підготували поради, як зменшити негативний вплив від переходу на літній час.

Детальніше...

 417457946 451081767243657 1364940099261452561 n

Самоушкоджувальна поведінка пов’язана із нанесенням людиною собі шкоди, коли вона намагається впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами. Така поведінка може проявлятися у вигляді завдання собі порізів, опіків та інших несуїцидальних ушкоджень.

Із самоушкодженням пов’язано багато міфів, оскільки ця тема табуйована і про неї рідко говорять. Тому люди, які мають прояви самоушкоджувальної поведінки, часто піддаються дискримінації та страждають від нерозуміння близькими їхніх дій.

Детальніше...

br01

Наразі в Черкаській області, як і у всій країні, триває місячник підвищення обізнаності про туберкульоз, що розпочався 1 березня. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я для його відзначення пропонує гасло «Так! Ми зможемо подолати туберкульоз!». Адже ця проблема в усьому світі залишається актуальною: більше 10 мільйонів людей у світі продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

photo 2024-03-26 15-22-36

На Черкащині протягом січня-лютого зафіксували 981 випадок вітряної віспи: 914 з яких – це діти, серед дорослих зареєстрували – 67 випадків. Це 63% від загальної кількості захворювань за минулий рік.

Які причини збільшення кількості захворювань на вітряну віспу на Черкащині та які протиепідемічні заходи роблять фахівці, аби запобігти розповсюдженню цієї хвороби, – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Марина Конакбаєва, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Детальніше...

 vidkrut osnriv

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведуть виїзні вакцинальні сесії до громад Уманського району. Під час виїзних акцій жителям громад розповідатимуть про важливість вакцинації від поліомієліту та вакцинуватимуть дітей від цієї хвороби.

Детальніше...

 433132688 852483326905885 2306795605786551721 n

Епілепсія – це хвороба, згадки про яку сягають 4 тисячоліття до нашої ери. І з того часу вона оповита різними страхами та міфами. 26 березня, у День поширення інформації про епілепсію, розповідаємо про причини, симптоми та першу допомогу при цій хворобі. 

Що таке епілепсія? 

Епілепсія – це порушення активності мозку, при якому у групі клітин мозку можуть виникати надмірні електричні розряди та провокувати напади в людини. Епілепсію можуть викликати черепно-мозкова травма, інсульт, пухлина мозку, інфекційні захворювання центральної нервової системи, генетичні розлади, неврологічні захворювання. Часто причина епілепсії невідома.

Детальніше...

vpo um1 

Спеціалісти Уманського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують моніторити дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних умов проживання у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Минулого тижня лікар Уманського відділення Василь Заєць із моніторинговим візитом відвідав п’ять об’єктів, які підпорядковані Управлінню праці та соціального захисту населення Уманської громади.

Детальніше...

 red and white dots ilustrated world tuberculosis day facebook post

24 березня по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Другий рік поспіль Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) для цього дня пропонує гасло «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!». Задля підвищення обізнаності про це небезпечне захворювання фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб протягом березня проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та нагадують, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання.

Детальніше...

 01

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб впевнені, що спілкуючись із дітьми про профілактику інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу, ми всі разом формуємо покоління, яке підтримує один одного, піклується про своє здоров’я та вчасно звертається до лікаря.

У межах місячника протидії туберкульозу спеціалісти Черкаського міськрайонного відділу провели зустрічі з дітьми та працівниками закладів дошкільної освіти. Такі заходи відбулись у ЗДО № 81 «Незабудка» Черкаської міської ради та у ЗДО «Дніпряночка» Червонослобідської сільської ради.

Детальніше...

 pist

Великий піст – найтриваліший і найважливіший з усіх постів і витримати його багатьом буває непросто. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб пояснюють, як постувати без шкоди для здоров’я.

Цього року початок Великого посту припав на 18 березня, а його кінець – 4 травня. Тож уже 5 травня віряни зможуть повернутися до звичного способу життя.

Під час посту забороняється вживати продукти тваринного походження, а це – найчастіше основа раціону українців. Від м'яса, яєць і молочних продуктів доведеться відмовитися на 7 тижнів. І для того, щоб організм не тільки не постраждав від цього, але й отримав користь, потрібно навчитися правильно балансувати рослинні продукти, поєднувати їх між собою і структурувати свій раціон.

Детальніше...

         3

Нітрати – це солі нітратної кислоти, які є постійним складником природних вод, і в невеликих дозах вони вважаються малотоксичними. В організмі під впливом кишкової мікрофлори нітрати перетворюються у нітрити, які є більш токсичними.

В епідеміологічних дослідженнях виявлено прямий зв'язок між концентрацією нітратів у питній воді та захворюваністю на атрофічний гастрит і рак шлунку. Бо нітрати у шлунку під впливом мікроорганізмів відновлюються до нітритів, канцерогенних речовин – нітрозамінів, особливо при зниженій кислотності.

Детальніше...

 photo 2024-03-21 12-14-49

20 березня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб відвідав село Кедина Гора. Фахівці Центру спільно з колегами Золотоніського районного відділу та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД організували тут виїзну профілактично-вакцинальну сесію.

До фельдшерського пункту прийшли жителі села, щоб пройти первинний медичний огляд, вакцинуватися від правця та дифтерії та послухати про профілактику інфекційних та неінфекційних захворювань.

Детальніше...

dauna sait

21 березня відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна. За різними оцінками щороку народжується від 3 до 6 тисяч дітей із цією генетичною особливістю. Розповідаємо про неї більше.

Детальніше...