shcheplennya

Щеплення – складова частина здорового способу життя. За показниками охоплення щепленнями від вакцинокерованих інфекцій можна спрогнозувати появу інфекційних хвороб. Це стосується як поодиноких захворювань, так і спалахів та епідемій.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. До Національного календаря профілактичних щеплень України включена вакцинація від таких інфекцій: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит В, гемофільна інфекція типу В.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляють, що у Черкаській області охоплення щепленнями за січень-лютий 2024 року складає:

  • щеплення від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту дітей до 1 року – 14,9 % від запланованих;
  • щеплення від дифтерії, правця, кашлюка 18-місячних дітей – 14,1%, від поліомієліту – 13,6%;
  • щеплення від дифтерії та правця дітей 6-ти років – 8,9%, проти кору, паротиту, краснухи – 9,6%;
  • щеплення від поліомієліту у дітей різних вікових категорій виконані від 8,2 % до 14,5%;
  • щеплення новонароджених дітей у пологових стаціонарах – від туберкульозу на 88,6%, від вірусного гепатиту В на 83,1%;
  • щеплення дорослого населення від дифтерії та правця виконані на 10,4%.

За два місяці 2024 року тільки три показника по щепленнях досягли і перевищили рекомендований місячний рівень (18,8 %): діти до 1 року від гемофільної інфекції; діти в 1 рік від гемофільної інфекції; діти до 1 року від вірусного гепатиту В.

В області працює 97 надавачів послуг щеплень, з яких 77 отримують імунобіологічні препарати в ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». На сьогодні всі заклади охорони здоров’я забезпечені вакцинами і працюють у штатному режимі.

Вакцинація має за мету захистити організм від інфекційних хвороб, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від них. Тож фахівці Черкаського обласного ЦКПХ закликають: перевірте, чи у вас та ваших дітей є всі щеплення відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень та надолужте пропущені. Пам’ятайте, що вакцинація рятує життя!