post aids day -02 

Тема ВІЛ у сучасному суспільстві вже давно позбавлена упереджень, адже лікування та специфічна противірусна терапія дозволяє жити абсолютно вільне нормальне життя.

Які види є терапії та профілактики, та як їх отримати?

Важливо знати, що препарати для профілактики та терапії ВІЛ держава надає безоплатно.

Якщо ви маєте високий ризик зараження ВІЛ в конкретній ситуації, можна скористатися профілактичною терапією. Вона є 2 типів:

1. Доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) — це приймання антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ. Якщо людина має високий ризик інфікування ВІЛ, за умови прийому PrEP і використання презервативу, вона має понад 99% захисту від передачі ВІЛ статевим шляхом. Більше про це читайте тут –  https://prep.phc.org.ua/

2. Медикаментозна постконтактна профілактика – приймання антиретровірусних препаратів не пізніше 72 годин після:

  • незахищеного статевого контакту;
  • поранення інструментами, зброєю, забрудненими кров’ю або такими біологічними рідинами, як слина із домішками крові, виділення статевих органів тощо.

Якщо ви маєте ВІЛ-позитивний статус, вам необхідна антиретровірусна терапія (АРВ-терапія) — ліки, які дозволяють досягти максимального пригнічення розмноження ВІЛ в організмі. Ця терапія потребує щоденного приймання препаратів, без винятків і пропусків протягом усього життя, але вона дозволяє жити повноцінно, народжувати вільних від ВІЛ дітей і не передавати вірус партнерові чи партнерці.

Як отримати лікування?

- Звернутися до закладу охорони здоров’я чи кабінету довіри. Найближчий заклад можна знайти на сайті:  https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/

- Якщо експрес-тест позитивний, вам проведуть додаткові аналізи на ВІЛ. В разі підтвердження інфекції проведуть повний комплекс обстежень, необхідних для спостереження за людиною, яка живе з ВІЛ. У цих же закладах вам призначать АРВ-терапію.

- Далі – вам складуть індивідуальний план лікування, іноді одночасно з ліками АРВ-терапії потрібні додаткові препарати, що знижують ризик розвитку супутніх захворювань.

- Центр профілактики і боротьби зі СНІДом вашої громади видасть комплекс ліків на пів року, і ви почнете терапію за призначеною схемою.

Корисну інформацію про АРВ-терапію ви можете знайти на сайті  https://findart.phc.org.ua/ та за телефоном загальнонаціональної гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу – 0 800 500 451.

Не відкладайте діагностику ВІЛ! Дізнатися про ВІЛ не лячно – лячно не дізнатися вчасно. Лікування дозволяє людині з ВІЛ жити повноцінним життям, тривалість якого обмежується лише природними процесами старіння!