otruyennya

У Черкаській області продовжуються отруєння дикорослими грибами.

Станом на 8 листопада в області зареєстровано 6 випадків отруєнь дикорослими грибами з 10 потерпілими, серед них 4 дітей. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

 Останні випадки отруєнь грибами зареєстровано у місті Черкаси та у селі Руська Поляна Черкаського району.

На лікарняне ліжко потрапила 9-річна дівчинка з Черкас, яка 5 листопада під час прогулянки лісом з батьками взяла до рук бліду поганку, потім вживала їжу, не помивши руки.

Перші симптоми отруєння – нудота, блювота, біль у животі з'явилися за 3 години потому. Батьки дівчинки самостійно доправили дитину докомунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна дитяча лікарня» у стані середньої важкості, де наразі вона перебуває на лікуванні.

У селі Руська Поляна Черкаського району 16-річна дівчина, ввечері 6 листопада вживала смажені опеньки, які назбирав брат у лісі біля села. Натупного дня їй стало зле: з'явилися багаторазова блювота, озноб, головний біль. Швидкою допомогою дитину шпиталізували до КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня» у приймально-діагностичне відділення.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб застерігає:

  •  відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Замініть їх грибами, що вирощують штучно та підлягають контролю;
  •  не купуйте гриби на стихійних ринках;
  •  уважно оглядайте гриби. Якщо у вас виникають найменші сумніви – відмовтеся від споживання грибів;
  •  не беріть занадто молоді чи старі гриби. Їх легко переплутати з отруйними;
  •  не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Гриби вбирають в себе отруйні речовини, в тому числі важкі метали;
  •  ніколи не куштуйте сирі гриби;
  •  вдома ще раз ретельно перевірте гриби. Усі сумнівні слід викинути;
  •  готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
  •  варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин;

За наявності симптомів отруєння: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), судоми, марення, поява галюцинацій, негайно звертайтесь до свого сімейного лікаря або до служб екстреної медичної допомоги.

Не займайтеся самолікуванням — це небезпечно для життя,адже за згаяний час ви можете заплатити власним життям!

Гриби – це дарунок лісу, але, водночас, вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й до смерті!