plag kazbets 

Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» з 1 червня 2023 року розпочато проведення моніторингу якості води водойм у межах пляжів загального користування та місць масового відпочинку населення на водних об'єктах області. Такі заходи проводяться Центром відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів довкілля на 2023 рік.

Станом на 1 червня 2023 року по м. Черкаси рішенням Черкаської міської ради визначено 5 офіційних пляжів: комунальні пляжі – «Митницький», «Казбетський», «Соснівський», та приватні пляжі – «Живчик» ТОВ «Фабрика кави», пляж «Бочка» ТОВ «Берег-2007». Також у містах та районах області органами місцевої влади взято на облік 18 пляжів та місць масового відпочинку населення на воді в смт Чорнобай, м. Умань, м. Сміла, м. Ватутіне, Чигиринському та Городищенському районах.

В окремих територіальних громадах діє заборона на відпочинок на воді у зв'язку з відсутністю захисних споруд. Це питання безпеки. Жителям громад порадили утриматися від перебування в місцях відпочинку біля водойм та не влаштовувати скупчення людей на відкритій місцевості.

У рамках цієї роботи перед початком купального сезону фахівцями Центру відібрано та досліджено 28 проб води на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники. З них відхилення виявлені в 11 пробах за бактеріологічними показниками (перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивної кишкової палички) на 2-х міських пляжах Черкас – «Казбетський», «Митницький», а також у місцях масового відпочинку на воді у м. Сміла, м. Умань, м. Жашків, м. Кам'янка.

Надмірна кількість ЛКП свідчить про загальну бактеріальну забрудненість водойми, а потрапляння цих мікрорганізмів у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції, які зокрема небезпечні для дітей.

На черкаських пляжах «Казбетський» та «Митницький» встановлено інформаційні щити про заборону використання пляжів для купання людей.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» систематично впродовж літнього сезону продовжуватиме лабораторні дослідження води водойм у місцях, відведених для рекреаційного використання і купання, та інформуватиме громадськість і органи місцевої влади про ситуацію.