Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 12 місяців 2021 року.

Друк
PDF

mon12 

За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", впродовж 2021 року в області зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм з 7 потерпілими, 1 людина померла.

Захворювання обумовлені вживанням в’яленої та сушеної річкової риби (тарань, плотва), виготовлених у домашніх умовах з порушенням санітарних правил та технології приготування. Хворіли мешканці м. Черкаси, м. Золотоноша та с. Благодатне Золотоніського району.

Також захворювання на ботулізм пов’язані із вживанням м’ясних домашніх консервів (свиняча тушонка, паштет м’ясний, консервована свиняча домашня ковбаса, консервована кров’янка). Хворіли мешканці с. Васильків Звенигородського району, с. Трушівці Черкаського району. Мешканець с. Орадівка Уманського району захворів на ботулізм після вживання в’яленого м’яса домашнього приготування.

В області зареєстровано 3 випадки отруєнь неїстівними грибами з 3 потерпілими (дорослі), 1 людина померла. Отруїлися грибами мешканці с. Михайлівка та смт.Чорнобай Золотоніського району, смт. Катеринопіль Звенигородського району.

Потерпілі вживали гриби рядовки, опеньки та зеленухи смажені, які, вочевидь, переплутали із блідою поганкою.

Впродовж 2021 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" проведено 33454 дослідження питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками (переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) – 22986, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 554 (2,4 %) проб (Золотоніський, Городищенський, Чорнобаївський, Тальнівський райони), за мікробіологічними проведено 10468 досліджень, з яких у 326 (3,1%) пробах виявлено відхилення (загальне мікробне число, коліформи) (Городищенський, Звенигородський, Катеринопільський, Чорнобаївський райони).

Проведено 10704 дослідження питної води нецентралізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками – 8340, з них 520 відхилень (6,2%) (Жашківський, Звенигородський, Уманський, Шполянський, Черкаський райони), за мікробіологічними показниками проведено 2364 дослідження, з них 182 відхилення (7,7%) (м. Черкаси, м. Умань, м. Ватутіно, Городищенський, Звенигородський, Корсунь-Шевченківський, Христинівський, Черкаський райони).

          Проведено 12618 досліджень харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, зокрема 1729 досліджень на вміст нітратів, відхилення від гігієнічних нормативів виявлені у 60 (0,5%) пробах (Звенигородський, Шполянський райони), 721 дослідження на вміст пестицидів, без відхилень. За мікробіологічними показниками проведено 16334 дослідження харчових продуктів, відхилення виявлені у 93 (0,6%) пробах (м.Черкаси, м.Ватутіне, Городищенський, Золотоніський, Канівський райони).

Відібрано та досліджено 5515 проб атмосферного повітря, відхилення в 227 (4,1%) пробах (м. Черкаси), також проведено 1445 досліджень повітря закритих приміщень, 9 відхилень (0,6%) (м. Черкаси).

Проведено 7731 дослідження проб води водойм – виявлено 237 (3,1%) відхилень за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками (м. Черкаси, м. Сміла, м. Умань, Черкаський, Кам’янський, Звенигородський, Золотоніський, Катеринопільський, Чорнобаївський, Лисянський райони).

Проведено 5482 дослідження проб ґрунту за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками, з них 77 відхилень (1,4%) за мікробіологічними та паразитологічними показниками (м.Черкаси, м.Умань, Уманський район).

Здійснено 411 вимірів рівнів шуму, 49 вимірів – вібрації, 86 – електромагнітних випромінювань на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення. Встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму (35,3%), вібрації (8,2%). Перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного випромінювання не встановлено.

Проведено 10356 вимірів рівнів освітлюваності, виявлено 166 відхилень (1,6%), 12960 вимірів параметрів мікроклімату, з них 658 відхилень (5,1%).

Проведено 950 вимірів радіаційного фону, відхилень не виявлено.

Досліджено 1443 проби на вміст радіонуклідів Cs137та Sr90, із них будівельних матеріалів – 945, харчових продуктів – 54, інші – 444, перевищень не виявлено.

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторинг об’єктів довкілля в області.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.