Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 9 місяців 2021 року

Друк
PDF

mon9m

За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", впродовж 9 місяців 2021 року в області зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм з 7 потерпілими, 1 людина померла.

Захворювання обумовлені вживанням в’яленої та сушеної річкової риби (тарань, плотва), виготовлених у домашніх умовах з порушенням санітарних правил та технології приготування. Хворіли мешканці м. Черкаси, м.Золотоноша та с. Чапаївка Золотоніського району.

Також захворювання на ботулізм пов’язані із вживанням м’ясних домашніх консервів (свиняча тушонка, паштет м’ясний, консервована свиняча домашня ковбаса, консервована кров’янка). Хворіли мешканці с.Васильків Шполянського району, с. Трушівці Чигиринського району. Мешканець с.Орадівка Христинівського району захворів на ботулізм після вживання в’яленого м’яса домашнього приготування.

В області зареєстровано 2 випадки отруєнь неїстівними грибами з 2 потерпілими (дорослі), 1 людина померла. Отруїлися грибами мешканці с.Михайлівка Драбівського району, смт. Катеринопіль Черкаської області.

Потерпілі вживали гриби рядовки та зеленухи смажені, які, вочевидь, переплутали із блідою поганкою.

За 9 місяців 2021 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" відібрано та досліджено 24910 проб питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками – 16935, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 430 (2,5 %) проб (Золотоніський, Городищенський, Звенигородський, Канівський, Чорнобаївський, Смілянський райони), за мікробіологічними показниками досліджено 7975 проб, з яких у 242 (3,0%) пробах виявлено відхилення (Канівський, Катеринопільський, Городищенський, Драбівський, Чорнобаївський, Шполянський райони).

Досліджено 8071 пробу питної води нецентралізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками 6251 пробу, 440 відхилень (7,0%) (Звенигородський. Золотоніський, Корсунь-Шевченківський, Маньківський , Уманськийрайони), за мікробіологічними показниками досліджено 1820 проб, з них 155 відхилень (8,5%) (м. Черкаси, м.Умань, Корсунь-Шевченківський, Черкаський, Городищенський, Звенигородський райони).

Досліджено 7875 проб харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, зокрема 1058 проб на вміст нітратів, відхилення від гігієнічних нормативів виявлені у 53 (0,7%) пробах (Звенигородський, Шполянський райони), 673 проби досліджено на вміст пестицидів, без відхилень. За мікробіологічними показниками досліджено 11315 проб харчових продуктів, відхилення виявлені у 67 (0,6%) пробах( м.Черкаси, м.Сміла, м.Ватутіне, Городищенський, Золотоніський, Шполянський райони).

Відібрано та досліджено 4109  проб атмосферного повітря, відхилення в 227 (5,5%) пробах (м. Черкаси, Шполянський район), також проведено 943 досліджень повітря закритих приміщень, 6 відхилень ( 0,6%) (м. Черкаси).

Досліджено 6364 проби води водойм – виявлено 194 (3,1%) відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками (м.Черкаси, Канівський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський, Чорнобаївський райони).

Досліджено 4075 проб ґрунту за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками, з них 51 відхилення (1,3%) за мікробіологічними та паразитологічними показниками (м.Черкаси, м.Умань, Уманський район).

Здійснено 227 вимірів рівнів шуму, 27 – вібрації, 12 – електромагнітних випромінювань на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення. Встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму (32,2%), вібрації (7,4%). Перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного випромінювання не встановлено.

Проведено 6223 виміри рівнів освітлюваності, виявлено 103 відхилення (1,7%), 7799 вимірів параметрів мікроклімату, з них 248 відхилень (3,2%).

Проведено 630 вимірів радіаційного фону, відхилень не виявлено.

Досліджено 1131 пробу на вміст радіонуклідів Cs137та Sr90, із них будівельних матеріалів – 821, харчових продуктів – 28, інші – 282, перевищень не виявлено.

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторинг об’єктів довкілля в області.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.