Про результати соціально-гігієнічного моніторингу об’єктів довкілля за 7 місяців 2020 року

Друк
PDF

За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", впродовж 7 місяців 2017 року в області зареєстровано 2 випадки захворювання на ботулізм з 2 потерпілими, які одужали. Захворювання обумовлене вживанням в’яленої та копченої річкової риби (тарань, лящ), виготовлених у домашніх умовах з порушенням санітарних правил та технології приготування. Це були мешканці м.Черкаси та с.Геронимівка Черкаського району.

В області зареєстровано 3 випадки отруєнь неїстівними грибами з 4 потерпілими (дорослі). Отруїлися грибами мешканці м.Умань, с. Яснозір’я Черкаського району, с. Кочержинці Уманського району. Потерпілі вживали гриби грузді засолені, невідомі гриби, схожі на шампіньйони, гриби підсливники (підвишні) відварені, смажені, які, вочевидь, потерпілі переплутали із блідою поганкою

За І півріччя 2020 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" відібрано та досліджено 10156 проб питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками – 6686, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 125 (1,9 %) проб (Звенигородський, Золотоніський. Канівський, Тальнівський, Черкаський, Чорнобаївський райони), за мікробіологічними показниками досліджено 3470 проб, з яких у 77 (2,2%) пробах виявлено відхилення (Канівський, Катеринопільський, Чорнобаївський, Христинівський райони). Досліджено 2986 проб питної води нецентралізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками 2240 проб, 225 відхилень (10,0%) (Звенигородський. Золотоніський, Маньківський, Уманський, Шполянський райони), за мікробіологічними показниками досліджено 746 проб, з них 50 відхилень (6,7%) (м. Черкаси, Городищенський, Золотоніський, Канівський, Шполянський, Уманський райони).

За санітарно-хімічними показниками за звітний період досліджено 2231 пробу харчових продуктів, 2 відхилення (0,1%) (Звенигородський та Чигиринський райони), також 5648 проб досліджено за мікробіологічними показниками (18 відхилень (0,3%) (м.Черкаси, м.Сміла, м.Умань, Драбівський, Канівський райони).

Відібрано та досліджено 2310 проб атмосферного повітря, відхилення в 29 (1,3%) пробах (м. Черкаси та м. Умань), також проведено 704 дослідження повітря закритих приміщень, 16 відхилень ( 2,3%) (м. Черкаси).

Досліджено 2382 проби води водойм – виявлено 79 (3,3%) відхилень за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками (м. Сміла, Драбівський, Золотоніський, Канівський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський райони).

Досліджено 1691 пробу ґрунту за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками, з них 25 відхилень (1,5%) за мікробіологічними та паразитологічними показниками (м.Сміла, м.Умань, Уманський район).

Здійснено 184 виміри рівнів шуму, 41 – вібрації, 6 – електромагнітних випромінювань на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення. Встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму (30,4%), вібрації (53,7%). Перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного випромінювання не встановлено.

Проведено 850 вимірів радіаційного фону, відхилень не виявлено.

Досліджено 944 проби на вміст радіонуклідів Cs137та Sr90, із них будівельних матеріалів – 504, харчових продуктів – 72, ґрунту – 24, інші – 344, перевищень не виявлено.

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторинг об’єктів довкілля в області.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.