m Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

грип_2.jpgДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню ВООЗ та Європейського Центру по контролю за хворобами за 44 тиждень 2018 року в країнах, що межують із Україною, спостерігається низька інтенсивність активності грипу та відсутність географічного поширення грипу, окрім Словаччини та Румунії, де зазначалося спорадичне виявлення вірусів грипу.

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні знаходиться на неепідемічному рівні притаманному для початку епідемічного сезону.

На 45-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 151 852 осіб, із них 68,4 % діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить 359,7 на 100 тисяч населення, що на 30,7 % менше епідемічного порогу по Україні.

В Україні спостерігається відсутність географічного поширення та низька інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРВІ.

Госпіталізовано 3,0 % від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 0 - 4 роки, найменше - серед осіб 65 років та старше.

На звітному тижні летальних випадків від грипу не зареєстровано.

При дослідженні методом ПЛР 18 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип РНК вірусів грипу не визначено.

За 46-й тиждень (з 10.11. по 16.11.18 року) в області захворіло 5312 осіб, що склало -0,6% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 436,6.

З числа захворілих – 3226 дітей віком до 17 років (60,7%). Серед захворілих найбільше було у віковій категорії 0-4 роки (25,6% від загальної захворюваності).

Госпіталізовано 309 осіб (5,8% від числа захворілих). З числа госпіталізованих – 244 дитини (79,0% від загальної кількості госпіталізованих). В умовах стаціонару більше всього перебували діти у віковій категорії 0-4 роки (їх питома вага становить 48,5% від загальної кількості госпіталізованих).

За звітній тиждень летальних випадків від грипу по області не зареєстровано.

В області рівень захворюваності нижче епідемічного порогу, розрахованого на 46-й тиждень епідемічного сезону 2018-2019 років на 0,6%. Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

У порівнянні з минулим тижнем збільшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення на 19,7%, проте зменшився серед дітей до 17 років - на 12,0%.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного в: мм.Черкаси – 707,0, Умань – 573,7, Черкаському – 546,0, , Уманському– 508,5, Городищенському – 486,6, Смілянському – 471,7, Золотоніському районах – 462,9.

Протягом тижня з лікувально-профілактичних закладів області у вірусологічну лабораторію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» надійшов 1 носоглотковий змив від хворого з діагнозом грип та ГРІ, який досліджено методом імунофлюоресцентної мікроскопії (ІФА)- результат негативний.

За 46-й тиждень лікувально-профілактичними закладами щеплено проти грипу 1323 особи. З початку епідемічного сезону 2018-2019 років щеплено проти грипу 3769 осіб, з них дітей до 17 років – 954 особи (25,3 % від вакцинованих). Питома вага щеплених, від загальної кількості запланованих, становить 19,2%.

Основний шлях для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території.Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Необхідно пам’ятати, що щеплення проти грипу, знижує ризик захворювання на грип, попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців

Першочергово повинні отримати щеплення групи ризику:

- медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії;

- вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;

- літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65;

- люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Пам’ятайте, що потрібно дотримуватись простих профілактичних заходів, що допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я.

Уникайте близького контакту з хворими.

Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.

При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою, одразу після використання викидайте її у смітник.

Часто мийте руки з милом, використовуйте антисептики для рук.

Частіше проводьте вологе прибирання приміщення, протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.